smart hodinky pre detiSmart hodinky sú dnes jedným z najobľúbenejších zariadení, ktoré nájdeme na trhu. Nosia ich snáď všetky vekové kategórie vrátane detí. Kúpa inteligentných hodiniek pre dieťa je ideálnou voľbou, keď svojej ratolesti ešte nechcete kupovať drahý smartfón, no pritom by ste chceli, aby mala možnosť vás kedykoľvek kontaktovať, prípadne aby ste ju mohli skontrolovať vďaka GPS lokátora.

Smart hodinky pre deti sú výborným riešením, ktoré zbytočne nerozptyľuje ako mobil, no pritom poskytuje množstvo zaujímavých a skvelých funkcií, ktoré oceníte nielen vy, ale aj samotné dieťa. Plusom je takisto výhodnejšia a prívetivejšia cena. Za smart hodinky zaplatíte spravidla o desiatky až stovky eur menej ako za drahý smartfón. Máte pred sebou nákup inteligentných hodiniek a neviete, ako zvoliť tie najlepšie? Pripravili sme si pre vás praktického sprievodcu.

↓ Ako vybrať najlepšie smart hodinky pre deti

TOP smart hodinky pre deti

NáhľadNázov produktuParametre
smart hodinky pre deti TCL MOVETIME MT42 Family Watch 2
Uhlopriečka: 1,54 palca
Hmotnosť: 50 g
Slot na SIM: áno
smart hodinky pre deti Carneo GuardKid+ 4G
Uhlopriečka: 1,40 palca
Hmotnosť: 52 g
Slot na SIM: áno
smart hodinky pre deti Garett Kids Focus 4G
Uhlopriečka: 1,28 palca
Hmotnosť: 55 g
Slot na SIM: áno
4.
smart hodinky pre deti CARNEO GuardKid+ 4G Platinum
Uhlopriečka: 1,45 palca
Hmotnosť: 52 g
Slot na SIM: áno
5.
smart hodinky pre deti LAMAX WatchY2
Uhlopriečka: 1,30 palca
Hmotnosť: 50 g
Slot na SIM: áno
6.
smart hodinky pre deti Niceboy Watch KIDS PATROL
Uhlopriečka: 1,44 palca
Hmotnosť: 50 g
Slot na SIM: áno
7.
smart hodinky pre deti WowME Kids 4G
Uhlopriečka: 1,40 palca
Hmotnosť: 55 g
Slot na SIM: áno
8.
smart hodinky pre deti HELMER LK 708
Uhlopriečka: 1,22 palca
Hmotnosť: 45 g
Slot na SIM: áno
9.
smart hodinky pre deti Vtech Kidizoom DX7
Uhlopriečka: 1,44 palca
Slot na SIM: nie
10.
smart hodinky pre deti LAMAX BCool
Uhlopriečka: 1,40 palca
Hmotnosť: 34 g
Slot na SIM: nie
11.
smart hodinky pre deti Bentech Q50
Uhlopriečka: 0,96 palca
Hmotnosť: 140 g
Slot na SIM: áno

↑ TOP smart hodinky pre deti

1 Ako vybrať tie najlepšie smart hodinky pre deti?

Výber smart hodiniek pre deti nie je náročný. Je však dôležité pozerať pri ňom na iné parametre ako v prípade výberu bežných inteligentných hodiniek pre dospelého. Deti majú odlišné potreby. Namiesto sledovania rôznych športových aktivít či odpovedania na upozornenia zo sociálnych sietí potrebujú presnú GPS lokalizáciu, možnosť integrovania SIM karty, SOS tlačidlo a prípadne aj ďalšie doplnkové funkcie, ako napríklad fotoaparát, osvetlenie či hry.

Pri nákupe smart hodiniek pre deti dbajte aj na materiál, z ktorého sú vyrobené. Ten by mal byť odolný a pevný, aby sa ani po páde alebo náraze nezničil. Deti neustále niekde behajú, hrajú sa a niečo objavujú. Preto počítajte s tým, že hodinky budú vystavované rôznym externým faktorom. Ak by boli vyrobené z nekvalitného alebo slabšieho materiálu, mohli by sa už po krátkom čase veľmi jednoducho zničiť.

