tyčový vysávač etaTyčové vysávače sa radia k základným zariadeniam, ktoré sa nachádzajú v našich domácnostiach. Pomáhajú nám zbaviť sa prebytočného prachu a väčších i menších nečistôt. Na trhu však existujú desiatky rôznych typov. Niektoré sú drahšie, iné zas lacnejšie. Väčšina sa od seba odlišuje použitou technológiou, výkonom, výzorom a funkciami. Pri výbere je práve preto nutné sledovať hneď niekoľko faktorov a parametrov. Tie vám dopredu napovedia, či je model pre vás vhodný, alebo by ste mali hľadať ďalej.

Tyčové vysávače sú pomocníkom s celou radou výhod a silných stránok. Niektoré dokonca vedia zastúpiť aj klasický mop, pretože disponujú nadstavcom na mokré zotieranie. Uľahčujú a urýchľujú tak celú prácu. Pri nákupe je dobré zamerať sa na viaceré detaily, ako napríklad spôsob napájania, výkon, príkon či typ filtrov. Následne netreba zabúdať ani na rozmery, hmotnosť, hlučnosť a dĺžku kábla. Zistili ste, že váš vysávač už nie je to, čo býval a potrebujete nový? Pripravili sme si pre vás zopár praktických tipov a trikov, ako si vybrať najlepší model.

↓ Ako vybrať najlepšie tyčové vysávače?

TOP tyčové vysávače

Nad 200 €

tyčový vysávač Dyson V15 Detect Absolute 2023

ODPORÚČAME
Do 200 €

tyčový vysávač Sencor SVC 0740BL EUE3

ODPORÚČAME
Do 80 €

tyčový vysávač Bosch BBHF214G

ODPORÚČAME

TOP 5 najlepších tyčových vysávačov nad 200 €

NáhľadNázov produktuParametre
tyčový vysávač Dyson V15 Detect Absolute 2023
Prevedenie: bezvreckové
Hlučnosť: 82 dB
Napájanie: akumulátorové
tyčový vysávač Dyson V10 Absolute
Prevedenie: bezvreckové
Hlučnosť: – dB
Napájanie: akumulátorové
tyčový vysávač Dyson V8 Absolute
Prevedenie: bezvreckové
Hlučnosť: 82 dB
Napájanie: akumulátorové
4.
tyčový vysávač Electrolux 600 Wet ES62P25WET
Prevedenie: bezvreckové
Hlučnosť: 79 dB
Napájanie: akumulátorové
5.
tyčový vysávač Electrolux 700 EP71UB14DB
Prevedenie: bezvreckové
Hlučnosť: 80 dB
Napájanie: akumulátorové

TOP 5 najlepších tyčových vysávačov do 200 €

NáhľadNázov produktuParametre
tyčový vysávač Sencor SVC 0740BL EUE3
Prevedenie: bezvreckové
Hlučnosť: 75 dB
Napájanie: akumulátorové
tyčový vysávač Sencor SVC 0741YL EUE3
Prevedenie: bezvreckové
Hlučnosť: 75 dB
Napájanie: akumulátorové
tyčový vysávač ETA Moneto 7449 90000
Prevedenie: bezvreckové
Hlučnosť: 80 dB
Napájanie: akumulátorové
4.
tyčový vysávač Sencor SVC 8618GD
Prevedenie: bezvreckové
Hlučnosť: 78 dB
Napájanie: akumulátorové
5.
tyčový vysávač Sencor SVC 8621TI
Prevedenie: bezvreckové
Hlučnosť: 78 dB
Napájanie: akumulátorové

TOP 5 najlepších lacných tyčových vysávačov do 80 €

NáhľadNázov produktuParametre
tyčový vysávač Bosch BBHF214G
Prevedenie: bezvreckové
Hlučnosť: 80 dB
Napájanie: akumulátorové
tyčový vysávač Sencor SVC 7814VT
Prevedenie: bezvreckové
Hlučnosť: 76 dB
Napájanie: akumulátorové
tyčový vysávač Hyundai VC 914
Prevedenie: bezvreckové
Hlučnosť: 75 dB
Napájanie: akumulátorové
4.
tyčový vysávač Makita DCL 182 Z
Prevedenie: vreckové
Hlučnosť: 71 dB
Napájanie: akumulátorové
5.
tyčový vysávač Makita DCL 180 Z
Prevedenie: bezvreckové
Hlučnosť: – dB
Napájanie: akumulátorové

