čítačka kníh
Čítačky kníh sú dnes veľmi obľúbeným a rozšíreným pomocníkom, na ktorý nedajú dopustiť mnohí. Možnosť prečítať si akúkoľvek knihu bez toho, aby ste ju skutočne mali pri sebe, je komfort nielen na dovolenkách a výletoch, ale takisto aj počas dochádzania do práce či čakania u doktora. Čítačky sú ľahké, jednoducho sa prenášajú z miesta na miesto a majú intuitívne ovládanie. Ich fungovanie pochopí úplne každý, nehľadiac na vek či skúsenosti s elektronikou. Zabúdať netreba ani na dostatok úložiska, vďaka čomu si do nich môžete ukladať veľké množstvo kníh, a minimalistický vzhľad.

Čítačky kníh nám otvárajú nové dvere vo svete čítania. Umožňujú čítať obľúbené tituly kdekoľvek ste a za akýchkoľvek podmienok. Prinášajú knihy oveľa bližšie aj tým, ktorí na ne nemajú veľa času. Malé zariadenie môžete mať neustále pri sebe, vďaka čomu ho z tašky alebo zásuvky viete vytiahnuť vždy, keď máte pauzu. Plánujete investovať do čítačky kníh, no neviete, ako si vybrať tú najlepšiu? Máme pre vás praktické tipy a rady.

↓ Ako vybrať najlepšie čítačky kníh?

TOP čítačky kníh

Nad 250 €

čítačka kníh Onyx Boox Note Air 3 C

ODPORÚČAME
Do 250 €

čítačka kníh PocketBook 700

ODPORÚČAME
Do 150 €

čítačka kníh PocketBook 634 Verse Pro

ODPORÚČAME

TOP 5 najlepších čítačiek kníh nad 250 €

NáhľadNázov produktuParametre
čítačka kníh Onyx Boox Note Air 3 C
Veľkosť displeja: 10.3 palcov
Vnútorná pamäť: 64000 MB
Typ displeja: E-ink
čítačka kníh PocketBook 743 InkPad Color 2
Veľkosť displeja: 7,8 palcov
Vnútorná pamäť: 32768 MB
Typ displeja: E-ink
čítačka kníh Onyx Boox Palma
Veľkosť displeja: 6.13 palcov
Vnútorná pamäť: 6000 MB
Typ displeja: E-ink
4.
čítačka kníh PocketBook 743G InkPad 4
Veľkosť displeja: 7.8 palcov
Vnútorná pamäť: 32768 MB
Typ displeja: E-ink
5.
čítačka kníh Onyx Boox Page
Veľkosť displeja: 7 palcov
Vnútorná pamäť: 32000 MB
Typ displeja: E-ink

TOP 5 najlepších čítačiek kníh do 250 €

NáhľadNázov produktuParametre
čítačka kníh PocketBook 700
Veľkosť displeja: 7 palcov
Vnútorná pamäť: 65536 MB
Typ displeja: E-ink
čítačka kníh Onyx Boox Poke 5
Veľkosť displeja: 6 palcov
Vnútorná pamäť: 32768 MB
Typ displeja: E-ink
čítačka kníh Amazon Kindle Paperwhite 4
Veľkosť displeja: 6 palcov
Vnútorná pamäť: 8192 MB
Typ displeja: E-ink
4.
čítačka kníh Amazon Kindle Paperwhite 5
Veľkosť displeja: 6.8 palcov
Vnútorná pamäť: – MB
Typ displeja: E-ink
5.
čítačka kníh PocketBook 634 Verse
Veľkosť displeja: 6 palcov
Vnútorná pamäť: 16384 MB
Typ displeja: E-ink

TOP 5 najlepších lacných čítačiek kníh do 150 €

NáhľadNázov produktuParametre
čítačka kníh PocketBook 634 Verse Pro
Veľkosť displeja: 6 palcov
Vnútorná pamäť: 16384 MB
Typ displeja: E-ink
čítačka kníh Amazon Kindle 2022
Veľkosť displeja: 6 palcov
Vnútorná pamäť: 16384 MB
Typ displeja: E-ink
čítačka kníh PocketBook 629 Verse
Veľkosť displeja: 6 palcov
Vnútorná pamäť: 8192 MB
Typ displeja: E-ink
4.
čítačka kníh Kobo Nia
Veľkosť displeja: 6 palcov
Vnútorná pamäť: 8192 MB
Typ displeja: E-ink
5.
čítačka kníh PocketBook 618 Basic Lux 4
Veľkosť displeja: 6 palcov
Vnútorná pamäť: 8192 MB
Typ displeja: E-ink

