najlepsie notebookyNotebook je multifunkčný prístroj, ktorého prítomnosť oceníte počas pracovného nasadenia i chvíľ oddychu. Prehráte na ňom obľúbený film, užijete si zábavu pri hraní hier a rovnako dobre na ňom pripravíte i podklady do práce. Moderné notebooky vynikajú ľahkou konštrukciou, ktorá nepredstavuje obmedzenie pre prácu na cestách. Kľúčovým krokom je však vybrať notebook, ktorý dokonale splní vaše očakávania a prispôsobí sa práci i zábave.

Do úvahy je potrebné vziať množstvo parametrov, ktoré dnes pre vás krok po kroku rozoberieme. S našou pomocou si vyberiete notebook, ktorý vás nesklame a zároveň sa s ním bude veľmi pohodlne pracovať. Ak váhate nad kúpou konkrétneho modelu, zistíte, či je určený na prácu, ktorú od neho očakávate. Vysvetlíme i to, prečo nie je dobrým nápadom investovať do kúpy najlacnejšieho modelu. Poďme sa do toho spoločne pustiť.

↓ Ako vybrať ten najlepší notebook?

TOP notebooky

Nad 1 000 €

notebook Asus Tuf Gaming A15 FA507NV-LP031W

ODPORÚČAME
Do 500 €

notebook HP 250 G10 859P3EA

ODPORÚČAME

TOP 5 najlepších notebookov nad 1000 eur

NáhľadNázov produktuParametre
notebook Asus Tuf Gaming A15 FA507NV-LP031W
Procesor: AMD Ryzen 7
Veľkosť pamäte RAM: 16 GB
Uhlopriečka displeja: 15,6"
notebook Asus Tuf Gaming A15 FA507NV-LP061W
Procesor: AMD Ryzen 7
Veľkosť pamäte RAM: 16 GB
Uhlopriečka displeja: 15,6"
notebook Apple MacBook Air 13 MLY33SL/A
Procesor: Apple M2
Veľkosť pamäte RAM: 8 GB
Uhlopriečka displeja: 13,6"
4.
notebook Asus Tuf Gaming F15 FX507ZV4-LP037
Procesor: Intel Core i7
Veľkosť pamäte RAM: 16 GB
Uhlopriečka displeja: 15,6"
5.
notebook Lenovo Legion 5 Pro 82RF005FCK
Procesor: Intel Core i5
Veľkosť pamäte RAM: 16 GB
Uhlopriečka displeja: 16"

TOP 5 najlepších notebookov do 1000 eur

NáhľadNázov produktuParametre
notebook Apple MacBook Air 2020 Space Grey MGN63SL/A
Procesor: Apple M1
Veľkosť pamäte RAM: – GB
Uhlopriečka displeja: 13,3"
notebook Asus ZenBook 14 UM3402YA-KP395W
Procesor: AMD Ryzen 5
Veľkosť pamäte RAM: 16 GB
Uhlopriečka displeja: 14"
notebook Asus VivoBook 15 X1504ZA-BQ135W
Procesor: Intel Core i7
Veľkosť pamäte RAM: 16 GB
Uhlopriečka displeja: 15,6"
4.
notebook Dell Vostro 15 XHK1D
Procesor: Intel Core i5
Veľkosť pamäte RAM: 16 GB
Uhlopriečka displeja: 15,6"
5.
notebook Asus VivoBook 15 X1504ZA-BQ093W
Procesor: Intel Core i5
Veľkosť pamäte RAM: 16 GB
Uhlopriečka displeja: 15,6"

TOP 5 najlepších lacných notebookov do 500 eur

NáhľadNázov produktuParametre
notebook HP 250 G10 859P3EA
Procesor: Intel Core i3
Veľkosť pamäte RAM: 8 GB
Uhlopriečka displeja: 15,6"
notebook HP 255 G10 818A5EA
Procesor: AMD Ryzen 3
Veľkosť pamäte RAM: 8 GB
Uhlopriečka displeja: 15,6"
notebook Lenovo V15 82NBS00100
Procesor: Intel Core i3
Veľkosť pamäte RAM: 8 GB
Uhlopriečka displeja: 15,6"
4.
notebook Lenovo IdeaPad Slim 3 82XB002ACK
Procesor: Intel N100
Veľkosť pamäte RAM: 8 GB
Uhlopriečka displeja: 15,6"
5.
notebook Umax VisionBook 12WRx UMM230221
Procesor: Intel Celeron
Veľkosť pamäte RAM: 4 GB
Uhlopriečka displeja: 11,6"

↑ TOP notebooky

1 Ako vybrať ten najlepší notebook?

Na začiatku celého výberu samozrejme môžete mať svoje preferencie a tiež predstavu o tom, akú kategóriu by ste najradšej volili. Na druhej strane je však skvelým krokom získať prehľad o jednotlivých parametroch, ktoré vám pomôžu v danej kategórii vybrať vášho favorita. Je potrebné si uvedomiť, že každá skupina notebookov sa vyznačuje rôznymi modelmi v rôznych cenových ponukách. A tie vyplývajú nielen zo značky, ale i z vybavenia a možností, ktorými notebook oplýva.