↑ TOP tyčové vysávače

1 Ako vybrať najlepší tyčový vysávač?

Pri nákupe vysávačov je nutné sledovať viacero parametrov. Na začiatku je nutné rozhodnúť sa pre jeden z dvoch typov, ktoré objavíte na trhu. Presnejšie ide o:

 • elektrický (sieťový) tyčový vysávač
 • bezdrôtový tyčový vysávač

A. Elektrický (sieťový) tyčový vysávač

Sieťové vysávače sú klasikou. V domácnostiach sa objavujú najčastejšie. Charakteristické sú tým, že na ich používanie musia byť pripojené káblom k elektrickej energii. Ten predstavuje výhodu v tom, že výrobok sa dá využívať aj niekoľko hodín vkuse. Bez nutnosti nabíjania. Na druhej strane, kábel vás môže obmedzovať. Do niektorých častí domácnosti sa dostanete len vtedy, keď použijete predlžovačku.

Pre lepší prehľad si povedzme najväčšie výhody elektrického tyčového vysávača:

 • kompaktný
 • ľahký
 • poskytuje neobmedzenú dobu prevádzky
 • nájdete ho v mnohých prevedeniach
 • je obľúbený
 • dokáže sa dostať aj do zle dostupných miest

Zabúdať však netreba ani na niektoré nevýhody:

 • kábel obmedzuje v pohybe
A.1 Odlišné parametre pre bezdrôtové tyčové vysávače

Parametre výberu pri oboch vysávačochveľmi podobné. Existujú však detaily, v ktorých sa odlišujú. Elektrické prevedenia sú charakteristické tým, že v rámci nich musíte sledovať dĺžku kábla a akčný rádius.

 • dĺžka kábla – tento parameter označuje dĺžku prívodného kábla. Jej minimálna hodnota by mala byť 7 metrov. Ak je kratšia, mohlo by sa stať, že sa vám bude s výrobkom ťažko pracovať.
 • akčný rádius – pri vysávačoch sa spomína aj tzv. akčný rádius. Ten predstavuje nielen dĺžku kábla, ale aj výšku vysávača. Ide o veľmi praktický údaj, pretože označuje skutočnú dĺžku, ktorú vie výrobok dosiahnuť. Tyčové vysávače majú spravidla akčný rádius v rozmedzí od 7 do 14 metrov. Aj v tomto prípade platí, čím je údaj vyšší, tým väčší komfort viete získať.

B. Bezdrôtový tyčový vysávač

Druhou možnosťou je bezdrôtový tyčový vysávač. Na rozdiel od elektrického poskytuje voľnosť v pohybe. Zabudnite na káble a predlžovačky. S vysávačom sa dostanete aj do miestností, kde nie je žiaden prívod elektriny.

Takáto bezstarostnosť sa vie ale rýchlo pominúť. A to vtedy, keď zariadenie nie je nabité alebo ho používate dlhšiu dobu. Batéria vydrží len určitý čas. Preto nie je možné vysávač používať tri či štyri hodiny vkuse.

Pre uľahčenie výberu si spomenieme najväčšie výhody bezdrôtových vysávačov:

 • kompaktnosť
 • nízka hmotnosť
 • skvelá mobilita

Vysávačom však nechýbajú ani nevýhody:

 • obmedzená prevádzka
 • nižší výkon (nemusí byť pravidlom)

Výkon sa odvíja hlavne od toho, aký model ste si zvolili. Nie vždy platí, že bezdrôtové vysávače sú nevýkonné a nedokážu v testoch poraziť elektronické.

B.1 Odlišné parametre pre bezdrôtové tyčové vysávače

Bezdrôtové vysávače majú takisto odlišné parametre. Sú to:

