najlepsie-vysavaceVysávač je spotrebičom, ktorý má svoje pevné miesto v každej domácnosti. Či už dávate prednosť ručným vysávačom, ktoré sa postarajú o dokonalé vyčistenie sedačky a auta, alebo je vašou voľbou väčší vysávač, ktorý si spoľahlivo poradí s celou domácnosťou, máme pre Vás pár tipov. Hoci sa na začiatku môže javiť rozhodnutie kúpiť si nový vysávač ako celkom banálne, pravda je úplne iná.

Váš výber ovplyvní nielen dĺžku času, ktorý budete upratovaniu pravidelne venovať. Postará sa i o to, ako budete na konci dňa spokojný s výsledkom. A ak do niečoho vkladáte množstvo svojej energie, pravdepodobne sa chcete spoľahnúť na brilantný výsledok. Pri výbere musíte zohľadniť všetky svoje požiadavky, ktoré na vysávač máte a až potom sa vrhnúť do výberu toho najlepšieho spotrebiča. Nemusíte mať však obavy, v tomto článku vám detailne poradíme ako si vybrať ten najlepší vysávač a aké sú hlavné parametre výberu.

↓ Ako vybrať ten najlepší vysávač?

TOP vysávače

Vreckové vysávače

vysávač Miele C1 PowerLine

ODPORÚČAME
Bezvreckové vysávače

vysávač TESLA AeroStar T700

ODPORÚČAME
Ručné AKU vysávače

vysávač DeWalt DCV501LN

ODPORÚČAME

TOP 5 najlepších vreckových (sáčkových) vysávačov

NáhľadNázov produktuParametre
vysávač Miele C1 PowerLine
Príkon: 890 W
Hlučnosť: 79 dB
Objem vrecka/nádoby na prach: 3,5 l
vysávač Electrolux PURE D8.2 PD82-4MG
Príkon: 500 W
Hlučnosť: 57 dB
Objem vrecka/nádoby na prach: 3,5 l
vysávač ETA 1519 90000 AVANTO
Príkon: 800 W
Hlučnosť: 68 dB
Objem vrecka/nádoby na prach: 3 l
4.
vysávač Karcher WD 3 V 1.628-101.0
Príkon: 1 000 W
Hlučnosť: 75 dB
Objem vrecka/nádoby na prach: 17 l
5.
vysávač Sencor SVC 5500WH
Príkon: 700 W
Hlučnosť: 75 dB
Objem vrecka/nádoby na prach: 2 l

TOP 5 najlepších bezvreckových (cyklónových) vysávačov

NáhľadNázov produktuParametre
vysávač TESLA AeroStar T700
Príkon: 900 W
Hlučnosť: 79 dB
Objem vrecka/nádoby na prach: 3 l
vysávač Rowenta RO4825EA
Príkon: 550 W
Hlučnosť: 75 dB
Objem vrecka/nádoby na prach: 2,5 l
vysávač Rowenta RO2933EA
Príkon: 750 W
Hlučnosť: 77 dB
Objem vrecka/nádoby na prach: 1,2 l
4.
vysávač ETA Stellar 1221 90000
Príkon: 700 W
Hlučnosť: 79 dB
Objem vrecka/nádoby na prach: 1,5 l
5.
vysávač ETA 0516 90000 Ambito
Príkon: 700 W
Hlučnosť: 79 dB
Objem vrecka/nádoby na prach: 1,5 l

TOP 5 najlepších ručných AKU vysávačov

NáhľadNázov produktuParametre
vysávač DeWalt DCV501LN
Hmotnosť: 0,75 kg
Hlučnosť: – dB
Objem vrecka/nádoby na prach: 0,75 l
vysávač Concept VP 4380
Hmotnosť: 1 kg
Hlučnosť: 69 dB
Objem vrecka/nádoby na prach: 0,45 l
vysávač ETA Verto 5442 90000
Hmotnosť: 1 kg
Hlučnosť: 78 dB
Objem vrecka/nádoby na prach: 0,5 l
4.
vysávač Concept VP 4370
Hmotnosť: 1,05 kg
Hlučnosť: 80 dB
Objem vrecka/nádoby na prach: 0,45 l
5.
vysávač Concept VP 4350
Hmotnosť: 1,08 kg
Hlučnosť: 68 dB
Objem vrecka/nádoby na prach: 0,5 l

↑ TOP vysávače

1 Ako vybrať ten najlepší vysávač?

Výber toho správneho vysávača nemusí byť jednoduché rozhodnutie, preto je dôležité ujasniť si, aké parametre sú vašou prioritou. Pripravili sme pre Vás niekoľko parametrov, ktoré by ste mali pri výbere zohľadniť.

