najlepsie mobilne telefonyDnešné mobilné telefóny predstavujú spojenie hneď niekoľkých zariadení v jednom. Už nepotrebujeme hľadať nový fotoaparát alebo diár. Mobilný telefón nám dokáže vďaka šikovným aplikáciám ponúknuť osobného fitness trénera, výživového poradcu i finančného poradcu v priebehu jedného potiahnutia prstom. Hoci ostala zachovaná i komunikačná funkcia mobilných telefónov, niet pochýb, že od každého ďalšieho modelu jednoducho očakávame stále viac – väčší výkon, viac možností.

V tomto článku sme si posvietili práve na mobilné telefóny a pripravili si pre vás sprievodcu svetom mobilných telefónov. Vyberáte si nový telefón? V tom prípade sa rada určite zíde. Zamerali sme sa nielen na hrubé rozdelenie mobilných telefónov, ale i na ich parametre. Najlepší mobilný telefón pre vás splní všetko, čo od neho očakávate. Čo všetko sa oplatí zvážiť pri výbere mobilného telefónu? Poďme sa do toho spoločne pustiť.

↓ Ako vybrať ten najlepší mobilný telefón?

TOP mobilné telefóny

Nad 300 eur

mobilné telefóny Apple iPhone 14 128GB

ODPORÚČAME
Od 150 do 300 eur

mobilné telefóny Samsung Galaxy A33 5G A336B 6GB/128GB

ODPORÚČAME
Do 150 eur

mobilné telefóny Xiaomi Redmi Note 11 4GB/64GB

ODPORÚČAME

TOP 5 najlepších mobilných telefónov nad 300 eur

NáhľadNázov produktuParametre

mobilný telefón Apple iPhone 14 128GB
Pamäť RAM: 6 GB
Užívateľská pamäť: 128 GB
Rozlíšenie fotoaparátu: 12 Mpix
mobilný telefón Apple iPhone 13 128GB
Pamäť RAM: 4 GB
Užívateľská pamäť: 128 GB
Rozlíšenie fotoaparátu: 12 Mpix
mobilný telefón Apple iPhone 13 mini 128GB
Pamäť RAM: 4 GB
Užívateľská pamäť: 128 GB
Rozlíšenie fotoaparátu: 12 Mpix
4.
mobilný telefón Samsung Galaxy S23 S911B 8GB/128GB
Pamäť RAM: 8 GB
Užívateľská pamäť: 128 GB
Rozlíšenie fotoaparátu: 50 Mpix
5.
mobilný telefón Samsung Galaxy A54 5G A546B 8GB/128GB
Pamäť RAM: 8 GB
Užívateľská pamäť: 128 GB
Rozlíšenie fotoaparátu: 50 Mpix

TOP 5 najlepších mobilných telefónov od 150 do 300 eur

NáhľadNázov produktuParametre

mobilný telefón Samsung Galaxy A33 5G A336B 6GB/128GB
Pamäť RAM: 6 GB
Užívateľská pamäť: 128 GB
Rozlíšenie fotoaparátu: 48 Mpix
mobilný telefón Samsung Galaxy A34 5G A346B 6GB/128GB
Pamäť RAM: 6 GB
Užívateľská pamäť: 128 GB
Rozlíšenie fotoaparátu: 48 Mpix
mobilný telefón Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6GB/128GB
Pamäť RAM: 6 GB
Užívateľská pamäť: 128 GB
Rozlíšenie fotoaparátu: 50 Mpix
4.
mobilný telefón Xiaomi Redmi Note 10 Pro 6GB/128GB
Pamäť RAM: 6 GB
Užívateľská pamäť: 128 GB
Rozlíšenie fotoaparátu: 108 Mpix
5.
mobilný telefón Xiaomi Redmi Note 12 4GB/128GB
Pamäť RAM: 4 GB
Užívateľská pamäť: 128 GB
Rozlíšenie fotoaparátu: 50 Mpix