2 Rozmery hodiniek a displeja

Jedným z najdôležitejších parametrov, na ktoré by ste pri výbere smart hodiniek pre deti mali myslieť, je rozhodne ich veľkosť. Deti majú zápästie veľmi malé, preto je nutné zvoliť im model, ktorý im nebude pri bežných úkonoch, ako napríklad pri obliekaní, písaní poznámok v škole alebo hraní vonku, zavadzať.

Spravíte dobre, keď s dieťaťom zájdete do kamennej predajne, kde si bude môcť hodinky vyskúšať. Netreba sa však ničoho báť. Väčšina detských smart hodiniek poteší kompaktnými rozmermi, ktoré zaručujú vysoký komfort pre každé dieťa.

V rámci displeja máte na výber dotykové alebo tlačidlové prevedenie, prípadne kombináciu oboch. Mnohým sa osvedčila kombinácia tlačidiel a dotykového displeja, ktorá poskytuje spravidla najvyšší komfort. A to najmä preto, že dotykové obrazovky nemusia dieťaťu slúžiť vždy najlepšie. Keď bude mať rukavice alebo špinavé či mokré ruky, hodinky nebude môcť ovládať. Pri výbere sa okrem toho nezabudnite porozprávať s dieťaťom, aby ste zistili, čo by mu najviac vyhovovalo.

Veľkosť displeja sa odvíja najmä od veľkosti samotného tela hodiniek. Bežné uhlopriečky, s ktorými sa stretnete, sú v rozmedzí od 1,2 až do 1,6 palca.

3 Hmotnosť

Hmotnosť hodiniek závisí najmä od dvoch faktorov, ktorými sú:

 • materiál,
 • veľkosť.

Bežná hmotnosť, ktorá zaisťuje komfort a dieťa pri nej po krátkom čase aj zabudne, že hodinky na zápästí má, sa pohybuje v rozmedzí od 30 do 50 gramov. Ťažšie prevedenia by mohli vašej ratolesti vadiť a spôsobovať, že si na zariadenie nebude vedieť zvyknúť.

Rovnako ako v prípade rozmerov, aj pri hmotnosti je dobré, keď s dieťaťom pôjdete do kamennej predajne nejakého obchodu, kde si bude môcť hodinky vyskúšať. Následne ich môžete objednať za výhodnejšiu cenu z internetu. Budete mať však istotu, že rovnaký model hodiniek, alebo prevedenie s podobnými rozmermi a hmotnosťou bude dieťaťu sedieť.

smart hodinky pre deti

4 Výdrž batérie

Smart hodinky pre deti sú charakteristické tým, že disponujú silnou batériou, ktorej výdrž sa pohybuje od 2 až do 4 dní. Deťom tak odpadá nutnosť ich každodenného nabíjania, na ktoré by mohli zabúdať.

Informáciu o výdrži nájdete uvedenú v špecifikácii každého výrobku. Tento údaj je však orientačný. Výdrž sa odlišuje v závislosti od používania hodiniek. Platí, že čím viac ich bude dieťa používať, tým kratšie vydržia. Aj pri pravidelnom používaní by však hodinky mali poskytnúť dostatok energie aspoň na dva dni.

Pri nákupe detských inteligentných hodiniek sa oblúkom vyhýbajte modelom, ktoré majú v špecifikácii uvedenú výdrž len na jeden deň či dokonca menej, len na niekoľko hodín. Takéto hodinky by nemuseli poskytnúť dostatok energie na bežné úkony, na ktoré ich bude dieťa potrebovať.

5 Materiál a dizajn

Väčšina smart hodiniek pre deti disponuje kombináciou plastu, silikónu a kovu. Takáto kombinácia dokáže poskytnúť skvelú odolnosť, nízku hmotnosť a vysoký komfort pri nosení. V rámci silikónu je ale dôležité, aby ste si overili, či ten, ktorý bol použitý na výrobu hodiniek, je zdravotne neškodný a nebude vášmu dieťaťu spôsobovať rôzne alergické reakcie.