↑ TOP čítačky

1 Ako si vybrať tú najlepšiu čítačku kníh?

Rovnako ako iné elektronické zariadenia, aj čítačky majú určité parametre. Tými sa od seba odlišujú a každému poskytujú niečo iné. Niektoré sú vhodné skôr pre milovníkov komiksov a kníh s ilustráciami. Iné sú zas určené len na čítanie kníh bez obrázkov. Väčšina je však univerzálna, takže uspokojí potreby každého čitateľa. Ešte predtým, ako do jednej investujete, si porovnajte jednotlivé možnosti. Zistite, aké detaily a údaje sú pre vás najdôležitejšie.

Pri čítačkách sa vo všeobecnosti sleduje typ, veľkosť a displej. Niekedy ale musíte zohľadniť aj spôsob používania, výdrž batérie či celkové prostredie zariadenia. To by malo byť intuitívne, aby sa vám ľahko používalo.

2 Odpovedzte si na základné otázky

Na začiatku výberu si odpovedzte na základné otázky. Pomocou nich si ponuku zredukujete len na modely, ktoré budú spĺňať vaše najdôležitejšie požiadavky:

 • Ako často plánujete čítať? Je to niekoľko minút alebo hodín týždenne?

Od množstva čítania závisí to, ako dlho vám vydrží batéria v zariadení. Keď ste občasný čitateľ a patríte skôr do skupiny niekoľkých minút týždenne, postačí vám aj menej výkonná a lacnejšia čítačka. Na druhej strane, keď čítate pravidelne, niekoľko hodín každý deň, investujte do kvalitného typu so silnou batériou. Vyhnete sa neustálemu nabíjaniu.

 • Aký typ kníh plánujete čítať? Čistý text alebo taký, ktorý obsahuje aj obrázky, tabuľky a ďalšie komplikovanejšie detaily?

Klasické čítačky kníh sú známe tým, že spravidla poskytujú funkciu zobrazenia textu. Občas aj obrázka. Problém by im dokonca nemali robiť ani komiksy. Nie všetky ale túto možnosť majú. Preto si dopredu zistite, ako je na tom vami vybraný model.

 • Aké vlastnosti chcete, aby čítačka mala? Potrebujete okrem zobrazovania kníh aj niečo navyše?

Niektorí ľudia potrebujú zariadenie, ktoré im okrem čítania umožní aj surfovanie po webe a čítanie novín alebo sledovanie videí. V tomto prípade je najlepším riešením investícia do tabletu.

 • Používali ste už niekedy predtým čítačku kníh?

Ak ste v minulosti už čítačku používali, s veľkou pravdepodobnosťou viete, čo vám na nej vyhovovalo a čo, naopak, nie. Využite tieto informácie a pretavte ich do výberu tej novej. Spomeňte si, aké funkcie starému modelu chýbali, a ktoré by ste chceli mať v tom novom.

3 Typy čítačiek

Na trhu sa stretnete s viacerými čítačkami kníh. Väčšinou sa dajú deliť do dvoch základných kategórií, a to na:

 • špecializované čítačky kníh
 • tablety

A. Špecializované čítačky kníh

Ako už z názvu vypovedá, špecializované čítačky kníh sú určené hlavne na knihy. Podporujú viacero formátov, takže si v nich môžete otvoriť aj PDF súbory, komiksy, magazíny a množstvo ďalšieho. Majú spravidla menšie rozmery a minimalistický dizajn. Displej je tvorený tak, aby neťahal a neunavoval oči. Jeho silnou stránkou je, že imituje papier, takže sa vám bude zdať, že čítate skutočnú knihu.

Kapacita čítačiek kníh je zvyčajne veľká, čo znamená, že do nich môžete uložiť stovky až tisícky titulov. Nemusíte tak premýšľať, ktorých kníh sa zbaviť na úkor nových. Zariadenie je takisto ľahké, takže vám nebude robiť problém pri prenášaní z miesta na miesto. Plus, je kompaktné. V kabelke ho takmer neucítite.