TOP 5 najlepších lacných mobilných telefónov do 150 eur

NáhľadNázov produktuParametre
mobilný telefón Xiaomi Redmi Note 11 4GB/64GB
Pamäť RAM: 4 GB
Užívateľská pamäť: 64 GB
Rozlíšenie fotoaparátu: 50 Mpix
mobilný telefón Samsung Galaxy A14 A145R 4GB/64GB
Pamäť RAM: 4 GB
Užívateľská pamäť: 64 GB
Rozlíšenie fotoaparátu: 50 Mpix
mobilný telefón Motorola Moto G13 4GB/128GB
Pamäť RAM: 4 GB
Užívateľská pamäť: 128 GB
Rozlíšenie fotoaparátu: 50 Mpix
4.
mobilný telefón Xiaomi Redmi 10C 4GB/64GB
Pamäť RAM: 4 GB
Užívateľská pamäť: 64 GB
Rozlíšenie fotoaparátu: 50 Mpix
5.
mobilný telefón Xiaomi Redmi 9A 2GB/32GB
Pamäť RAM: 2 GB
Užívateľská pamäť: 32 GB
Rozlíšenie fotoaparátu: 13 Mpix

↑ TOP mobilné telefóny

1 Ako vybrať ten najlepší mobilný telefón?

Hneď na začiatku je potrebné uvedomiť si, čo od svojho mobilného telefónu očakávate. Je pre vás prvoradý výkon alebo chcete telefón len na komunikáciu s rodinou a priateľmi? Najnovšie mobilné telefóny predstavujú naozaj rôznorodú skupinu, ktorá pokrýva nároky mnohých používateľov.

2 Typy mobilných telefónov, ktoré poznáme

Hoci dnes je horúcim trendom inteligentný mobilný telefón, niet pochýb o tom, že i bežné modely s tlačidlami si ešte vždy nájdu svojich priaznivcov. Nemôžeme poprieť, že i tlačidlové telefóny v sebe nesú výhody, ktoré si jednoducho zaslúžia byť ocenené. Teraz sa zameriame na rozdelenie a špecifikáciu všetkých skupín mobilných telefónov.

 1. Inteligentné mobilné telefóny

Tento typ mobilných telefónov sa pýši operačným systémom OS (vo väčšine prípadov poznáme predovšetkým operačné systémy iOS a Android, ale vyskytujú sa i ďalšie typy). Vďaka operačnému systému je možné si do svojho mobilného telefónu stiahnuť aplikácie ponúkajúce vždy zásobu čerstvých noviniek, zábavy i tipov. Okrem toho je možné využiť i surfovanie po internete. Užívateľ inteligentného mobilného telefónu si rozhodne môže vyberať z bohatej ponuky.

Práve obrovské možnosti sú nepopierateľnou výhodou inteligentných telefónov. Dnes existuje obrovský výber rôznych modelov, ktoré zaujmú i tých najnáročnejších.

mobilne telefony1

 1. Odolné mobilné telefóny

Niet pochýb o tom, že inteligentné mobilné telefóny bojujú s faktormi, ako je napríklad optimalizácia alebo zlé podmienky v prostredí (vysoká prašnosť a vlhkosť). Ale už i dnes vybrané značky predstavujú skutočne odolné mobilné telefóny, ktoré sa nestratia ani v tomto prostredí a dokonca ho dokážu bez akejkoľvek ujmy prežiť. Reč je o CAT, ktoré si rozhodne získajú pozornosť tých, ktorí potrebujú odolný mobilný telefón.

Odolné mobilné telefóny predstavujú rôznorodú kategóriu, ktorú sme sa rozhodli umiestniť na pomedzie tlačidlových a inteligentných mobilných telefónov. Je to z toho dôvodu, pretože v tejto kategórii je skutočne možné objaviť tlačidlové i inteligentné mobilné telefóny. Vynikajú zvýšenou odolnosťou voči nárazu, prachu, vlhkosti, vode a ďalším faktorom prostredia. Sú skvelými pomocníkmi napríklad pre:

 • Stavbárov
 • Ľudí pracujúcich v poľnohospodárstve
 • Pracovníkov ťažobného priemyslu
 1. Tlačidlové mobilné telefóny

Vždy, keď je reč o tlačidlových telefónov, vybavia sa nám v mysli mohutné alebo veľmi drobné modely, ktoré boli charakteristické pre začiatky éry mobilných telefónov. Dnes sú v ponuke naďalej a nové modely sa môžu pochváliť kompaktnými rozmermi a skvelou výdržou batérie. Tlačidlový telefón je vhodnou voľbou napríklad pre mladšie deti alebo seniorov.

V jeho prípade nehovoríme o žiadnom operačnom systéme, ktorý poznáme z dnešných inteligentných telefónov. Predstavuje predovšetkým šikovné spojenie niekoľkých základných funkcií, ale práve vďaka tomu má skvelú výdrž batérie. Mnohé modely, ktoré sú dnes dostupné, sú zamerané napríklad na návštevníkov rôznych koncertov a podujatí, kedy by nabitie mobilného telefónu bolo naozaj náročné. Neodporúčame ich hádzať do starého železa, pretože klasické tlačidlové telefóny v novom prevedení sú zaujímavými spojencami v novom svete technológií.