 • typ batérie – bezdrôtové vysávače majú spravidla dva typy batérie, a to:
  • NiMh – zastaraný typ batérie využívaný skôr v lacnejších modeloch. Majú tzv. pamäťový efekt, čo znamená, že pri nesprávnom nabíjaní dochádza k znižovaniu kapacity. Už po pár použitiach si všimnete rozdiel v dĺžke prevádzky.
  • Li-ion batéria – tento typ batérie sa dnes používa v takmer všetkých zariadeniach na batériu. Nemá pamäťový efekt, takže ju môžete nabíjať akokoľvek. Svoju hodnotu si zachová po veľmi dlhú dobu. Výkon sa skracuje vtedy, keď ju necháte dlho vybitú. Životnosť sa pohybuje v rozmedzí od 350 do 500 nabíjacích cyklov. Keď toto číslo dosiahnete, musíte ju vymeniť.
 • výdrž – okrem samotnej batérie vás pri bezdrôtových modeloch bude určite zaujímať aj to, ako dlho vydržia. Výdrž sa odvíja od kapacity batérie. Tento údaj však mnohým nič nenapovie a je komplikovaný na pochopenie. Preto spravíte dobre, keď sa zameriate na ďalšiu informáciu. Tým je dĺžka prevádzky.
 • dĺžka prevádzky a nabíjanie – tento parameter vás informuje o tom, koľko vysávač vydrží po jednom nabití a akým spôsobom doň dostanete novú energiu. V súčasnosti dokážu zariadenia vydržať od jednej do maximálne dvoch hodín. Spôsob a doba nabíjania sú pri každom modeli iné. K vysávaču spravidla získate dock, ktorý je pripojený na elektrinu. Cezeň sa následne výrobok nabíja. Dĺžka celého procesu začína na 60 minútach a končí na 12 hodinách. Výrobky s dĺžkou nabíjania viac ako 5 hodín nie sú vhodné do domácností. Dokázali by vám sťažiť upratovanie a predĺžiť celú prácu.

tyčové vysávače

2 Ďalšie typy tyčových vysávačov

Sieťové a bezdrôtové tyčové vysávače sú základnými typmi. Okrem nich sa ale stretnete aj s ďalšími. K obľúbeným sa radia:

 • tyčové vysávače 2v1 – charakteristické sú tým, že okrem klasického tyčového vysávača obsahujú ešte ručný. Ten sa dá využiť na menej dostupné miesta alebo na menšie nečistoty, keď sa vám niečo rozsype. Veľmi vítané sú v rodinách s malými deťmi.
 • tyčové vysávače s mopom – ako už z názvu vyplýva, ide o vysávače kombinujúce mop. Funkcie viete využiť samostatne alebo naraz. Vysávače s mopom majú dve nádoby. Do jednej dávajú nečistoty z vysávania a v druhej je voda na namáčanie mopu.
 • tyčové vysávače 3v1 – poslednou možnosťou je zariadenie kombinujúce tyčový vysávač, mop a ručný vysávač. Ide o multifunkčný nástroj, ktorým vyčistíte úplne všetko.

3 Príkon a sací výkon

Väčšina ľudí si príkon a výkon mýlia. Prípadne očakávajú, že ide o jednu a tú istú vec. Pravdou ale je, že oba parametre sú rozdielne a pri výbere vysávača dôležité.

 • príkon – nijakým špeciálnym spôsobom neovplyvňuje výkon výrobku. To, čo ale rozhodne ovplyvňuje, je vaša peňaženka. Dopredu naznačuje, koľko elektrickej energie spotrebuje pri bežnej prevádzke. Keď si kupujete klasický vysávač do domácnosti, príkon sledovať nemusíte. Používanie nie je nákladné a ročne zaň zaplatíte len pár eur.
 • výkon – to, čo pri nákupe treba rozhodne sledovať, je sací výkon. Vo všeobecnosti platí, že čím je vyšší, tým lepšie výsledky získate. Tu je ale nutné dávať si pozor. Investovať desiatky až stovky eur do príliš výkonných modelov sa neoplatí. Nemuseli by ste ich vôbec využiť. Na vyšší výkon stavte, keď máte koberce, no ani v tomto prípade vám netreba profesionálny kúsok. Najlepšie tyčové vysávače pre domácnosť sa nachádzajú vo výkonnostných skupinách B a C.

4 Zberná nádoba

Pri nakupovaní tyčových vysávačov sa môžete rozhodnúť, či si zvolíte vreckový alebo bezvreckový variant. Oba typy majú svoje výhody a nevýhody. Všetko sa odvíja od toho, čo ste v minulosti používali a čo vám viac vyhovuje.

 • vreckové vysávače – majú výhodu v tom, že po naplnení vrecko jednoducho vytiahnete z vysávača a vyhodíte do koša. Nemusíte nič vyprázdňovať alebo prášiť. Celý proces vysávania je tak veľmi hygienický a ako stvorený pre alergikov. Nevýhodou je ďalšia investícia do vysávania. Vrecká niečo stoja. Plus, nejde o najekologickejšiu možnosť.
 • bezvreckové vysávače – iným typom sú vysávače bez vreciek. Znižujú cenu prevádzky, pretože do nich nemusíte nič kupovať. Na druhej strane, používanie nie je tak hygienické a neodporúča sa alergikom. Plus, práca je menej praktická, pretože nádobu musíte vysypať a dobre vyčistiť. Veľkosť zbernej nádoby sa odvíja od samotného vysávača. Pre klasickú domácnosť je najlepší objem od 1 do 2 litrov. Ak máte veľký dom, siahnite po väčších možnostiach, napríklad 4 alebo až 6 litroch.