2 Typy vysávačov

Na začiatku je dobré podotknúť, že vysávač nepredstavuje univerzálny prístroj. Táto rôznorodá skupina sa vyznačuje mnohými zástupcami určenými na rôzne domáce práce. Je veľmi dôležité hneď na začiatku si ujasniť, čo presne od svojho nového vysávača budete očakávať. Je pre Vás dôležité dokonalé upratanie celej domácnosti alebo sa skôr zameriavate na priebežné odstránenie omrviniek napríklad z obľúbeného čitateľského kresla?

A. Domáce vysávače (vreckové, bezvreckové, tyčové, ručné)

Najznámejšia kategória v sebe úspešne skrýva spotrebiče, ktoré ocení každá domácnosť. Do kategórie domácich vysávačov patria tyčové, ručné, vreckové aj cyklónové, teda tie, ktoré používajú sústavu filtrov a nečistoty odvádzajú do jednej nádobky (bezvreckové vysávače). Možností je v tomto prípade veľmi veľa, nezabúdajte však, že vysávače tejto kategórie sú určené predovšetkým na domáce práce, ktoré súvisia s bežnou údržbou domácnosti.

V prípade domácich vysávačov je veľmi dobrým krokom zamerať sa na príslušenstvo, ktoré je dodávané spolu s konkrétnym modelom. Vďaka rôznemu príslušenstvu vo forme nadstavcov či rôznych filtrov, môžete posunúť upratovanie opäť o level vyššie. Niektoré nadstavce Vám dokážu naozaj uľahčiť odstránenie nečistôt a prachu aj z mimoriadne ťažko dostupných miest.

B. Priemyselné vysávače

Vysávače, ktoré si dokážu naozaj hravo poradiť so všetkými nečistotami a nezľaknú sa ani väčších čiastočiek. Sú robustné a vyznačujú sa naozaj odolnou konštrukciou, ktorá je ako stvorená na upratovanie dielne. Poradie si veľmi jednoducho i so stavebným prachom, ktorý by obyčajnému domácemu vysávaču spoľahlivo zničil filter. Použité byť môžu i do rozľahlých priemyslových hál, v ktorých naozaj v podstatnej miere uľahčujú odstraňovanie celého spektra nečistôt.

C. Tepovacie vysávače

Sú určené predovšetkým na hĺbkové odstránenie nečistôt z povrchov. Využiť ich môžete rovnako dobre na bežné vysávanie domácnosti, ako i na mokré vysávanie. Ich výhodou je, že domácnosť čistia naozaj hĺbkovo. Odstraňujú nečistoty v podobe prachu, roztočov a baktérií, ktoré môžu byť problémom najmä pre alergikov. Spoločne s tepovacími vysávačmi môžete použiť aj množstvo čistiacich prostriedkov, ktoré Vám pomôžu odstrániť nečistoty naozaj efektívne. Pri ich výbere je však potrebné zamerať sa na overenú značku a fakt, či je tepovací prípravok určený na strojové čistenie.

D. Viacúčelové vysávače

Mimoriadne veľký hit v oblasti upratovania. Ako už napovedá ich názov, poradia si so širokým spektrom domácich prác. Spoľahnúť sa na ne môžete nielen pri vysávaní, ale i pri parnom čistení či dokonca umývaní okien. Konkrétne funkcie záležia na modeli, ktorý si napokon do svojej domácnosti vyberiete.

E. Vysávače na sklo

Ak sa Vám myšlienka jednoduchého umývania okien zapáčila, šancu môžete dať vysávačom na sklo, ktoré sú špeciálne určené na čistenie hladkých povrchov. S ich pomocou zvládnete umývanie okien i čistenie zrkadiel v celej domácnosti. Sú neoceniteľným pomocníkom pre celú domácnosť.

F. Robotické vysávače

Predstavovali na začiatku svojej éry kategóriu domácich vysávačov. Spolu s ich rozmachom sme sa však rozhodli venovať im samostatné miesto. Robotické vysávače sú pohodlný a spoľahlivý spôsob, ako mať poriadok v domácnosti neustále pod kontrolou. Jednoducho ich zapnete a necháte konať prácu za Vás.