 1. Firemné mobilné telefóny

I táto kategória leží na pomedzí mobilných telefónov, pretože obsahuje mobilné telefóny tlačidlové i dotykové. Firemné mobilné telefóny sa môžu pýšiť napríklad:

 • zálohovaním
 • dosiahnutím lepšej bezpečnosti
 • vzdialenými správami

Vo väčšine prípadov sa môžeme stretnúť so stolovými telefónmi, existuje však i kategória bezdrôtových firemných telefónov. Sú určené pre firmy a organizácie, z čoho vyplývajú i predchádzajúce vlastnosti, ktoré sme vám spomenuli. Niektorí užívatelia si ich vyberajú i pre domáce použitie a ich popularita s Home Office nepopierateľne rastie.

3 Cena

Dnes budeme trochu netradične začínať cenou mobilného telefónu. Samozrejme, cena je veľmi individuálna – pri niektorých značkách a modeloch je úplne odpovedajúca funkciám, pri iných zas musíme nazrieť hlboko pod povrch, aby sme pochopili od čoho sa konečná cena odvíja. Pripravili sme si pre vás tabuľku, v ktorej sme cenu mobilných telefónov rozdelili na tri kategórie a priradili k nim, čo môžete od mobilných telefónov v týchto kategóriách očakávať. Pochopiteľne, nájdu sa i výnimky, a preto je potrebné zamerať sa i na ďalšie parametre, o ktorých budeme hovoriť v nasledujúcich bodoch.

Cenová kategória Kategória mobilných telefónov Čo očakávať?
Mobilné telefóny do 180 € nižšia Za túto cenu môžete očakávať telefón s obmedzeným výkonom a základným fotoaparátom. Veľmi časté je tiež nižšie rozlíšenie displeja
Mobilné telefóny do 400 € stredná Uspokoja široký okruh užívateľov a zvládajú už i náročnejšie aplikácie a hry
Mobilné telefóny nad 400 € vyššia Poskytujú skvelý výkon a dokážu uspokojiť i najnáročnejších užívateľov. Vo väčšine prípadov ponúkajú už i skvelý fotoaparát a ďalšie prídavné funkcie, ktoré si získajú pozornosť

Tabuľka 1: Rozdelenie mobilných telefónov podľa ich ceny

4 Procesor

V tomto bode sa zameriame na frekvenciu a počet jadier. Tak ako v prípade počítačov, i pri mobilných telefónoch predstavuje procesor samotné srdce zariadenia. Pri výbere vám jeho parametre našepkajú, s akým zariadením máte tú česť a ako bude mobilný telefón fungovať vo vašom prípade. V tomto bode nepotrebujete žiadne špeciálne poučky. Viac jadier a vyššia frekvencia znamenajú v prípade mobilného telefónu lepšiu výkonnosť a efektívnejšiu prácu. Ak denne pracujete so svojím mobilným telefónom a očakávate od neho skvelú odozvu i to, že zvládne viac, jednoznačne vám odporúčame zamerať sa na telegóny s vyšším počtom jadier a vyššou frekvenciou procesora.

V prípade, že sa zameriate na nižšiu cenovú kategóriu a nižšia parametre procesora, môže sa stať, že svoj mobilný telefón preťažíte a jednoducho sa vypne. Je to bežný jav u najnižšej cenovej kategórie telefónov, s ktorou bojuje množstvo užívateľov. Procesor sa okrem samotného výkonu môže podieľať i na predĺžení výdrže telefónu. Z toho dôvodu rozhodne neskúšajte poddimenzovať svoje nároky. Ak už teraz tušíte, že budete svoj mobilný telefón využívať skutočne aktívne, vyberajte si mobil, ktorý zvládne všetky vaše požiadavky.

5 Veľkosť displeja

Každý z nás si pravdepodobne ešte pamätá malé rozmery pôvodných mobilných telefónov. Tie boli určené predovšetkým na komunikáciu a tomu bola prispôsobená i veľkosť displeja. Dnešné mobilné telefóny však dokážu ponúknuť svojim užívateľom a majiteľom oveľa viac. Pre pohodlnejšie surfovanie po internete alebo využívanie aplikácií sme dnes svedkami stále sa zvyšujúcej veľkosti displejov mobilných telefónov.

mobilne telefony3

Rozhodne to nie je zlý krok, ale v tomto smere je potrebné nájsť optimálnu veľkosť mobilného telefónu, ktorý skvelo padne do ruky, umožní jednoduché zaobchádzanie a predsa poskytne svojmu užívateľovi všetky vymoženosti. Preto nemôžeme vyhlásiť, ktorý rozmer displejov je ten najlepší – v dosť podstatnej miere sa táto hodnota líši podľa konkrétnych preferencií zákazníka.