5 Filtre

Filtrácia ovplyvňuje vo veľkom životnosť spotrebiča a kvalitu vzduchu vychádzajúceho von. Vysávače majú dva filtre. Jeden vstupný, chrániaci motor, a druhý výstupný, zaisťujúci čistotu vyfukovaného vzduchu. Vo vreckových sa za filter považuje aj samotné vrecko na nečistoty.

Filtre sa delia na niekoľko typov. Najčastejšie sa stretnete s:

 • mikrofiltrom – vyrába sa z molitanu alebo podobnej tkaniny a nie je tak účinný. Práve to je dôvod, prečo ním disponujú lacnejšie modely.
 • HEPA a EPA filtrami – najčastejšie využívanými a najkvalitnejšími sú HEPA a EPA filtre. Vďaka tomu, že sú veľmi hygienické, sú vhodné aj pre alergikov. Majú vysokú triedu filtrácie. Presnejšie ide o triedu 10 – 12 pri EPA a 13 pri HEPA. Profesionálne vysávače majú triedu 14 – 15 a označujú sa ULPA.
 • vodným filtrom – tento typ filtra sa využíva v bezvreckových vysávačoch. Funguje na báze vody. Nečistoty sú ponorené do vody, odkiaľ sa nemôžu dostať späť do ovzdušia. Vodu po vysávaní stačí vyliať.

TIP: Ak chcete, aby bol vysávač dostatočne výkonný a nespôsoboval alergické reakcie, nezabudnite na pravidelné čistenie filtra. A po určitom čase aj na výmenu.

6 Hlučnosť

Vysávače sú vo všeobecnosti hlučnými pomocníkmi v domácnosti. Na rozdiel od umývačky, chladničky alebo rúry vedia nepríjemne vyrušovať. S týmto ale pri nakupovaní musíte počítať. Ani ten najtichší vysávač vám pri vysávaní neposkytne ticho na spanie.

Hlučnosť sa v špecifikáciách udáva v decibeloch (dB). Bežné vysávače v strednej triede dosahujú približne 70 – 85 dB. Samozrejme, na trhu sa stretnete aj s tichšími, no drahšími modelmi. Tie majú približne 65 – 70 dB. V takejto situácii je alebo dobré spýtať sa samých seba, či skutočne chcete zaplatiť o niekoľko desiatok eur viac. A to len preto, aby ste mali doma stredne tichý výrobok.

tyčové vysávače

7 Rozmery a hmotnosť

S vysávačom sa vám musí po miestnostiach dobre prechádzať. Celá práca by mala byť jednoduchá, plynulá a rýchla. Toto všetko vám dokážu zaistiť kompaktné a ľahké modely s dostatočnou dĺžkou prívodového kábla.

Vysávače sa spravidla delia do niekoľkých kategórií podľa hmotnosti:

 • ľahké tyčové vysávače – do 2 až 2,5 kg
 • stredne ťažké tyčové vysávače – od 2,5 do 4 kg
 • ťažké tyčové vysávače – nad 4 kg

Výška vysávača by mala byť taká, aby sa pri nej najvyšší člen rodiny nehrbil. Najlepšou voľbou sú typy s možnosťou nastavenia a prispôsobenia.

8 Energetická trieda

Energetická trieda je kľúčovým parametrom pre množstvo spotrebičov a výrobkov v domácnosti. Väčšinou ale ide o tie veci, ktoré sú zapnuté neustále, ako napríklad chladnička alebo mraznička. Prípadne využívané na pravidelnej báze, ako je rúra, mikrovlnka, práčka alebo sušička.

Pri tyčových vysávačoch nie je energetická trieda tak dôležitá. Dôvody sú dva. Prvým je, že ich nepoužívate každý jeden deň po dobu niekoľkých hodín. Zvyčajne sú zapnuté niekoľko minút párkrát do mesiaca. Druhým je zas fakt, že sú malé a na ich prevádzku nepotrebujete príliš veľa energie.