Dizajn je skôr doplnkový faktor, no pre dieťa veľmi dôležitý. Pekné zariadenie sa na ruke bude nosiť oveľa lepšie ako čierny a ničím nevýrazný model. Na trhu sa dnes stretnete s množstvom zaujímavých jedno aj viacfarebných dizajnov, ktoré lákajú pozornosť. Nenechajte sa však nimi očariť a dopredu si vždy overte, či okrem pekného vzhľadu potešia aj dlhou výdržou batérie, vysokou odolnosťou a rôznymi doplnkovými funkciami.

6 Odolnosť proti vode a prachu

Detské smart hodinky budú vystavované nielen pádom alebo úderom, ale takisto prachu a vode. Práve preto by im nemala chýbať odolnosť voči tekutinám a prachovým časticiam. Stupeň tejto odolnosti sa určuje skratkou IP a platí, že čím je hodnota, ktorá sa za touto skratkou uvádza, vyššia, tým je vyššia aj odolnosť.

Klasické detské hodinky na bežné používanie so základnými funkciami by mali mať minimálne IP65, ktoré charakterizuje zariadenie ako úplne prachotesné a odolné voči striekajúcej vode. To v praxi znamená, že keď si dieťa umýva ruky a náhodou zamokrí aj hodinky, nemalo by ísť o príliš veľký problém.

Na druhej strane, hodinky by sa mohli zničiť, ak by ich dieťa ponorilo do vody. V takomto prípade je lepšie zvoliť ochranu IP67, ktorá charakterizuje zariadenie ako odolné voči dočasnému ponoreniu.

Pre deti, ktoré si chcú napríklad sledovať hodinkami plávanie, je ideálne zvoliť IP68, vďaka ktorému zariadeniu nevadí ani ponorenie do vody po dobu desiatok niekoľkých minút.

7 Typ lokalizácie

Aby ste mohli sledovať, kde sa dieťa pohybuje a či je v poriadku, musia hodinky disponovať funkciou, ktorá bude sledovať ich lokalizáciu. Najpoužívanejšou a najznámejšou funkciou je obľúbená GPS, ktorá určuje polohu podľa satelitov. Okrem nej sa však môžete stretnúť aj s určovaním polohy na základe WiFi. Mínusom tohto typu lokalizácie je to, že nie každá plocha je pokrytá WiFi signálom, na ktorý by sa mohlo dieťa pripojiť. To by mohlo znamenať, že v niektorých prípadoch by ste svoje dieťa mohli stratiť z dohľadu.

K ďalším systémom lokalizácie, ktoré sa môžu v hodinkách využívať, sa radia GSM alebo LBS. Tieto systémy určujú polohu na základe vysielačov mobilných operátorov a sú takisto charakteristické určitými limitmi, ktoré má WiFi.

Mnohí výrobcovia smart hodiniek pre deti, ktorí chcú poskytnúť tie najpresnejšie výsledky lokalizácie, kombinujú viacero typov systémov. Výsledkom je tak určovanie polohy zariadenia (a zároveň aj dieťaťa) s odchýlkou len zopár metrov. V prípade nutnosti by ste tak svoje dieťa našli veľmi rýchlo.

smart hodinky pre deti

8 Podpora SIM karty

Väčšina rodičov sa rozhodne kúpiť deťom smart hodinky ako náhradu za klasické smartfóny, ktoré sú drahé a dieťa by mohli zbytočne rozptyľovať. Práve preto chcú od hodiniek nielen to, aby ukazovali presnú polohu dieťaťa, ale aby mu takisto umožňovali v prípade núdze telefonovať.

Inteligentné hodinky s podporou SIM karty sú síce drahšie ako tie, ktoré touto možnosťou nedisponujú, no v mnohých ohľadoch sú praktickejšie. Nehovoriac o tom, že rodičom dávajú istotu, že ak sa náhodou niečo stane, dieťa ich môže veľmi jednoducho kontaktovať.