2 Typy notebookov

Existuje hneď niekoľko typov notebookov, ktoré nie sú presne vyhradené. Medzi jednotlivými kategóriami existujú prechody a o takmer žiadnom modeli sa nedá povedať, že by presne patril do jednej vyhradenej skupiny. Napriek tomu však môžeme použiť jednoduché delenie, ktoré o modeloch mnohé napovie:

 • Pracovný notebook – bežný notebook určený na prácu alebo do školy
 • Herný notebook – určený predovšetkým na hranie hier, vyniká skvelým výkonom a grafikou
 • Notebook pre profesionálov – vhodná voľba najmä pre tých, ktorí pri svojej práci vyžadujú vysoký výkon potrebný napríklad pre strih videí alebo tvorbu grafiky
 • 2v1 – kombinácia tabletu a notebooku, dotyková obrazovka umožňuje jednoduché ovládanie celého prístroja
 • MacBook – obľúbená voľba od spoločnosti Apple, ktorá si rozhodne zaslúži svoju samostatnú kategóriu

notebooky 1

A. Pracovný notebook

Prvá skupina, pracovný notebook, predstavuje modely, ktoré sú určené predovšetkým do školského alebo pracovného prostredia. Nachádzajú sa tu modely rôznych cenových kategórií, a tak je viac ako pravdepodobné, že každý v nej objaví model, ktorý využije na základné funkcie, medzi ktoré napríklad patrí:

 • Prehliadanie internetových stránok
 • Tvorba dokumentov
 • Pozeranie videí
 • Základné úpravy obrázkov

B. Herný notebook

Notebook ako stvorený pre zábavu a hranie hier? Reč je rozhodne o herných notebookoch, ktoré majú medzi fanúšikmi počítačových hier množstvo priaznivcov. Čím sa odlišuje herný notebook od pracovného notebooku?

 • Výkonná grafická karta
 • Silný procesor
 • Dostatok RAM pamäte

Pri výbere herného notebooku je potrebné mať na pamäti, že hoci naozaj vyniká silnejším procesorom, ktorý zabezpečuje perfektný výkon, zvyšujú sa i nároky na baterku. Cenové náklady sa z toho dôvodu pohybujú vo vyšších cenových výškach, ako v prípade bežného notebooku, ktorý je určený predovšetkým na prácu do školy alebo v zamestnaní.

Dnes sa stretávame v prípade hráčskych notebookov i s označením VR-Ready, čo presne toto označenie znamená? VR-Ready notebooky sú prístroje určené na prepojenie s headsetmi na virtuálnu realitu, ktorá je stále populárnejšia. Túžite navštíviť, ktorýkoľvek kút na svete vrátane ľadovcov Antarktídy alebo  exotickej Indonézie. S týmto notebookom nie je nič nemožné. Dokonca ani to vstúpiť na dno oceánov suchou nohou.

C. Notebooky pre profesionálov

Rôzne cenové kategórie so sebou prinášajú i rôzne možnosti, ktoré môžete zvoliť podľa svojich aktuálnych preferencií i možností. V prípade, že vaša práca zahŕňa grafický dizajn či tvorbu grafiky, úpravu videí alebo náročnú tvorbu 3D animácií, mali by ste uvažovať nad profesionálnym notebookom, ktorý vo svojej výbave prináša väčšie možnosti. Profesionálne notebooky sa už vyznačujú vyššou kvalitou a rovnako je potrebné zmieniť i fakt, že vynikajú väčšou výdržou batérie, čo oceníte najmä počas hektických pracovných dní.

