zvlhčovače vzduchuKvalitný vzduch v interiéri je kľúčový. Nehovoriac o tom, že to platí dvojnásobne v prípade, ak ste vy alebo niekto z vašej rodiny alergikom. Ako si však zaistiť skutočne príjemné prostredie, ktoré bude zdravé? Riešením sú zvlhčovače vzduchu. Tieto malé, no pritom výkonné zariadenia dokážu bojovať nielen proti suchému vzduchu, ale taktiež proti mikróbom a ďalším negatívnym javom. Okrem toho majú aj množstvo dodatočných funkcií, minimalistický dizajn a jednoduché ovládanie. Používať ich tak zvládne úplne každý.

Zvlhčovače vzduchu sú praktickým zariadením, ktoré by nemalo chýbať v žiadnej domácnosti s alergikmi alebo ľuďmi, ktorí si potrpia na zdravý interiér. Svoju prácu si urobia najmä počas zimy, kedy je kvôli vykurovaniu vzduch okolo nás vo všeobecnosti suchší, no využijete ich aj počas jesene, jari či leta. Plánujete kúpu zvlhčovača, no neviete, s čím začať? Čítajte ďalej a pomôžte si naším sprievodcom.

↓ Ako vybrať ten najlepší zvlhčovač vzduchu?

TOP zvlhčovače vzduchu

NáhľadNázov produktuParametre
zvlhčovač vzduchu Meaco Deluxe 202
Príkon: 105 W
Hlučnosť: 45 dB
Kapacita vodnej nádržky: 5,3 l
zvlhčovač vzduchu Philips HU2716/10 Series 2000
Príkon: 17 W
Hlučnosť: 34 dB
Kapacita vodnej nádržky: 2 l
zvlhčovač vzduchu Philips HU4803/01
Príkon: – W
Hlučnosť: 26 dB
Kapacita vodnej nádržky: 2 l
4.
zvlhčovač vzduchu Stadler Form Ben White
Príkon: 24 W
Hlučnosť: 30 dB
Kapacita vodnej nádržky: 2,5 l
5.
zvlhčovač vzduchu Concept ZV2010 Perfect Air
Príkon: 30 W
Hlučnosť: 30 dB
Kapacita vodnej nádržky: 4,5 l
6.
zvlhčovač vzduchu Philips HU2510/10 Series 2000
Príkon: 11 W
Hlučnosť: 22,5 dB
Kapacita vodnej nádržky: 2 l
7.
zvlhčovač vzduchu Xiaomi Smart Humidifier 2
Príkon: 28 W
Hlučnosť: 38 dB
Kapacita vodnej nádržky: 4,5 l
8.
zvlhčovač vzduchu Sencor SHF 2051GR
Príkon: 25 W
Hlučnosť: 35 dB
Kapacita vodnej nádržky: 4 l
9.
zvlhčovač vzduchu Rohnson R-9517
Príkon: 25 W
Hlučnosť: 42 dB
Kapacita vodnej nádržky: 4 l
10.
zvlhčovač vzduchu Concept ZV1010 Perfect Air
Príkon: 12 W
Hlučnosť: 30 dB
Kapacita vodnej nádržky: 1,2 l
11.
zvlhčovač vzduchu ETA Gensi 6634 90000
Príkon: 18 W
Hlučnosť: – dB
Kapacita vodnej nádržky: 2 l

↑ TOP zvlhčovače vzduchu

1 Ako vybrať ten najlepší zvlhčovač vzduchu?

Zvlhčovače vzduchu sa efektívne starajú o zdravé prostredie a bojujú proti rôznym problémom, ktoré vznikajú, keď je v interiéri suchý vzduch. Pri ich výbere je dôležité, aby ste sa orientovali hlavne na veľkosť miestnosti, v ktorej sa budú nachádzať. Príliš malé zariadenie by si totižto nemuselo urobiť svoju prácu, pričom výkonný a masívny výrobok by bol zbytočne drahý a nikdy by ste nevyužili jeho potenciál naplno.

Veľkosť miestnosti nie je jediným parametrom, na ktorý treba pozerať. Následne je kľúčové sledovať aj typ zariadenia a spôsob, akým pracuje. Medzi najkvalitnejšie a najlepšie sa radia ultrazvukové prevedenia, ktoré sú však aj najdrahšie. Naopak, najviac ušetríte spravidla na parných modeloch.