SIM kartu vložíte do hodiniek veľmi podobne ako do telefónu – prostredníctvom slotu nachádzajúceho sa spravidla v bočnej časti tela hodiniek. Po vložení SIM karty budú hodinky umožňovať buď jednosmerné volanie, to znamená, že rodič môže zavolať dieťaťu, keď si napríklad všimne, že sa nachádza niekde, kde by nemalo, alebo obojsmerné volanie, ktoré umožňuje volať nielen rodičom, ale aj deťom. Možnosť obojsmerného volania je obľúbenejšia, pretože dáva deťom väčší pocit istoty a bezpečnosti.

Hodinky so SIM kartou môžu okrem toho podporovať aj odosielanie a prijímanie SMS alebo hlasových správ, prípadne odosielanie emotikonov, fotografií alebo videí.

9 Kompatibilita

Každý výrobca hodiniek má aplikáciu, s ktorou sa zariadenie spáruje. Cez aplikáciu v mobile alebo tablete môžete sledovať pohyb svojho dieťaťa, lokalitu, kde sa nachádza, a veľa ďalšieho. Pri výbere hodiniek si však dobre overte, či aplikáciu podporuje operačný systém vášho zariadenia. Ak by nepodporoval, museli by ste dieťaťu zvoliť iný model hodiniek.

Mnohé z aplikácií smart hodiniek pre deti sú dostupné ako pre iOS, tak aj pre Android, vďaka čomu sa nemusíte báť, že by vám v mobile nefungovali.

10 Dôležité funkcie, ktoré hodinkám nesmú chýbať

Aby si urobili smart hodinky pre deti svoju prácu čo najlepšie, je dôležité, aby disponovali niekoľkými základnými funkciami. K tým sa radia:

 • SOS tlačidlo – predstavuje najrýchlejší spôsob, ako sa s vami môže dieťa v prípade núdze skontaktovať. Namiesto toho, aby hľadalo vaše číslo v adresári kontaktov, jednoducho stlačí jedno tlačidlo, ktoré sa spravidla nachádza po bokoch hodiniek. Väčšina hodiniek disponuje špeciálnou poistkou proti náhodnému stlačeniu. Poistkou môže byť napríklad nutnosť stlačenia a podržania tlačidla po dobu 5 sekúnd, prípadne jeho viacnásobného stlačenia. SOS tlačidlo môže automaticky vytočiť jedno číslo, prípadne rovno niekoľko čísel naraz.
 • Geofencing – ide o veľmi praktickú funkciu, na základe ktorej dieťaťu nastavíte bezpečnostnú zónu. V rámci nej môžu byť miesta, ktoré bežne navštevuje, ako napríklad domov, škola, potraviny, knižnica, dom starých rodičov a podobne. Ak by sa dieťa z tejto zóny vzdialilo a navštívilo by miesta, ktoré nie sú jej súčasťou, aplikácia prepojená s hodinkami vás na to upozorní.
 • Príchod do cieľa – v aplikácii môžete dieťaťu nastaviť určité ciele, kam má počas dňa doraziť. Môže to byť domov, škola alebo dom kamarátov. Keď sa dieťa dostane do cieľového bodu, aplikácia vás na to upozorní, vďaka čomu budete vedieť, že je všetko v poriadku.
 • História pohybu – niektoré aplikácie smart hodiniek ukladajú históriu pohybu dieťaťa po dobu niekoľkých týždňov. Kedykoľvek sa tak budete môcť pozrieť, kde vaše dieťa počas dňa bolo.
 • Odposluch – túto funkciu by ste mali využívať len v situáciách, keď sa dieťa ocitne v núdzi alebo sa bojíte, že je v nebezpečenstve. V inom prípade by mala zostať neaktívna, aby ste nenarúšali súkromie dieťaťa.
 • Vytváranie fotografií na diaľku – veľmi podobne ako odposluch, aj táto funkcia zasahuje do súkromia dieťaťa, preto by ste ju mali používať len v núdzových situáciách.