G. Vysávače na popol, do auta

Vysávače na popol

Milujete grilovanie? Alebo si s radosťou vychutnáte chvíle pokoja so šálkou horúceho čaju pri zapálenom krbe? V tom prípade by sa Vaša pozornosť mala obrátiť na vysávače na popol, ktoré Vás veľmi jednoducho dokážu zbaviť tohto nepozvaného návštevníka. Výhodou je, že ich môžete použiť na odstraňovanie studeného i horúceho popola. Ich konštrukcia si s ním veľmi jednoducho poradí.

Vysávač do auta

Každý milovník chce svojho štvorkolesového tátoša udržať v najlepšej kondícii. Rozhodne však poznáte drobné nečistoty, ktoré do auta vlietnu z vonkajšieho prostredia. A interiér rozhodne nie je imúnny voči nečistotám v podobe prachu, peľu alebo omrvinkám. Žiadny strach. Stavte na vysávač do auta a odstráňte každú nečistotu veľmi jednoducho a ľahko. Výhodou je, že ak vo svojom vozidle pravidelne prepravujete domácich miláčikov, vysávačom do auta odstránite i zvieracie chlpy. V tomto prípade máte hneď dve možnosti, po ktorých môžete siahnuť. Štandardom je akumulátorový typ, ktorý jednoducho nabijete a môžete používať. Vybrať si však môžete i vysávač, ktorý je napájaný zo zásuvky auta, a tak nemusíte mať na pamäti pravidelné nabíjanie.

3 Príkon vysávača

Parameter, ktorý poslednými rokmi prešiel naozaj búrlivými diskusiami. V prvom rade je potrebné uvedomiť si, že i nízky príkon môže dosahovať vysoký sací výkon (hovoriť o ňom budeme v nasledujúcom bode). V podstatnej miere to závidí na type povrchu, na ktorý budete vysávač používať. Vráťme sa však späť k príkonu vysávača. Príkon vysávača Vás informuje o spotrebe energie daného modelu. Množstvo ľudí sa mylne domnieva, že príkon im má poskytnúť informáciu výkone spotrebiča alebo dokonca o kvalite vysávania. Nie je to však pravda, toto číslo Vás naozaj informuje len o spotrebe, ktorú daný model má.

Pre Vás ako spotrebiteľa je toto jeden z najdôležitejších parametrov. Ak sa zaujímate o samotný výkon, informáciu o tejto hodnote nájdete na štítku, ktorý je súčasťou každého vysávača. Je označovaný triedami od A až po G. A značí tú najlepšiu kategóriu, po ktorej môžete siahnuť.

Veľmi búrlivými debatami prešlo nariadenie, ktoré obmedzovalo a napokon i zastavovalo výrobu štandardných vysávačov s príkonom nad 900 W. Hoci vznikali debaty, ktoré naznačovali, že nové typy vysávačov s nízkym príkonom už nebudú tak kvalitné, ako sme boli zvyknutí, obavy boli absolútne neopodstatnené. Nové vysávače sa síce vyznačujú nižším príkonom, ale tento fakt má za následok jedine to, že vysávanie je menej energeticky náročné a predstavuje nižšiu spotrebu pre domácnosť.

4 Sací výkon vysávača

V tomto bode sa dostávame k informácii, ktorá Vás bude pri výbere vysávača zaujímať pravdepodobne najviac. Sací výkon vysávača je spoľahlivým parametrom udávajúcim, ako kvalitne vysávač vysáva podlahy a povrchy, na ktoré je určený. Vysoký sací výkon spoznáte podľa ukazovateľa sací výkon, ktorý sa udáva v jednotkách Watt – W.

vysavac3

5 Hlučnosť vysávača

Na začiatku budete pravdepodobne zvažovať prvé dva parametre, ale keď príde na lámanie chleba, rozhodne sa oplatí zaoberať i samotnou hlučnosťou spotrebiča odborne nazývanou miera akustického tlaku. Miera hlučnosti určuje, ako pohodlne sa Vám bude s vysávačom pracovať a do akej miery ovplyvní celkovú atmosféru. Nik z nás sa nechce zdržiavať v prostredí, v ktorom je vysoká miera hluku. Hlučný vysávač sa môže premeniť na nočnú moru, s ktorou pravdepodobne nebudete chcieť pravidelne pracovať. Ak chcete vysávať pohodlne, rozhodne odporúčame staviť na tichý vysávač.