Pred kúpou zvážte aj spôsob regulácie vlhkosti, príkon, maximálny zvlhčovací výkon a kapacitu vodného zásobníka. Ideálne je zvoliť zariadenie, ktoré má väčšiu nádobku, aby ste ju nemuseli neustále dopĺňať.

V neposlednom rade dbajte aj na veľkosť zvlhčovača, dizajn, doplnkové funkcie a hlučnosť. Zariadenie bude pracovať niekoľko hodín vkuse. Príliš hlučný chod by vás mohol vyrušovať pri práci alebo oddychu.

💡 Štúdia z roku 2021 zistila, že vyššie úrovne vlhkosti dokážu zabrániť alebo znížiť riziko vzniku infekcií horných dýchacích ciest doma aj na pracovisku. 

zvlhčovače vzduchu

2 Základné typy zvlhčovačov vzduchu

Zvlhčovačov vzduchu je na trhu veľké množstvo. Dobrou správou však je, že na základe toho, ako pracujú, ich rozdeľujeme do niekoľkých základných skupín. Tie vám celý proces výberu a nákupu uľahčia.

A Ultrazvukové/ultrasonické zvlhčovače vzduchu

Ultrazvukové, resp. ultrasonické zvlhčovače vzduchu sa radia medzi najúspornejšie, no zároveň najdrahšie zariadenia, s ktorými sa stretnete. Ako už z ich názvu vyplýva, fungujú na základe ultrazvukových vĺn, ktoré pri svojej práci rozkmitajú kovovú platničku známu ako oscilátor, čím menia vodu na hmlu. Tá sa následne dostáva do interiéru a zvlhčuje ho.

To ale nie je ani zďaleka všetko. Ultrazvukové zvlhčovače sú moderné a pokrokové. Mnohé disponujú dodatočnými funkciami, ako napríklad vymeniteľnou ionizačnou tyčinkou. Tá slúži na to, aby eliminovala množenie choroboplodných zárodkov a baktérií vo vode.

V porovnaní s inými druhmi zvlhčovačov majú ultrazvukové oveľa vyššiu účinnosť a nižšiu spotrebu. Samozrejmosťou je tiež tichý chod a štýlový dizajn. Niektoré pokrokové prevedenia majú aj vodný zmäkčovací filter, ktorý ocenia domácnosti s tvrdou vodou. Filter zabraňuje vzniku vodného kameňa, ktorý by mohol neskôr spôsobovať problémy s plynulým chodom a v prípade veľkého množstva by mohol viesť k zničeniu prístroja.

Mínusom ultrazvukových zvlhčovačov je skutočnosť, že sú jedny z najdrahších, ktoré nájdete na trhu. Plus, pri prevádzke občas vydávajú mierne vrčanie, ktoré vy nemusíte vôbec počuť, no môže prekážať domácim zvieratám.

💡 Ultrazvukové zvlhčovače sú skvelé, no nezabúdajte na ich pravidelnú údržbu. Odborníci varujú, že nesprávne alebo nedostatočne vyčistené zariadenia dokážu rozptyľovať mikroorganizmy a baktérie do vzduchu, čo môže viesť k problémom s dýchaním. 

B Diskové zvlhčovače vzduchu

Diskové zvlhčovače vzduchu disponujú systémom diskových filtrov, ktoré rotujú vo vode a tým pohlcujú studený vzduch, baktérie a choroboplodné zárodky. Očistený a zvlhčený vzduch následne pomocou ventilátora vracajú späť do priestoru, čím vytvárajú príjemné prostredie na prácu aj relax.

Diskové zvlhčovače sa odporúčajú najmä do domácností, ktoré majú tvrdú vodu, pretože pri ich práci sa minerály nemajú čas usádzať v nádobe a robiť tak neskôr problémy.

Plusom diskových zvlhčovačov je výhodná cena a minimálna údržba. Na druhej strane, nevýhodou je skutočnosť, že nie sú tak výkonné ako ultrazvukové a spravidla majú len základné funkcie.

C Parné zvlhčovače vzduchu

Parné zvlhčovače vzduchu sa radia k tým najlacnejším a najjednoduchším, ktoré nájdete na trhu. Charakteristické sú tým, že vytvárajú horúcu paru, ktorá môže mierne zvyšovať teplotu v interiéri. To je síce výhodné počas zimy, kedy poteší každý zdroj tepla, no ak chcete zvlhčovač používať aj v lete, pravdepodobne spravíte dobre, keď si vyberiete iný typ.