11 Doplnkové funkcie

Okrem základných a hlavných funkcií môžu mať smart hodinky pre deti aj tie doplnkové. Tými si môže dieťa krátiť čas alebo sa vďaka nim zabaviť napríklad počas cestovania zo školy domov. Niektoré z funkcií dokonca môžu pomôcť deťom aj v rámci školy a štúdia.

 • Pripomienky – ideálna pomôcka do školy pre každé dieťa. Vďaka pripomienkam vaša ratolesť nikdy nezabudne na krúžok, úlohu alebo inú povinnosť spojenú so školou. Spolu s pripomienkami sa môžete stretnúť aj s poznámkami, kde si môže dieťa zapísať napríklad zadanie úlohy alebo veci, ktoré bude potrebovať na ďalší deň do školy. Na rozdiel od papiera, poznámka sa v hodinkách nestratí a dieťa k nej bude mať prístup aj po tom, ako odloží školskú tašku.
 • Budík – ďalší praktický pomocník, ktorý zaistí, že dieťa nikdy nezmešká odchod do školy. Nehovoriac o tom, že keď sa bude samé budiť, bude sa cítiť samostatnejšie a dospelejšie.
 • Hry – mnohé deti určite ocenia aj jednoduché a zábavné hry. Dávajte si však pozor, aby ich príliš nerozptyľovali od učenia, písania domácich úloh alebo iných povinností, ktoré majú.
 • Fotoaparát – inteligentné hodinky síce nemajú tak kvalitný fotoaparát ako smartfóny, no dieťaťu rozhodne postačí na vytvorenie zábavných fotiek alebo videí. Výsledné snímky môže následne posielať vám alebo svojim priateľom. Fotoaparát okrem toho poslúži aj v krízových situáciách, kedy ho môžete sami aktivovať prostredníctvom aplikácie na diaľku.
 • Osvetlenie – dieťa si môže hodinkami posvietiť v tme rovnako ako so smartfónom. Túto funkciu využije napríklad vtedy, keď pôjde večer na toaletu.
 • Sledovanie športových aktivít – niektoré detské hodinky disponujú možnosťou sledovania rôznych športových aktivít rovnako ako klasické inteligentné hodinky pre dospelých. K dispozícii je napríklad sledovanie behu, gymnastiky alebo plávania.
 • Krokomer – ide o bežnú súčasť mnohých hodiniek, ktorá môže dieťaťu povedať viac o jeho aktivite. Rovnako ako sledovanie športových aktivít, aj krokomer dokáže motivovať deti k pohybu.

hodinky pre deti

Tipy, ktoré vám uľahčia výber smart hodiniek pre deti

 • Jedným z najdôležitejších parametrov, na ktoré je nutné pri výbere hodiniek pozerať, sú ich rozmery. Deti majú malé zápästie a masívne prevedenia by im mohli zavadzať.
 • Kľúčovým faktorom je aj veľkosť displeja, ktorá sa odvíja od veľkosti celého tela hodiniek. Displeje majú veľkosť od 1,2 do 1,6 palca, pričom sa môžu ovládať prostredníctvom dotykového displeja, tlačidlami alebo kombináciou oboch.
 • Hmotnosť hodiniek pre deti sa odvíja od materiálu a veľkosti. Bežné hodnoty, ktoré by vašim ratolestiam nemali vadiť, sa pohybujú od 30 do 50 gramov.
 • Ak neviete, či nebudú hodinky príliš veľké a ťažké, navštívte kamenný obchod a nechajte, aby si ich dieťa vyskúšalo. Keď mu sadnú, nemusíte ich hneď kupovať. Doma môžete porovnať viacero modelov s podobnými parametrami a kúpiť ich výhodnejšie v nejakom e-shope.
 • Smart hodinky pre deti musia disponovať silnou batériou, ktorá vydrží minimálne 2 dni aj pri pravidelnom používaní.
 • Materiál smart hodiniek musí byť odolný voči nárazom aj úderom. Deti neustále niekam behajú a niečo robia, preto je pravdepodobné, že hodinky budú vystavené mnohým náročným podmienkam.
 • Hodinky musia odolávať nielen nárazom, ale takisto vode a prachu. Ak dieťa neplánuje s hodinkami plávať, vhodné je krytie IP65. V prípade častejšieho kontaktu s vodou alebo plávania je nutné zvoliť IP67 alebo IP68.
 • Hodinky môžu disponovať rôznymi systémami lokalizácie, ako napríklad GPS, GSM, LBS alebo lokalizáciou cez WiFi. Ideálne je, keď majú kombináciu viacerých systémov, ktorá zaisťuje presnejšie merania.
 • Ak chcete, aby sa vám dieťa dovolalo, prípadne aby ste mu mohli kedykoľvek zavolať, hodinky musia disponovať aj podporou SIM karty.
 • Následne nezabúdajte na kompatibilitu aplikácie hodiniek s vaším zariadením, aby ste mohli dieťa pravidelne sledovať a kontrolovať.
 • Kľúčové sú aj základné funkcie, ako napríklad geofencing, SOS tlačidlo alebo príchod dieťaťa do cieľa, a doplnkové funkcie, ku ktorým sa radí budík, hry, fotoaparát, pripomienky, osvetlenie a množstvo ďalšieho.