Existuje jednoduchá pomôcka, ako spoznať pri výbere, či sa jedná o tichý vysávač. Do kategórie tichých vysávačov sú zahrnuté spotrebiče s hlučnosťou približne 60 dB. Táto hodnote nebola získaná náhodou. Rovnakou hlučnosťou sa vyznačuje i bežný rozhovor.

Na druhej strane hlučné vysávače sa pohybujú nad hodnotou 85 dB. Ako je možné si takýto hluk predstaviť? Porovnať ho môžeme napríklad s hlasnejšou hudbou, ktorá vychádza z reproduktorov.

6 Akčný rádius

Čo presne toto označenie znamená? Prezradíme Vám, že sa jedná o súčet celkovej dĺžky trubice vysávača a kábla, ktorým je vysávač napájaný z elektrickej zásuvky. Táto hodnota Vám šikovne napovie, ako ďaleko môžete vysávať od elektrickej zásuvky a zabezpečiť si pohodlné upratovanie. V prípade, že vysávate naozaj rozľahlé plochy, je dobrým krokom mať zmeranú vzdialenosť od elektrickej zásuvky až po najvzdialenejšie miesto. Vyhnete sa tak neustálemu vypájaniu a prenášaniu vysávača. Pri bežne dostupných modeloch sa akčný rádius pohybuje od 4 metrov až do 15 metrov.

7 Je pre Vás vhodnejšou voľbou vrecko alebo nádoba?

Pri ďalšom kroku výberu sa zameriame na voľbu vrecka alebo zbernej nádoby, do ktorej putujú nečistoty z domácnosti. Do istej miery závidí toto rozhodnutie na Vašich aktuálnych preferenciách. Nie je možné určiť, či sú zberné vrecká lepšou voľbou ako nádoby. Mnoho ľudí sa domnieva, že zberná nádoba je lepšou alternatívou, pretože nevyžaduje nakupovanie nových vreciek tak, ako práve vreckový vysávač. Dovoľte nám však vyviesť Vás z omylu. Nádoba pracuje na princípe filtrov, ktoré je po dlhšom čase rovnako potrebné vymeniť ako vrecká.

vysavac-vrecko-alebo-nadoba

Problémom vreciek je, že sa po určitom čase už nedajú zohnať vrecká na Váš konkrétny typ vysávača, a tak sa musíte poobzerať po novom spotrebiči bez ohľadu na to, či ten starý funguje alebo nie. Na druhej strane však paralelu objavíme i v prípade filtrov potrebných pre nádobu. Po určitom čase už nemusíte zohnať presne rovnaké, aké potrebujete. A tak je výber vreckového alebo bez vreckového vysávača len na Vás.

Čo je však potrebné zvážiť v prípade oboch modelov je veľkosť vrecka alebo veľkosť nádoby. Tá určuje, ako dlho môžete vysávať bez toho, aby ste museli vrecko meniť alebo nádobu vysypať. Vysávače s nádobou sú vo väčšine prípadov vyrábané v štandardnej veľkosti a objem nádoby predstavuje 1,2 až 2 litre (v závislosti od konkrétneho modelu).

Pri vreckách je situácia o niečo náročnejšia a Vy si musíte vybrať. V tomto bode je veľmi dôležité zvážiť celkovú rozlohu Vašej miestnosti, pretože od tohto čísla sa bude odvíjať konečná veľkosť vrecka. Prostredníctvom jednoduchej tabuľky Vám prinášame návod, ako na výber vrecka do vysávača v závislosti od rozlohy miestnosti:

Rozloha plochy, ktorú plánujete vysávať Potrebný objem vrecka
Do 50 m2 2,5 litra (pri malých rozlohách postačuje i objem 2 litre)
Medzi 50 m2 a 150 m2 3 až 4 litre
Nad 150 m2 Viac ako 4 litre

8 Akú filtráciu do vysávača sa oplatí vybrať?

Výber kvalitnej filtrácie by ste rozhodne nemali ponechať na náhodu. Tento faktor totiž rozhoduje o celkovej účinnosti vysávania a dostatočne upratanej domácnosti. V dnešných vysávačoch sa používajú niekoľkostupňové filtrácie, ktorých hlavnou úlohou je zabezpečiť čistotu. Základným typom je mikrofilter, ktorý sa vyrába vrstvením niekoľkých vrstiev jemnej tkaniny (často sa môžeme stretnúť i s použitím molitánu). Tento základný typ tkanivového filtra je potrebné často meniť. Pri výbere vysávača by ste však mali vedieť, že už existujú účinnejšie možnosti ako tkanivový mikrofilter a hovoriť o nich budeme v nasledujúcich riadkoch.