Na druhej strane, moderné parné zvlhčovače, ktorých cena je o niečo vyššia, majú špeciálne senzory. Tie dokážu zistiť, aká teplota sa v interiéri aktuálne nachádza a podľa nej prispôsobiť teplotu vychádzajúcej pary. Takto zabraňujú tomu, aby sa priestor otepľoval.

Okrem výhodnej ceny potešia parné zvlhčovače aj tým, že sú často vybavené aromaterapiou alebo antibakteriálnou ochranou. Naopak, ich veľkým mínusom je vysoká spotreba. V porovnaní s ultrazvukovými prevedeniami môže ísť o rozdiel v hodnote 70 % až 80 %.

D Studené zvlhčovače vzduchu

Studené zvlhčovače sa na trhu objavujú minimálne. Ich fungovanie je na báze prirodzeného odparovania vzduchu, ktorý nasávajú cez filter. Pomocou neho ho prevlhčia, a následne ho taký vracajú späť do miestnosti.

Väčšina studených zvlhčovačov disponuje len základnými funkciami, no niektoré majú aj ionizačnú tyčinku. Tá zabraňuje rastu baktérií vo vode nachádzajúcej sa v zásobníku.

Plusom studených zvlhčovačov je, že sú pomerne jednoduché na používanie a majú výhodnú cenu. Mínusom je zas skutočnosť, že vzduch neprečisťujú od baktérií a choroboplodných zárodkov. Nie sú tak vhodné pre alergikov.

E Kombinované zvlhčovače vzduchu

Ide o drahšie a prepracovanejšie zariadenie, ktoré v sebe kombinuje zvlhčovač a čističku vzduchu. Jeho úlohou je preto vzduch nielen zvlhčiť, ale taktiež vyčistiť od baktérií, plesní, peľov a alergénov. Vďaka tomu je výborný aj do domácností s alergikmi a astmatikmi.

Moderné a kvalitné zariadenia pozostávajú z viacerých filtrov vrátane uhlíkového, HEPA, elektrostatického či prachového. Zároveň im nechýbajú rôzne praktické a doplnkové funkcie, ako napríklad automatický časovač, režim samočistenia alebo merač vlhkosti. Ich jediným mínusom je vyššia cena.

3 Spôsob regulácie vlhkosti

Zvlhčovače vzduchu môžu mať jeden z dvoch základných typov regulácie vlhkosti, ktorými sú:

  • Manuálna regulácia – zariadenia nedokážu sledovať vlhkosť v interiéri, preto to musíte robiť za ne. V praxi to znamená, že okrem nich budete potrebovať aj samostatný vlhkomer, na základe ktorého budete prístroj ako ručne nastavovať, tak aj zapínať a vypínať. Benefitom týchto zvlhčovačov je to, že sú spravidla lacnejšie. Na druhej strane, nie sú samostatné a situáciu v priestore musíte neustále kontrolovať. V inom prípade by mohlo dôjsť k prevlhčeniu vzduchu.
  • Automatická regulácia – ide o presný opak manuálnej. Zvlhčovače vzduchu majú vstavaný vlhkomer, pomocou ktorého sledujú aktuálny stav priestoru. Na základe zozbieraných informácií sa zapínajú alebo vypínajú, čím vedia zaručiť príjemný interiér bez rizika prevlhčenia. Ich mínusom je len vyššia cena.

4 Spôsob ovládania zvlhčovača

Ovládanie zvlhčovačov nie je náročné. Zvyčajne majú len niekoľko základných a doplnkových funkcií. Tie si môžete nastaviť jedným z dvoch základných spôsobov:

  • Tlačidlami – na tele zariadenia sa nachádza niekoľko tlačidiel, ktorými si nastavíte chod alebo si vyberiete potrebnú funkciu. Ide o klasický a základný spôsob ovládania, ktorý majú tie najjednoduchšie výrobky. Jeho plusom je to, že je ľahký a rýchly. Zvykne si naň úplne každý používateľ v krátkom čase.
  • Dotykom – zvlhčovače majú spravidla dotykový displej alebo panel, prostredníctvom ktorého ich zapínate a vypínate, regulujete ich výkon a vyberáte si jednotlivé funkcie. Na prvý pohľad sa takéto ovládanie môže zdať komplikované, no v skutočnosti je podobné tomu tlačidlovému. Zvyknete si naň preto veľmi rýchlo.