Ak by ste však energetickú triedu chceli predsa len sledovať, stretnete sa s klasickým rozdelením od A po G. Trieda A je, samozrejme, najúspornejšia a najvýhodnejšia. G je presným opakom.

V rámci energetickej triedy je dobré spomenúť ročnú spotrebu. Platí tu to isté, nie je tak dôležitá, pretože vysávač nie je príliš náročným spotrebičom na energiu. Tento údaj sa uvádza v kilowatthodinách (kWh). Výrobcovia ho udávajú v univerzálnej mierke. Pri nej sa predpokladá, že budete vysávať 50x ročne rozlohu 87 m².

9 Trieda prachových emisií

Trieda prachových emisií by mala byť dôležitým údajom pre alergikov. Tým by totižto mohol vysávač spraviť rôzne zdravotné problémy. Emisie sa označujú rovnako ako energetická trieda. A to od písmena A po písmeno G, pričom platí, že A je najúčinnejšia trieda a G presný opak.

10 Účinnosť

Pre bežných spotrebiteľov je účinnosť tyčových vysávačov snáď najjednoduchšie čitateľným a najpraktickejším údajom. V jednoduchosti vám povie, či je vysávač vhodný len na vysávanie podláh, alebo aj na husté koberce s vysokým vlasom.

Tyčové vysávače sú menej výkonné ako tie klasické. Preto sa s nimi môžu koberce a podobné povrchy vysávať komplikovanejšie.

Účinnosť sa, podobne ako trieda prachových emisií a energetická trieda, označuje písmenami od A, najlepšia, po G, najhoršia. Pre tie najlepšie výsledky sú na tvrdé podlahy určené triedy A a B a na koberce B až D.

11 Príslušenstvo

K tyčovým vysávačom si môžete zakúpiť rôzne príslušenstvo. To vám dokáže uľahčiť domáce práce a celý proces aj urýchliť. V obchodoch sú najčastejšie zastúpené takéto doplnky:

 • hubica na čalúnený nábytok
 • rotačná kefa
 • rotačná turbokefa
 • nadstavec na parkety
 • štrbinová hubica na ťažko dostupné miesta
 • prachová kefka

Pre zvýšenie komfortu si následne viete vybrať ešte:

 • dock – inak povedané parkovacia plocha. Predstavuje priestor, kde tyčový vysávač odstavíte a skladujete vo vertikálnej polohe. Nemusíte sa tak báť, že by vám po opretí o stenu spadol a zničil sa.
 • mäkčené kolieska – vhodné sú na parkety. Zabraňujú tomu, aby sa podlaha poškriabala.
 • flexibilný kĺb – viete sa prostredníctvom neho dostať na ťažko dostupné miesta.

12 Doplnkové funkcie

A, samozrejme, ako väčšine spotrebičom a výrobkom do domácnosti, ani tyčovým vysávačom nechýbajú praktické doplnkové funkcie. Vysávač sa vďaka nim používa oveľa ľahšie. Nehovoriac o tom, že sa môžete pomocou nich vyhnúť rôznym komplikáciám a zničeniu prístroja.

K najčastejšie využívaným doplnkovým funkciám sa radia:

 • indikátor plného vrecka – namiesto toho, aby ste pravidelne vysávač otvárali a zisťovali, či už nie je vrecko plné, vám sám výrobok dá najavo, kedy je nutné vyčistiť ho.
 • LED svetlo – táto funkcia sa vám zíde v ťažko dostupných miestach, kde je znížená viditeľnosť. Budete si vďaka nej istí, že nevynecháte ani jednu nečistotu.
 • automatické vypnutie – množstvo myšlienok a povinností spôsobuje, že na veľa vecí zabúdame. Buďte si istí, že aj keď prístroj nevypnete, urobí to za vás.
 • indikátor stavu batérie – túto možnosť oceníte pri každom bezdrôtovom vysávači. Indikátor vám povie, či nie je nutné batériu nabiť, aby vám prístroj v polovici vysávania nevypol.
 • regulácia sania – tlačidlo s možnosťou regulácie sania sa nachádza zvyčajne na rukoväti vysávača. Máte ho tak vždy po ruke. Funkcia sa vám zíde napríklad na rôznych povrchoch.