D. 2v1

Mimoriadne populárnou voľbou sú v dnešnej dobe i zariadenia 2v1. Je to preto, lebo v sebe veľmi elegantne a pohodlne kombinujú výhody dvoch prístrojov – notebooku i tabletu. Na notebooku väčšina jeho užívateľov oceňuje výhody v podobe klávesnice a touchpadu, ktoré umožňujú pohodlne a najmä efektívne pracovať. Tablet má však tiež nepopierateľné množstvo výhod, ktoré sú cenené najmä počas chvíľ oddych. Príjemne sa na ňom pozerajú filmy, čítajú knihy alebo len tak jednoducho prehliadajú internetové stránky. Miesto kúpy dvoch zariadení dáva veľká časť fanúšikov elektroniky prednosť jednému, ktoré v sebe dokáže skĺbiť benefity oboch. Dôvody, prečo si zvoliť zariadenie 2v1:

 • Výhody tabletu a notebooku v jednom zariadení
 • Dotyková obrazovka umožní veľmi jednoduché ovládanie, ktoré ocení každý
 • Niektoré zariadenia umožňujú buď otočenie displeju o 360° alebo umožňujú úplne od seba oddeliť obrazovku a klávesnicu, čím naozaj získate pohodlný tablet
 • Vďaka klávesnici a touchpadu je možné využiť zariadenie na efektívnu prácu alebo štúdium

E. MacBook

Poslednou kategóriou v našom rozdelení je MacBook, ktorý si rozhodne zaslúži svoje samostatné miesto. MacBook je populárny notebook od spoločnosti Apple, ktorý dokáže pokryť očakávanie mnohých zákazníkov. Je dostupný hneď v niekoľkých prevedeniach, ktoré cielia na bežné užívanie i profesionálnu prácu. Jednoduchý a prepracovaný dizajn, hliníkové telo a nízka hmotnosť z neho robia ideálneho spoločníka i na cesty. Dôvod, prečo je voľbou mnohých užívateľov, predstavuje jeho operačný systém. Operačný systém, ktorý využíva každý MacBook, je macOS:

 • Jednoduché ovládanie
 • Množstvo aplikácií, ktoré je možné používať len s týmto operačným systémom
 • Skvelá prehľadnosť
 • Na všetko prídete intuitívne
 • Skvelá optimalizácia
 • Možnosť rýchleho prepojenia s ostatnými zariadeniami od spoločnosti Apple
 • Hardware a software sú spolu naozaj skvelo prepojené

3 Displej notebooku

notebooky 2Čo sa týka displejov notebooku, existujú až 4 faktory, ktoré postupne rozoberieme. Medzi ne patrí:

 1. Veľkosť displeja
 2. Typ displeja
 3. Rozlíšenie
 4. Technológia obrazu

 

 1. Veľkosť displeja

Pravdepodobne prvý bod, nad ktorým budete pred kúpou svojho vysnívaného modelu uvažovať. Menšie modely sú ideálne na prenášanie a prácu počas cestovania. Je pravdou, že si na nich rozhodne neužijete pozeranie filmov a obľúbených seriálov tak, ako na modeloch, ktoré vynikajú oveľa väčšou veľkosťou. Na druhej strane však ich malé rozmery oceníte pri balení a vyťahovaní notebooku v dopravných prostriedkoch. Ako malú pomôcku pri výbere vám prinášame tabuľku, ktorá v sebe ukrýva všetky potrebné informácie.

Veľkosť displeja Informácie
10‘‘- 14‘‘ Malé a kompaktné modely, ktoré sa veľmi jednoducho prenášajú a zaručujú efektívnu prácu i počas cestovania
15‘‘- 15,6‘‘ Univerzálna veľkosť displeja notebookov, ktorá je zároveň najrozšírenejšia. Ak hľadáte ideálnu voľbu na prácu za stolom a zároveň model na prenášanie, táto veľkosť sa môže stať vaším favoritom
17‘‘- 18,4‘‘ Veľké rozmery sú ideálne na pozeranie filmov alebo hranie hier. Ich hlavnou nevýhodou je však oveľa horšie prenášanie. Nie sú vhodnou voľbou, ak sa chystáte so svojím prístrojom často cestovať

 

 1. Typ displeja

V tomto prípade máte na výber dve rozšírené možnosti:

 • Matný
 • Lesklý

Oba typy oplývajú výhodami o nevýhodami. Matný displej (antireflexný) sa nevyznačuje tak sýtymi a jasnými farbami, ako práve displej lesklý. Nevýhodou lesklého displeja je však odrážanie okolitého svetla, ktoré je pre mnohých nevýhodou. Matný naopak svetlo neodráža v takej miere ako displej lesklý a je ideálnou voľbou na cestovanie.