5 Príkon zvlhčovača vzduchu

Príkon je parameter, ktorý je úzko spojený s výkonom. Platí, že čím je vyšší, tým bude vyšší aj výkon a spotreba elektrickej energie.

Väčšina zariadení, ktoré nájdete na trhu, disponuje príkonom od 14 W (ide o najúspornejšie, no zároveň aj najslabšie výrobky) až do 150 W (produkty profesionálnejšieho typu, ktoré majú vyššiu spotrebu aj cenu). Do bežných domácností sa oplatí zlatá stredná cesta v hodnote od 50 do 60 W.

zvlhčovače vzduchu

6 Maximálny zvlhčovací výkon

Parameter, ktorý vám dopredu napovie, koľko pary bude vedieť zariadenie spraviť za hodinu a do akej veľkej miestnosti sa hodí. V popise produktu alebo na štítku ho nájdete v mililitroch.

Pri veľkosti miestnosti je dôležité myslieť na to, že ide o veľmi relatívny a orientačný údaj. Optimálna vlhkosť totižto závisí od mnohých ďalších faktorov, ako je napríklad frekvencia vetrania, počet osôb, uzavretosť miestnosti a podobne. Aj napriek tomu vám však dá aspoň približnú predstavu o tom, či je do vami zvoleného priestoru zariadenie vhodné, či bude stíhať a či by ste sa nemali poobzerať po niečom výkonnejšom.

Pre lepší prehľad o maximálnom zvlhčovacom výkone a veľkosti miestnosti prikladáme prehľadnú tabuľku:

Maximálny zvlhčovací výkon Veľkosť miestnosti
200 až 300 ml/h 15 až 30 m²
300 až 400 ml/h 25 až 45 m²
400 až 600 ml/h 40 až 70 m²

Tabuľka 1: Maximálny zvlhčovací výkon

7 Hlučnosť

Hlučnosť je kľúčovým parametrom, na ktorý pri výbere zvlhčovača vzduchu nesmiete zabúdať. Dôvodom je najmä skutočnosť, že zariadenie bude pracovať niekoľko hodín vkuse. Ak by bolo príliš hlučné, mohlo by vás vyrušovať pri oddychu alebo práci.

Hlučnosť sa uvádza v decibeloch, ktoré majú skratku dB. Najtichšie zvlhčovače zvyčajne dosahujú 20 až 22 dB a sú vhodné aj na nočnú prevádzku. Naopak, modely zo strednej triedy môžu dosahovať aj 40 dB. Nie sú preto určené na používanie počas spánku alebo vykonávania úloh, ktoré si vyžadujú všetku vašu pozornosť.

8 Kapacita vodného zásobníka

Dôležitou súčasťou zvlhčovačov vzduchu je vodný zásobník. Ten by mal byť dostatočne veľký, aby ste ho nemuseli neustále dopĺňať.

A aký objem majú bežne dostupné zvlhčovače? Spravidla od 0,8 do 7,5 litra, pričom platí, že ak má zariadenie kapacitu pod jeden liter, budete ho musieť pri nepretržitej niekoľkohodinovej práci dopĺňať niekoľkokrát do dňa. Naopak, pri viaclitrových prevedeniach bude stačiť vodu doplniť raz za 2 alebo 3 dni.

Praktickou funkciou je signalizácia prázdnej nádrže. Tá v praxi funguje tak, že ak voda v zásobníku klesne pod určitú hodnotu, zariadenie vás o tom bude informovať zvukovým signálom. Prípadne sa automaticky vypne, aby nešlo naprázdno a nezničilo sa.

9 Dizajn zvlhčovača

Zvlhčovač vzduchu sa bude nachádzať na viditeľnom mieste, preto by sa mal do vášho interiéru hodiť. Dobrou správou je, že väčšina zariadení má minimalistický dizajn, ktorý splynie s okolím. Existujú však aj drahšie výrobky, ktoré potešia prepracovaným výzorom. Vďaka tomu sa stanú štýlovým doplnkom, ktorý priláka pozornosť a nastolí v priestore atmosféru.