Veľkosť uhlopriečky displeja Čo ponúka?
uhlopriečka do 5’‘ tento typ je dnes pomerne málo rozšírený, ale svojim užívateľom ponúka veľmi jednoduché ovládanie jednou rukou
uhlopriečka 5,1’’až 5,9’‘ zlatá stredná cesta, pre niektorých užívateľov už nie je možné ovládať tento typ jednou rukou, ale umožňuje zas skvelé prehliadanie internetu a multimédií
uhlopriečka viac ako 6’‘ v tomto prípade môžeme polemizovať o tom, kde začína mobilný telefón a kde už tablet. Mobily nad 5,5’’sa niekedy označujú i ako phablet. Tento typ je skvelý pre sledovanie filmov, ale dokáže svojim užívateľom zabezpečiť i pohodlnú prácu

Tabuľka 2: Rozdelenie mobilných telefónov podľa veľkosti displeja

Dnes vládne nepochybne trend mobilných telefónov bez rámu. V prípade týchto mobilných telefónov zaberá displej viac ako 78% displeja. Ak by sme sa mali zamerať i na ďalšie trendy, nemôžeme zabudnúť na skladacie mobilné telefóny. Tie zatiaľ predstavujú v tomto smere novinku a ešte rozhodne nie sú rozšírené. Niet však pochýb o tom, že si svojich fanúšikov získajú veľkými rozmermi, ktoré je možné jednoducho opäť zmenšiť a mať po ruke kompaktný mobilný telefón na všetky základné i pokročilé potreby.

6 Operačný systém

Tak ako naznačujeme už na začiatku, väčšinou máme k dispozícii 2 operačné systémy (iOS a Android). Ďalšie operačné systémy predstavujú skôr výnimku a sú navrhnuté pre konkrétnu značku mobilného telefónu – veľká časť z nich je však postavená na základoch operačného systému Android.

 • iOS – je zameraný len na produkty od spoločnosti Apple. Jeho výhodou je perfektná optimalizácia a tiež fakt, že jednotlivé zariadenia od Apple je možné medzi sebou veľmi efektívne prepojiť
 • Android – je dostupný na širokej ponuke rôznych zariadení, ale jeho nevýhodou je horšia optimalizácia ako v predchádzajúcom prípade. Výhodou však je, že niektoré modely podporujú možnosť rozšíriť úložisko prostredníctvom pamäťovej karty a rovnako je k dispozícii i väčší počet modelov než v predchádzajúcom prípade

7 Veľkosť operačnej pamäte (veľkosť RAM)

Pre mnohých býva tento parameter často zamieňaný s veľkosťou úložiska, o ktorom budeme hovoriť v nasledujúcom bode. Veľkosť operačnej pamäte rozhoduje opäť o tom, aký výkonný bude váš telefón. Ak zvolíte príliš malú operačnú pamäť, opäť môže dochádzať k vypnutiu mobilného telefónu pri náročnejších úlohách.

 • 1 až 2 GB – absolútny základ
 • 3 až 4 GB – zlatá stredná cesta, ktorá zvládne i náročnejšie aplikácie
 • 4 až 11 GB – skvelý výkon, ktorý uspokojí i tých najnáročnejších
 • 12 GB – najvýkonnejšie mobilné telefóny, ktoré sú momentálne k dispozícii

8 Veľkosť úložiska mobilného telefónu

Čo všetko vo svojom mobilnom telefóne nosíte? Fotografie, videá a aplikácie sú absolútnym základom, ktorý má uložená každý z nás. Podľa toho, koľko dát chcete do svojho telefónu umiestniť, vyberajte i veľkosť úložiska.

 • Úložisko do 32 GB – je určené pre základné aplikácie a dáta
 • Úložisko do 64 GB – ponúkne už možnosť pohodlne ukladať i filmy a videá
 • Úložisko 128 GB a viac – je určené pre náročných, ktorí sa nechcú zmieriť s tým, že by v telefóne nemali kam dať svoje veci. Dnes dokáže veľkosť úložiska v mobilných telefónoch smelo konkurovať bežne dostupným notebookom

Je tiež potrebné poznamenať, že niektoré mobilné telefóny už dnes neponúkajú možnosť rozšíriť úložisko pomocou ďalších pamäťových kariet. Túto možnosť neponúkajú napríklad mobilné telefóny od spoločnosti Apple, a preto je už na začiatku potrebné vybrať si dostačujúce úložisko, ktoré vás nesklame.