 1. Rozlíšenie

Je hlavným parametrom pre:

 • Hranie hier
 • Tvorbu grafiky
 • Sledovanie filmov a seriálov

Ak patríte medzi ľudí, ktorí budú notebook využívať predovšetkým na tvorbu grafiky, vašou voľbou by sa malo stať minimálne Full HD rozlíšenie. Pre náročnejších užívateľov je vhodné voliť až Ultra HD. Na druhej strane, ak plánujete investíciu do notebooku s menším displejom, ktorý bude slúžiť predovšetkým na cestovanie, vyhnite sa Ultra HD. Pri malých rozmeroch displeju markantný rozdiel medzi Full HD a Ultra HD nespoznáte. Väčšie rozlíšenie displeja je logicky spojené s väčšími nárokmi na baterku. A v prípade notebookov, ktoré plánujete využívať priamo na cestovanie, je oveľa výhodnejšou možnosťou baterku zbytočne nezaťažovať a užiť si dlhý čas, počas ktorého vydrží vaše zariadenie nabité.

 1. Technológia obrazu

Najrozšírenejšie sú dva typy:

 • TN – lacnejšia možnosť, ktorá sa vyznačuje vysokým jasom a rýchlou odozvou. Medzi značné nevýhody patria horšie pozorovacie uhly
 • IPS – nákladnejšia možnosť, ktorá sa vyznačuje krajšími farbami a lepšími pozorovacími uhlami. Medzi nevýhody patrí nižší kontrast a vyššia odozva

4 Materiál notebooku

V tomto bode budeme hovoriť o materiály, z ktorého je vyrobené telo notebooku. Na výber máte dve možnosti:

Plast

S plastovým telom sa stretávame najmä u notebookov nižšej cenovej kategórie. Plast je ľahký na prenášanie, vyniká však menšou odolnosťou, ktorá sa vám napríklad pri cestovaní môže vypomstiť.

Hliník

Notebooky s hliníkovým telom sú o niečo ťažšie, v dnešnej dobe s použitím moderných zliatin však už nie o veľa. V porovnaní s plastovými telami sú hliníkové odolnejšie, a tak im dáva prednosť množstvo ľudí, ktorí svoj notebook často prenášajú z jedného miesta na druhé.

notebooky 4

5 Procesor

Procesor predstavuje srdce každého notebooku a práve od jeho parametrov sa odvíja i rozdelenie notebookov v našom predchádzajúcom bode. Notebooky využívajú procesor napríklad pri náročnej práci alebo počas hrania hier. V prípade procesoru existujú dva parametre, na ktoré sa oplatí zamerať:

 • Počet jadier – opäť sa zameriame na hry a náročnú prácu: v oboch prípadoch je potrebné voliť minimálne 4-jadrový procesor, ktorý predstavujú Intel Core i5 alebo Core i7. Intel Pentium a Celeron sú vhodnou možnosťou pre notebooky, od ktorých neočakávate vysoký výkon a sú určené predovšetkým na bežné použitie v práci a v škole
 • Frekvencia – zjednodušenie je možné povedať, že čím je frekvencia procesoru vyššia, tým je i samotný procesor rýchlejší: táto informácia sa však naozaj týka len samotného procesoru a často býva chybne interpretovaná ako rýchlosť celého zariadenia

6 Pevný disk

Vo všeobecnosti môžeme hovoriť o troch základných druhoch pevného disku, ktoré bližšie rozoberieme v nasledujúcej tabuľke:

Typ Špecifikácia Nevýhody Odporúčanie
HDD disky Vyznačujú sa prítomnosťou pohyblivých častí, uskladnia veľké množstvo dát a sú finančne najmenej nákladné Nižšia rýchlosť a väčšia náchylnosť na otrasy Pre bežného užívateľa stačí kapacita do 500 GB
SSD disky Nevyznačujú sa prítomnosťou pohyblivých častí a sú naozaj rýchle, nie sú náchylné na otrasy Vyššie finančné náklady na kúpu Vhodné pre užívateľov vyžadujúcich rýchlosť – operačný systém nabehne v priebehu niekoľkých sekúnd
SSHD disky Sú medzičlánkom – kombináciou HDD a SSD Nemožnosť uložiť obsah na „SSD časť“ SSHD disku. „SSD časť“ hybridného SSHD disku slúži len na načítanie základných operáciií a systému. Sú vhodnou možnosťou pre náročných užívateľov, pretože výrazne skracujú dobu načítania operačného systému a aplikácií

 

7 Veľkosť RAM

Parameter, ktorý sa rozhodne neodporúča brať na ľahkú váhu. Mnoho zákazníkov podceňuje práve tento parameter a pri výbere svojho prístroja sa naň nezamerajú. Veľkosť RAM v podstatnej miere ovplyvňuje cenu notebooku. Zároveň je však hlavným faktorom, ktorý určuje, koľko úloh váš nový notebook zvládne.