10 Dodatočné funkcie

Spolu so zvlhčením vzduchu môžu mať zvlhčovače aj rôzne dodatočné funkcie. K nim sa radia:

  • Časovač – jedna z najpraktickejších funkcií vôbec. Viete si pomocou nej nastaviť, kedy zariadenie začne pracovať a kedy skončí. Môžete si tak zaistiť, že keď prídete poobede alebo večer domov, privíta vás zdravý a zvlhčený vzduch. Mnohé výrobky dovoľujú pomocou časovača nastaviť aj intervaly, v ktorých sa budú zapínať. Vám tak odpadá nutnosť ich neustálej kontroly. Nehovoriac o tom, že nikdy nezabudnete na ich zapnutie alebo vypnutie, čím minimalizujete riziko príliš suchého alebo naopak, veľmi vlhkého vzduchu.
  • Vlhkomer – slúži na sledovanie vlhkosti v interiéri. Budete pomocou neho vedieť, či nie je čas zvlhčovač vypnúť. Dobrou správou však je, že väčšina zariadení, ktoré disponujú vlhkomerom, majú automatickú reguláciu. To znamená, že po dosiahnutí určitej hodnoty sa samé zapnú alebo vypnú.
  • Teplomer – zvlhčovač pomocou neho sleduje teplotu v interiéri a upravuje podľa nej teplotu pary, ktorú produkuje. Zabraňuje tak otepleniu alebo ochladeniu vzduchu.
  • Ionizátor – ide o funkciu, ktorú majú kvalitnejšie zariadenia. Ionizátor má formu tyčinky, ktorá sa nachádza v zásobníku s vodou. Jeho úlohou je eliminovať baktérie, plesne, peľ či choroboplodné zárodky a zabrániť tak ich rozširovaniu do priestoru. Okrem toho taktiež znižuje riziko zápachu vody a do vzduchu vypúšťa záporné ióny, ktoré zlepšujú dýchanie.
  • Indikátor prázdneho zásobníka na vodu – funkcia, ktorá vám šetrí čas, pretože vďaka nej nemusíte neustále kontrolovať, či nie je zásobník prázdny a netreba ho doplniť. Plus, zabraňuje taktiež rôznym rizikám zničenia výrobku z dôvodu jeho chodu „naprázdno“, čiže bez vody.
  • Nočný režim – mal by ho mať každý zvlhčovač, ktorý chcete používať v noci. Režim je tak tichý, že ho počas spánku nebudete vôbec počuť. Nijakým spôsobom tak neovplyvní váš oddych.
  • Displej – budete prostredníctvom neho informovaní o procese zvlhčovania a o tom, aká úroveň vlhkosti sa v priestore nachádza. Plusom displeja je tiež to, že štýlovo dopĺňa dizajn zariadenia a dáva mu futuristický nádych (to platí hlavne vtedy, keď je podsvietený).
  • Automatické vypnutie – zariadenie môže vypnúť po tom, ako dosiahne požadovanú hodnotu vlhkosti, prípadne vtedy, keď sa minie voda v zásobníku. Tak či onak, odpadá vám nutnosť neustále ho sledovať a kontrolovať.
  • Kontrolky a indikátory – môžu vás upozorniť na nedostatok vody v zásobníku, na to, že je zariadenie zapnuté alebo že s ním nie je niečo v poriadku. Indikátory bývajú svetelné alebo zvukové. Odlišujú sa v závislosti od výrobku, ktorý si zaobstaráte.
  • Režim samočistenia – prístroj sa vie sám odvápniť a vyčistiť, čím sa predlžuje jeho životnosť a vám odpadá nutnosť manuálnej údržby. Aj napriek tomuto režimu je však dobré zariadenie čas od času hĺbkovo vyčistiť.
  • Čistenie vzduchu – túto funkciu majú zariadenia 2 v 1, ktoré okrem zvlhčovača disponujú aj čističkou. Ide o ideálne riešenie pre alergikov, astmatikov a tých, ktorí si potrpia na čo najkvalitnejšom vzduchu.
  • Diaľkové ovládanie – zjednodušuje vám ovládanie, pretože kvôli vypnutiu, zapnutiu alebo výberu nejakej funkcie nemusíte ísť priamo k zariadeniu.
  • Prepojenie so smartfónom – najmodernejšie zvlhčovače vzduchu môžete prepojiť so svojím mobilom, rovnako ako iné spotrebiče v domácnosti (práčky, sušičky, rúry a podobne), a ovládať ich tak na diaľku, prípadne prostredníctvom neho robiť kontroly a zisťovať, či je so zariadením všetko v poriadku.
  • Ďalšie funkcie – zvlhčovače vzduchu môžu mať tiež rôzne ďalšie funkcie, ako sú napríklad rýchlostné režimy, predohrev či dokonca aromaterapia.
💡 Pravidelné čistenie zvlhčovačov vzduchu je kľúčové. Vedci z Utahu totižto zistili, že pri nesprávnom alebo nepravidelnom čistení sa zvyšuje riziko rastu mikroorganizmov a tým aj vzniku zdravotných problémov.