9 Fotoaparát

Dnes je už dôležité, aby telefón obsahoval i kvalitný fotoaparát. Nebudeme si nič nahovárať – sociálne siete kladú v tomto ohľade naozaj vysoké nároky. V tomto prípade sú dôležité parametre ako rozlíšenie fotoaparátu (počet bodov každej snímky) alebo maximálna svetelnosť (maximálne množstvo svetla, ktoré objektív prepustí). Rovnako však zaujmú duálne fotoaparáty, ktoré sú dnes už takmer samozrejmosťou a umožňujú svojim užívateľom napríklad lepšie ostrenie obrazu.

mobilne telefony2

10 Ďalšie funkcie

 • Laserové ostrenie – umožňuje rýchlejšie zaostrenie
 • Softwarová a optická stabilizácia obrazu – umožňujú zachytávať ostré obrazy i počas pohybu (optická je účinnejšia)
 • Variabilná clona – možnosť fotiť naozaj kvalitné snímky i počas zhoršených svetelných podmienok (umožňuje fotiť za každého počasia)
 • Time-of-Flight senzor – pomocou svetelných lúčov dokáže určiť vzdialenosť objektu
 • Širokouhlý objektív – zachytí väčší úsek pozorovanej scény
 • Digitálny zoom – približuje časť zachyteného obrazu
 • Optický zoom – umožňuje priblížiť pozorovanú scénu

Kapacita batérie

V prípade inteligentných mobilných teleónov by mala kapacita batérie predstavovať hodnotu aspoň 3 000 mAh (optimum je 4 000 mAh). To zaručí, že mobilný telefón vám vydrží aspoň 1 celý deň. Ideálne však je, ak vydrží aspoň 2 dni.

Pripojenie k internetu

Samozrejmosťou pri inteligentných telefónoch je pripojenie k internetu prostredníctvom WiFi. Základom je však i pripojenie prostredníctvom mobilných dát. Pri výbere mobilného telefónu sa zamerajte na to, či váš mobilný telefón umožňuje 4G (LTE) – dnes predstavuje absolútny štandard. Okrem toho však niektoré telefóny umožňujú už i 5G pripojenie.

Funkcie, na ktoré sa oplatí zamerať

Záver parametrom už tradične patrí ďalším funkciám, ktorými mobilné telefóny disponujú. Dnes sa najčastejšie stretávame s Dual SIM alebo čítačkou odtlačkov prstov či odomykaním pomocou tváre. Okrem toho sa však oplatí poznať i:

 • NFC – technológia zameraná na možnosť bezdrôtovej komunikácie medzi viacerými zariadeniami
 • VS ready – prítomnosť gyroskopu umožňuje využívanie virtuálnej reality
 • Bezdrôtové nabíjanie – je potrebné mať k dispozícii špeciálny typ nabíjačky
 • Rýchlonabíjanie – poteší tých, ktorí sa vždy niekam ponáhľajú

Tipy, ktoré by ste mali pri výbere a používaní mobilného telefónu rozhodne poznať

 • Ak chcete svoj telefón využívať naplno, nezameriavajte sa len na nižšiu cenovú kategóriu. Mobilné telefóny v tejto kategórii sú určené pre absolútne základné funkcie a náročnejších užívateľov napriek nižšej cene rozhodne nepotešia
 • Procesor rozhoduje nielen o samotnom výkone mobilného telefónu, ale i o jeho výdrži
 • Absolútnym štandardom v oblasti pripojenia na internet je LTE
 • Veľkosť displeja rozhoduje o tom, ako pohodlne sa vám bude s telefónom pracovať (menší displej umožňuje i ovládanie jednou rukou, ale prezeranie filmov a videí už nie je také pohodlné)
 • Niektoré telefóny už neumožňujú rozšírenie úložiska pomocou pamäťovej karty, a preto veľkosť úložiska zvážte už pred kúpou
 • Ak parametre operačnej pamäte a procesora poddimenzujete, môžete po čase bojovať s častým vypínaním telefónu počas práce alebo prehliadania
 • Tlačidlové mobilné telefóny sú skvelou možnosťou pre menšie deti a seniorov
 • Pri výbere mobilného telefónu do firmy alebo spoločnosti odporúčame zamerať sa priamo na firemné mobilné telefóny, ktoré zaručujú vyššiu mieru bezpečnosti
 • Pri kapacite batérie voľte minimálne modely s 3 000 mAh (zaručujú výdrž aspoň 1 deň)
 • Ak vlastníte niekoľko Apple zariadení, odporúčame siahnuť i po mobilnom telefóne tejto značky – jednotlivé Apple zariadenia spolu veľmi dobre komunikujú