Na začiatku môžete mať predstavu o tom, že vám notebook bude stačiť len na prezeranie internetu alebo na vytváranie dokumentov. Postupne však prídete na to, že potrebujete zabezpečiť hladký priebeh hneď niekoľkých úloh, a to už pre notebook nie je možné. Z toho dôvodu vám neodporúčame podceniť veľkosť RAM pri výbere prístroja a nezameriavať sa len na najlacnejšie modely, ktoré nebudú zvládať pokryť vaše očakávania.

Vráťme sa však späť k výberu veľkosti pamäte RAM. Opäť vám prinášame jednoduchého pomocníka, ktorý vás touto úlohou jednoducho prevedie:

Veľkosť RAM Informácie
4 GB Zvláda absolútny základ v podobe bežnej kancelárskej práce a prehliadania si stránok na internete
8 GB Zlatá stredná cesta, ktorá je často najlepšou voľbou pre nerozhodných. Dokáže už plynule spustiť náročnejšie aplikácie a rovnako je možné notebooky s touto veľkosťou RAM využiť na hranie hier
16 GB Ideálna možnosť pre profesionálov a nadšených hráčov. Umožňuje využívať notebook naozaj naplno a zvládne i náročné strihanie videí a hranie hier v najvyššej možnej kvalite. Je skvelá i pre tvorbu grafiky

8 Grafická karta

V prípade parametrov pri výbere notebooku sa pomalými krokmi dostávame do zdarného konca. Posledným parametrom, na ktorý je potrebné sa zamerať, je práve výber vhodnej grafickej karty. Grafická karta je v zariadení zodpovedná za vytváranie obrazu, ktorý vnímate na svojom displeji. Máte na výber z dvoch typov grafických kariet, ktoré predstavujú:

 • Integrovaná grafická karta: je vhodnou možnosťou pre nenáročných užívateľov, ktorí využívajú svoj notebook predovšetkým na bežnú prácu a sem-tam si doprajú oddych v podobe sledovania videa. Predstavuje absolútny základ
 • Dedikovaná grafická karta: je voľbou predovšetkým pre náročných užívateľov, ktorí od svojho notebooku očakávajú v každom smere viac.

Činnosti, pre ktoré je dedikovaná grafická karta lepšou možnosťou:

 • Hranie nových a náročných počítačových hier
 • Virtuálna realita
 • Náročná práca s grafikou
 • Strihanie a úprava videí
 • Úprava fotiek prostredníctvom náročných grafických programov

9 Výber doplnkov k notebooku

Náš posledný bod už nehrá dôležitú úlohu pri samotnom výbere notebooku, chceme vás však upozorniť na mimoriadne podstatný fakt. Príslušenstvo k notebookom predstavujú nabíjačky, dokovacie stanice alebo rôzne káble umožňujúce jednoduché prepojenie notebooku s ostatnými zariadeniami. Rovnako sem môžeme zaradiť i externé batérie. Príslušenstvo k notebookom vždy kupujte u autorizovaných predajcov a nespoliehajte sa na lacné napodobeniny z pochybných portálov. Voľbou nevhodného príslušenstva môžete výrazne skrátiť životnosť svojho notebooku alebo ho nenávratne poškodiť.

Ak plánujete s notebookom často cestovať, vhodným krokom je investovať do kvalitnej tašky alebo puzdra, ktorý notebook ochráni pred poškodením. Rovnako do nej môžete umiestniť i príslušenstvo, ktoré k notebooku potrebujete, a vyhnúť sa tak zabudnutiu.