Tipy pri výbere v kocke

 • Pred nákupom sa rozhodnite, či chcete sieťový alebo bezdrôtový tyčový vysávač. Celú ponuku si tak zúžite a výber zjednodušíte.
 • Pri bezdrôtových modeloch sledujte nielen výdrž batérie, ale takisto jej typ a dĺžku nabíjania.
 • Pri sieťových sa zamerajte na dĺžku kábla a akčný rádius. Vyhnete sa neskôr používaniu predlžovacieho kábla, ktorý celú prácu komplikuje.
 • Zberná nádoba vysávača musí byť dostatočne veľká. Jej objem sa odvíja od veľkosti vysávanej domácnosti.
 • Príkon nie je príliš dôležitý. Na druhej strane, výkon áno. Odvíja sa od toho to, aký výsledok vysávač pri vysávaní poskytne.
 • Pri výbere sledujte taktiež typ filtra a stupeň jeho filtrácie.
 • Používanie tyčového vysávača dokáže vo veľkom ovplyvniť jeho hmotnosť, rozmery a hlučnosť.
 • Zabúdať netreba ani na príslušenstvo a doplnkové funkcie. Vedia poskytnúť dôležitý komfort a urýchliť proces upratovania.

Najčastejšie otázky a odpovede o tyčových vysávačoch

Na aký typ podláh je tyčový vysávač najlepší?
 Tyčové vysávače majú vo všeobecnosti nižší výkon. Preto sú vhodné skôr na tvrdý typ podláh. Samozrejme, môžete nimi vysať aj koberce, no nemusíte získať tie najlepšie výsledky. Dopredu sa preto o výkone vami vybraného modelu informujte.
Je lepší bezdrôtový alebo sieťový vysávač?
Všetko závisí od vašich preferencií a potrieb. Oba typy majú svoje výhody a nevýhody. Bezdrôtový vysávač je praktický a môžete ním vysávať aj miesta, kde je nie prívod elektriny. Plus, pri používaní vás neobmedzuje kábel. Na druhej strane, vysávač vydrží na jedno nabitie zvyčajne jednu, maximálne dve hodiny.

Sieťový vysávač má zas výhodu v tom, že ho môžete používať bez obmedzenia. Pokojne aj celý deň. Je takisto výkonnejší. Treba ale počítať s určitým obmedzením vo forme kábla.

Ktorý filter je do vysávača najlepší?
Najlepším filtrom do vysávača je HEPA alebo EPA. Existuje takisto filter s označením ULPA. Ten ale nie je vhodný na bežné používanie, pretože má veľký odpor vzduchu. Účinnosť HEPA filtrov je v hodnote 99,95 % a EPA 12 je 95,5%. 
Je lepší vreckový alebo bezvreckový vysávač?
Vreckový vysávač je najlepší pre alergikov a ľudí citlivých na prach. Stačí totižto, aby ste po naplnení vrecko vytiahli a vyhodili. Prevádzka takéhoto vysávača je ale drahšia, pretože vrecká niečo stoja. Bezvreckový vysávač má lacnejšiu prevádzku, no prachovú nádobu je nutné pravidelne čistiť. S prachom ste tak v častom kontakte.
Má tyčový vysávač aj funkciu mokrého vysávania?
Niektoré modely majú. Sú ale drahšie. Častejšou možnosťou sú tyčové vysávače 2v1 disponujúce kombináciou vysávača a mopu. Prípadne 3v1, ktoré majú aj malý ručný vysávač na vysávanie ťažko prístupných miest.
Dajú sa tyčovým vysávačom vyčistiť aj horšie prístupné miesta?
Dajú, no len v prípade, že zariadenie má štrbinovú hubicu. Tá je úzka a menšia, vďaka čomu jej nerobí problém vysať miesta za skrinkou či pod sedačkou. Hubicu nájdete niekedy v balení spolu s vysávačom, inokedy si ju musíte sami dokúpiť. Všetko sa odvíja od modelu a značky.

Pri čistení horšie dostupných miest sa oplatí mať aj LED osvetlenie. Tým si osvetlíte práve vysávanú časť. Nemusíte sa báť, že by ste na niečo zabudli alebo by ste niečo vynechali.

Ako sa starať o tyčový vysávač?
O tyčový vysávač sa nemusíte nijako špeciálne starať. Stačí, keď po určitom čase vymeníte filter. To, kedy je nutné meniť ho, závisí od typu filtra a od toho, ako často vysávač používate. Následne nezabudnite pravidelne čistiť nádobku na prach. Ak máte vrecká, sledujte, či nie sú plné. Keď sú, vymeňte ich. Vyhnite sa preplneniu. Častice by sa mohli dostať do niektorých vnútorných priestorov.
Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 14 Priemerne: 4.5]