Najčastejšie otázky a odpovede o mobilných telefónoch

Vyrábajú sa ešte i dnes tlačidlové mobilné telefóny?
Samozrejme, výroba týchto modelov stále prebieha. Obľubujú ich napríklad seniori alebo rodičia menších detí, ktorí nechcú, aby ich dieťa podľahlo v rannom veku čaru inteligentných telefónov.
Je možné sťahovať na tlačidlový telefón aplikácie?
Vo väčšine prípadov táto možnosť nie je.
Existuje inteligentný telefón, ktorý by zvládol i náročnejšie podmienky prostredia (napríklad na stavbe)?
Áno, tento typ telefónov skutočne existuje. CAT telefóny sú odolné voči pádu na tvrdý podklad i do vody, vlhkosti i prachu. Práve z toho dôvodu po nich siahnu ľudia, ktorí pracujú v teréne.
Čo ovplyvňuje procesor mobilného telefónu?
Výkon i výdrž. V podstate platí, že čím väčší počet jadier a vyššia frekvencia, tým výkonnejší procesor. Procesor predstavuje srdce mobilného telefónu.
Čo znamená v prípade mobilného telefónu označenie VS ready?
Toto označenie znamená, že v prípade tohto mobilného telefónu je možné využívať virtuálnu realitu.
Oplatí sa mať k dispozícii čítačku odtlačkov prstov?
Týmto spôsobom je možné svoj telefón zabezpečiť na novej vyššej úrovni.
Čo sa stane, ak zvolím mobilný telefón s malou operačnou pamäťou?
Pri pravidelnom používaní môže dôjsť napríklad k pravidelnému vypínaniu alebo „zasekávaniu“ operačného systému. Najnižšia trieda mobilných telefónov je skutočne určená pre tých, ktorí od svojho zariadenia veľa neočakávajú a je pre nich potrebné mať len nástroj na komunikáciu s niekoľkými základnými funkciami.
Je kvalita fotoaparátu dôležitá pri výbere mobilného telefónu?
Kvalita fotoaparátu je dvojsečná zbraň a v tomto prípade v dosť podstatnej miere záleží i na tom, čo od svojho fotoaparátu očakávate vy. Ak túžite po nádherných fotkách, potom vám rozhodne odporúčame zamerať sa i na fotoaparát a skúmať jeho ďalšie funkcie. Dnes sú už fotoaparáty pri mobilných telefónoch dostatočne prepracované a prekvapia menej i viac náročných užívateľov.
Čo znamená označenie NFC?
Toto označenie predstavuje technológiu zameranú na bezdrôtové prepojenie rôznych zariadení.
Znamená rýchlonabíjanie a bezdrôtové nabíjanie to isté?
Rozhodne nie. Bezdrôtové nabíjanie nevyžaduje prepojenie telefónu s elektrickou sieťou prostredníctvom nabíjačky. Vyžaduje len špeciálnu nabíjaciu podložku. Rýchlonabíjanie zas umožňuje výrazne skrátiť dobu, ktorá je potrebná pre nabitie mobilného telefónu.
Je možné rozšíriť úložisko prostredníctvom pamäťových kariet?
Ešte i dnes to niektoré modely mobilných telefónov umožňujú, rozhodne to však už nie je samozrejmosťou ako v predchádzajúcich rokoch.
Je možné dostať operačný systém iOS na akékoľvek zariadenie?
Tento systém je dostupný len pre produkty, ktoré pochádzajú od spoločnosti Apple. Jednou z jeho silných vlastností je skvelá optimalizácia.
Čím sa odlišuje firemný mobilný telefón od bežne dostupného modelu?
Firemné mobilné telefóny ponúkajú svojim užívateľom vyššiu mieru bezpečnosti a ďalšie funkcie, ako je napríklad spoľahlivé zálohovanie či možnosť vzdialených správ. I v tomto prípade je možné naraziť na bezdrôtové modely.
Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 12 Priemerne: 4.8]