Rady a tipy pred kúpou notebooku

 • Ujasnite si, ktorý typ notebooku plánujete používať
 • Postupne prejdite náš zoznam bod po bode a pri každom parametre sa snažte presne si odpovedať, ktorá možnosť je pre vás najvyhovujúcejšia
 • Nevoľte ten najlacnejší model vo svojej kategórii – na začiatku sa síce môže zdať, že nevidíte využitie jednotlivých funkcií, ale akonáhle začnete notebook využívať naplno, jeho potenciál môže byť pre vás nedostatočný
 • Príslušenstvo vždy voľte od kvalitných dodávateľov alebo autorizovaných obchodov, rozhodne neodporúčame kupovať lacné napodobeniny
 • Pri výbere rozlíšenia notebooku sa zamerajte na kombináciu technických faktorov a veľkosti obrazu
 • V prípade, že plánujete s notebookom často cestovať a prenášať ho, zvoľte odolné hliníkové telo a kvalitné puzdro na notebook alebo tašku

Najčastejšie otázky a odpovede pri výbere notebookov

Je veľkosť pamäte RAM pri výbere notebooku dôležitým faktorom?
Veľkosť pamäte RAM je jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré by ste pri výbere notebooku mali zvážiť. Čím väčšia je pamäť RAM, tým viac úloh dokáže váš notebook plynule zvládnuť. Tento faktor rozhodne nezanedbajte.
Je hliníkové telo lepšie ako plastové?
Hliníkové telo je veľmi odolné a použitie moderných hliníkových zliatin zároveň zaručuje ľahkosť. Hliníkové telo je nákladnejšie, ale na druhej strane je vhodnou možnosťou pre ľudí, ktorí veľmi často cestujú a potrebujú, aby sa ich notebook nepoškodil ani počas náročných ciest.
Ako vybrať správne rozlíšenie pre notebook?
Pre prácu s grafikou by ste mali vyberať medzi modelmi, ktoré sa vyznačujú minimálne Full HD rozlíšením. Pre náročnejších klientov je zároveň možnosť zvoliť i Ultra HD rozlíšenie.
Znamená vždy vyššie rozlíšenie lepšiu voľbu?
Nie nevyhnutne. V prípade notebookov s malou veľkosťou displeja, rozdiel medzi Full HD a Ultra HD rozlíšením naozaj nespoznáte. Na druhej strane vám však väčšie rozlíšenie viac zaťažuje batériu a ak sa chystáte s malým notebookom pravidelne cestovať, je tento fakt značne nevýhodný. Okrem rozlíšenia sa teda snažte zvážiť i veľkosť displeja a to, či plánujete notebook pravidelne prenášať.
Je MacBook lepšou voľbou?
MacBook je mimoriadne obľúbený notebook, ktorý vyniká mnohými zaujímavými vlastnosťami. Ak hľadáte šikovného partnera na prácu i zábavu v hliníkovom tele s jednoduchým ovládaním, MacBook je pre vás vhodnou alternatívou. Ak však patríte medzi priaznivcov iných operačných systémom, na ktorých máte svoje obľúbené aplikácie, pravdepodobne sa radšej zamerajte na ne. Dnes už existuje množstvo značiek, ktoré do svojich radov zaradili notebooky s hliníkovým telom.
Oplatí sa kupovať príslušenstvo k notebooku len od autorizovaných obchodov?
Rozhodne áno. Lacné príslušenstvo nemusí vždy nutne znamenať úsporu financií. Práve naopak. Ak zvolíte lacné príslušenstvo, ktoré nie je autorizované pre váš typ zariadenia, môžete notebook navždy poškodiť. Rovnaká situácia sa týka i telefónov alebo tabletov.
Je nejaké príslušenstvo, ktorého kúpu sa pri notebooku oplatí zvážiť?
Ak plánujete notebook často prenášať, odporúčame zvážiť kúpu kvalitného puzdra alebo tašky na notebook. Okrem ochrany získate i priestor, kam môžete umiestniť nabíjačku alebo dokumenty. Vyhnete sa tak tomu, že pred cestou niečo nevezmete.
Znamená vyššia frekvencia procesora automaticky i rýchlejší notebook?
Vyššia frekvencia procesoru znamená rýchlejší a výkonnejší procesor. Toto tvrdenie však nemôžeme jednoducho aplikovať na celkovú rýchlosť notebooku. V tomto ohľade hrá množstvo ďalších faktorov, ktoré v nemalej miere ovplyvňujú rýchlosť vášho zariadenia.
SSD alebo HDD – ktorý disk je lepšou voľbou?
SSD disky sú veľmi rýchle, ale zároveň finančne náročnejšie, preto zvyčajne poskytujú aj menší úložný priestor. HDD disky sú značne lacnejšie, avšak čo sa týka rýchlosti, za SSD diskami značne zaostávajú. Preto stojí na mieste spýtať sa, či je pre vás prioritou mať priestor pre väčšie množstvo súborov, aplikácií a softvérov alebo si vystačíte s menším priestorom, ktorého operačná rýchlosť bude značne vyššia.
Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 24 Priemerne: 4.9]