Druhým typom je vodný filter, ktorý poznáme napríklad z tepovačov. Vodný filter zachytáva všetky nečistoty do nádržky s vodou, ktorú po dokončení domácich prác jednoducho vylejete. Filter dostatočne vyčistíte vodou a je pripravený na ďalšiu nálož domácich prác.

Na podobnom princípe fungujú i filtre, ktoré je možné čistiť vodou. Jednoduchá údržba umožňuje po každom použití, filter jednoducho vyčistiť vodou a opäť používať. Pre mnohých predstavuje finančne najmenej nákladnú údržbu.

Ak hľadáte šampiónov v údržbe krásne čistej domácnosti, Vašou voľbou by sa mali stať HEPAEPA filtre, ktoré sú certifikované. Pre vysávače sa najčastejšie používajú filtre EPA s číslom 10 až 12 a filtre HEPA s číslami 13 až 14. Obecne platí, že čím je číslo daného filtru väčšie, tým viac nečistôt je filter schopný zachytiť. Filtre EPA a HEPA sa pýšia tým, že dokážu zachytiť až 99,9% nečistôt, ktoré sa v domácnosti nachádzajú. Ak patríte medzi alergikov alebo žijete v jednej domácnosti s alergikom, mali by ste voliť minimálne číslo 13. Tak zabezpečíte dostatočné odstránenie všetkých alergizujúcich zložiek.

9 Nadstavce na vysávač – oplatí sa brať ich do úvahy?

Pri kúpe vysávača pravdepodobne narazíte na množstvo príslušenstva. Objavíte nové kefy, ktoré je možné použiť na množstvo povrchov. A možno Vám hlodá v hlave otázka, či sa naozaj do nadstavcov a hlavíc oplatí ísť. Naša odpoveď je rozhodne áno. Vďaka nadstavcom získate možnosť oveľa efektívnejšie čistiť množstvo ďalších povrchov.

Príkladom je napríklad nadstavec na čalúnenie. S jeho pomocou zabezpečíte dokonalé vyčistenie sedačke vo Vašej domácnosti ako i autosedačkám. Čalúnenie nábytku i auta s jeho pomocou vyčistíte naozaj do najmenších detailov. Výhodou sú i parketové nadstavce, ktoré sú určené na čistenie plávajúcich podláh a parkiet.

Mimoriadne obľúbenou voľbou sú momentálne turbokefy, ktoré môžu a nemusia mať vlastný elektrický pohon. Rozhodne sa však do nich oplatí investovať, pretože zabezpečia dokonalé vyčistenie kobercov s dlhým vlasom a skvelo odstránia i odolné zvieracie chlpy. Turbokefa bez vlastného elektrického pohonu je poháňaná nasávaným vzduchom. Vlastný elektrický pohon tutbokefy zabezpečuje naozaj prémiové vyčistenie.

Pár rád na záver pri výbere vysávača

  1. Vždy zvážte, do akých priestorov a na aký účel potrebujete používať daný vysávač. Nikdy sa nepokúšajte používať vysávač na miesta, na ktoré nebol určený. Napríklad bežný domáci vysávač si neporadí s popolom alebo nečistotami, ktoré vznikajú v dielni.
  2. Pri výbere zvážte to, na akú plochu budete vysávač používať.
  3. Príkon rozhodne neznamená, ako dobre bude vysávač sať. Je informáciou o spotrebe vysávača, a tak k nemu pri výbere vhodného modelu pristupujte.
  4. Pri vreckových a bezvreckových vysávačoch je voľba na Vašich preferenciách. Každý typ má svoje výhody a nevýhody, preto je potrebné zvážiť, ktorý bude napokon ten pravý.
  5. Objem vrecka v podstatnej miere závisí od rozlohy miestnosti, na ktorej upratanie budete vysávač používať.
  6. Zamerajte sa na výber kvalitného filtračného systému. Filtre EPA a HEPA patria medzi špičky vo svojej kategórií a sú oveľa lepšou možnosťou než tkanivové filtre.
  7. Ak sa zameriavate na výber vysávača pre alergika, myslite na to, že by ste mali voliť filter HEPA s minimálnym číslom 13.
  8. Nepodceňte možnosť doplnkov v podobe nadstavcov. Pri čistení domácnosti sa môžu premeniť na šikovných pomocníkov, ktorí Vám čistenie a vysávanie v mnohých ohľadoch zjednodušia.