zvlhčovače vzduchu

Tipy, ktoré vám uľahčia výber zvlhčovača vzduchu

  • Zvlhčovač je určený do jednej miestnosti. Pred nákupom sa preto rozhodnite, kam ho chcete položiť, a podľa veľkosti daného priestoru vyberte jeho výkon.
  • Pred nákupom zvážte, ako často chcete miestnosť zvlhčovať. Ak na pravidelnej báze, veľkú pozornosť venujte spotrebe. Len tak sa vyhnete príliš vysokým poplatkom za energie.
  • Spotrebu vedia efektívne znížiť aj šetriace, resp. EKO režimy a automatický časovač.
  • V prípade, že v miestnosti, kde sa bude zvlhčovač nachádzať, nie je vlhkomer, vyberte si model, ktorý ho má v sebe zabudovaný. Bez akýchkoľvek problémov tak budete sledovať a regulovať tvorbu pary.
  • Pri nákupe sa uistite, že zariadenie má dostatočne veľkú nádobu na vodu, aby ste ju nemuseli neustále dopĺňať.
  • Zvlhčovač by mal mať niekoľko základných funkcií ako časovač, vlhkomer a teplomer. Jeho praktickosť následne zvýši aj ionizátor, nočný režim, automatické vypnutie alebo režim samočistenia.
  • Dizajn je kľúčový, pretože zvlhčovač bude na viditeľnom mieste, no nie je najdôležitejším parametrom. Pozerajte naň preto až po tom, ako sa uistíte, že je produkt dostatočne výkonný a má všetky potrebné funkcie.
  • Zvlhčovač vzduchu môžete ovládať tlačidlami alebo dotykom. Obe možnosti majú svoje výhody aj nevýhody.
  • Zvlhčovače sa od seba odlišujú aj podľa spôsobu regulácie vlhkosti. Manuálna regulácia je menej praktická, no výrobky s ňou sú lacnejšie. Naopak automatická regulácia vám šetrí čas aj energiu, pretože sa postará o to, že zariadenie automaticky vypne/zapne, ak vlhkosť klesne alebo sa zvýši nad zvolenú úroveň.
  • Hlučnosť zvlhčovača nesmie byť príliš vysoká, aby vás nevyrušovala pri práci alebo oddychu.

Najčastejšie otázky pri výbere zvlhčovača vzduchu

Kam umiestniť zvlhčovač vzduchu?
Zvlhčovač vzduchu položte na stabilný povrch, ideálne na poličku alebo stôl. Vyhnite sa jeho umiestneniu na zem. Zároveň sa uistite, že v jeho okolí nie je nič, čo by mohlo blokovať prechod pary do priestoru (napr. záclony, závesy, žalúzie a pod.).
Ako často by som mal zvlhčovač čistiť?
Ak zariadenie nemá funkciu samočistenia, čistite ho každých pár dní, aby sa v ňom nerozšírili baktérie. Pri umývaní použite mäkkú kefku a jemný čistiaci prostriedok. V prípade, že by zvlhčovač samočistenie mal, manuálne ho stačí umyť len párkrát do mesiaca. Všetko závisí od toho, ako často ho používate.
Aké funkcie by mal mať zvlhčovač vzduchu?
Zvlhčovače vzduchu môžu mať viaceré funkcie. K tým základným sa radí časovač, vlhkomer, teplomer, ionizátor a nočný režim. Následne sa stretnete aj s funkciami ako automatické vypnutie, samočistenie, čistenie vzduchu či možnosť prepojenia so smartfónom.
Ktoré značky zvlhčovačov vzduchu sú tie najlepšie?
K najpopulárnejším značkám, ktoré vyrábajú kvalitné a výkonné zvlhčovače vzduchu, patria Sencor, Klarstein, Guzzanti, Xiaomi, ETA a Philips.
Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 1 Priemerne: 5]