Najčastejšie otázky pri výbere smart hodiniek pre deti

Koľko stoja smart hodinky pre deti?
Cena smart hodiniek pre deti sa odvíja od množstva parametrov, ako je napríklad značka hodiniek, funkcie, podpora SIM karty a podobne. Väčšina hodiniek obľúbených značiek ako Garmin, Carmeo, Helmer, WowMe či Forever je však charakteristická prívetivými cenami od 50 do 100 eur. Kúpu hodiniek lacnejších ako 50 eur si dobre premyslite. Takýto model by nemusel poskytovať všetko, čo vyžadujete vy alebo vaše dieťa.
Môžu deti používať smart hodinky na telefonovanie?
To, či deti budú môcť prostredníctvom hodiniek volať alebo posielať SMS správy, sa odvíja od toho, aký model im zvolíte. Niektoré hodinky podporujú vloženie SIM karty, iné zas nie. Mnohé moderné a kvalitné výrobky, ktoré nájdete na trhu, však majú slot na SIM kartu, vďaka ktorému budete môcť volať svojim deťom, prípadne deti vám.
Aký dizajn hodiniek deťom vybrať?
Dizajn hodiniek je faktorom, na ktorý by ste nemali zabúdať, ak chcete, aby ich deti s radosťou nosili a nedávali ich z ruky dole. Na trhu sa stretnete s jednofarebnými modelmi v lákavých odtieňoch, ako napríklad červená, modrá, ružová či zelená. Okrem toho však môžete svojim ratolestiam zaobstarať aj hodinky s rôznofarebnými remienkami či dokonca prevedenia inšpirované filmami. Príkladom je značka Garmin, ktorá má vo svojom portfóliu hodinky Iron Man alebo Black Panther.
Na čo si pri výbere smart hodiniek pre deti dávať pozor?
Pri výbere smart hodiniek pre deti si dávajte pozor na nedostatočnú výdrž batérie, ktorá by mohla spôsobiť, že zariadenie počas dňa vypne. Okrem toho dbajte na to, aby boli hodinky dostatočne odolné voči vode a prachu, a aby neboli príliš ťažké a deti z nich neboleli ruky. Celkovo sa pri výbere hodiniek zamerajte aj na to, čo chce dieťa. Uistite sa, že zariadenie poskytuje napríklad zábavné hry a funkcie na sledovanie športovej aktivity.
Ktoré značky smart hodiniek pre deti sa radia k najobľúbenejším?
K najobľúbenejším značkám smart hodiniek pre deti, ktoré sa môžu pochváliť širokým portfóliom kvalitných zariadení vo viacerých cenových kategóriách, sa radia Garmin, Carneo, Lamax, Helmer, Watchking, TLC, WowMe, Vtech a Forever.
Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 1 Priemerne: 5]