Najčastejšie otázky a odpovede o vysávačoch

Je pri výbere vysávača potrebné zvážiť charakter miestnosti, na ktorú vysávač bude použitý?
Samozrejme, je to jeden z najdôležitejších parametrov. Hrubo môžeme rozdeliť vysávače na priemyselné a domáce. Priemyselné vysávače sú oveľa odolnejšie a poradia si s nečistotami na stavbe i v dielni. Domáce vysávače sú určené na domáce práce.
Dokáže toho vysávač viac, ako len vyčistiť podlahu?
Dnes už existujú typy vysávačov, ktoré môžete pohodlne použiť na čistenie okien či sklenených povrchov v dome. Výhodné sú i tepovače, ktoré Vám umožnia mokré vysávanie a kvalitné odstránenie všetkých nečistôt.
Čo presne znamenajú filtre EPA a HEPA?
Sú to najkvalitnejšie filtre, ktoré sa pýšia tým, že dokážu odstrániť až 99,9% nečistôt. Sú tým najlepším, na čo môžete v prípade filtru do vysávača staviť.
Aký filter je najvhodnejšou možnosťou pre alergika?
Ak zvažujete kúpu vysávača do domácnosti, v ktorej žije alergik, Vaša voľba by sa mala rozhodne točiť okolo HEPA filtra s označením 13. Čím vyššie číslo vysávač má, tým lepšiu filtráciu dokáže zabezpečiť. Pod číslo 13 Vám rozhodne neodporúčame klesať.
Aké sú výhody bezvreckového vysávača?
Hlavnou výhodou je rozhodne fakt, že nemusíte kupovať nové vrecká, pokojne si vystačíte s jednou nádobkou. Rovnako sa nemusíte rozhodovať, ktorý objem vrecka je pre Vás ten najlepší, pretože bezvreckové vysávače sú vyrábané so štandardizovanými nádobami na prach s objemom 1,2 až 2 litre.
Má bezvreckový vysávač nejaké nevýhody?
Medzi nevýhody bezvreckového vysávača patrí potreba oveľa častejšie meniť filtre, ktoré sa prachom zanášajú. Rovnako je dôležité dať si pozor pri vysypávaní nádržky s prachom. Nevhodná manipulácia môže spôsobiť, že sa prach a nečistoty uvoľnia späť do ovzdušia. Na to je potrebné dať si pozor.
Mala by ovplyvniť hlučnosť vysávača výber?
Rozhodne áno. Hlučnosť vysávača ovplyvní to, ako sa Vám bude so spotrebičom pracovať. Ak hľadáte naozaj tichý vysávač, Vašou voľbou by sa mali stať vysávače s hlučnosťou okolo 60 dB.
Označuje termín výkon a príkon tú istú vec?
Rozhodne nie. Výkon je označený energetickými triedami od A po G, pričom A je tá najlepšia možnosť. Príkon označuje spotrebu elektrickej energie pri používaní spotrebiča.
Je možné, aby mal vysávač s nízkym príkonom dobrý sací výkon?
Samozrejme áno. Sací výkon sa neodvíja len od technických parametrov daného typu vysávača. V jeho kontexte je potrebné zvážiť i samotný typ podlahy, na ktorý budete vysávač používať.
Je vhodným krokom zvážiť i výber prídavných nadstavcov na vysávač?
Doplnky v podobe nadstavcov Vám môžu domáce práce rozhodne vo veľkej miere uľahčiť. Pri výbere sa spoľahnite napríklad na turbokefu, ktorá si dokáže poradiť i so zvieracími chlpmi, ktoré boli zašliapnuté do koberca. Spoľahnúť sa môžete i na špeciálne nadstavce, ktorých úlohou je dokonale vyčistiť podlahy či čalúnenie v domácnosti. Jednoducho – nadstavce Vám pomôžu, aby bolo Vaše upratovanie čo najmenej náročné a efektívne zároveň.
Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 18 Priemerne: 4.7]