Špecializované čítačky kníh majú aj zopár nevýhod. K nim sa radí napríklad fakt, že majú menej funkcií v porovnaní s tabletom. Nemôžete na nich surfovať po internete alebo sledovať videá. Plus, nie všetky majú podsvietený displej. Tomu sa dá, samozrejme, vyhnúť. Stačí, aby ste pri nákupe sledovali potrebné parametre.

B. Tablety

Druhým typom čítačiek sú klasické tablety. Ide o univerzálne zariadenie, na ktorom, okrem čítania kníh, môžete pozerať aj filmy a videá. Poskytuje tiež možnosť surfovania po internete a chatovania s priateľmi. Benefitov tabletov je veľké množstvo. Stretol sa s nimi takmer každý. Radí sa k nim napríklad farebný a kvalitne spracovaný displej. Nehovoriac o množstve podporovaných formátov. Čítať nemusíte len ePub alebo PDF, ale takisto DOC alebo DOCX, TXT či dokonca HTML.

Problém s tabletmi je však v tom, že majú často väčšie rozmery a vyššiu hmotnosť. To komplikuje prenášanie, čo je jednou z hlavných výhod čítačiek. Zabúdať netreba ani na vyššiu cenu. Nie každý chce investovať niekoľko stoviek eur do zariadenia, ktoré má byť určené hlavne na čítanie. Za menšiu nevýhodu sa považuje aj nižšia výdrž batérie. V porovnaní s čítačkou je to o niekoľko hodín, či dokonca dní menej.

čítačka kníh

4 Formát elektronických kníh

Veľmi dôležitým parametrom je aj formát, ktorý bude čítačka kníh podporovať. Nie každá e-kniha bude totižto v tom istom. Väčšina kníhkupectiev využíva formáty ako:

A. MOBI

Formát MOBI vyvinula spoločnosť Amazon, ktorá sa radí medzi popredných výrobcov čítačiek kníh. Knihy, ktoré nájdete v MOBI sú teda určené hlavne pre ne. Samozrejme, niektoré čítačky si s ním poradia, no nie je to pravidlom.

B. ePUB

Druhou rozšírenou možnosťou pre čítačky od iných značiek je ePUB. V slovenských a českých kníhkupectvách sa využíva najčastejšie. Poradí si s ním takmer každá čítačka nehľadiac na značku. Dokonca, formát vie otvoriť aj inteligentný telefón, ktorý má aplikáciu na čítanie kníh.

C. PDF

Ďalším obľúbeným formátom je PDF, ktorý sa využíva hlavne v počítačoch a tabletoch. Mnohým čítačkám však nevadí a dokážu ho otvoriť. Predtým, ako si zariadenie kúpite, si zistite, či PDF podporuje. A to hlavne vtedy, keď v ňom chcete čítať napríklad poznámky do školy, rôzne výskumy alebo kratšie knihy s možnosťou bezplatného stiahnutia.

D. Ďalšie možnosti

Okrem všetkých spomínaných existujú aj iné formáty. Využívajú sa menej, no rozhodne sa oplatí, keď ich čítačka kníh podporuje. Otvára vám tak možnosti čítania mnohých dokumentov a zaujímavých titulov. Do tejto kategórie sa radia napríklad AZW od Amazonu, DOC a DOCS od Microsoft Office, TXT, HTML a PDB.

Ak by po kúpe čítačka nejaký formát nepodporovala, nevešajte hlavu. Vo väčšine prípadov sa dajú knihy konvertovať cez bezplatné internetové nástroje do potrebnej podoby. A to bez toho, aby sa text rozhádzal alebo vyzeral nesúmerne.

5 Rozlíšenie displeja

Ak si chcete čítanie užiť a netúžite po žmúrení na text, sledujte jeden z kľúčových parametrov, ktorým je rozlíšenie displeja. Od toho závisí počet vykresľovaných bodov alebo pixelov na danej ploche. Platí, že čím je ich viac, tým je obraz krajší a ostrejší.

Používané rozlíšenie sa odvíja hlavne od veľkosti displeja. Menšie, približne šesťpalcové čítačky majú zvyčajne hodnotu 600 x 800 pixelov. Väčšie, osempalcové displeje pracujú s rozlíšením 1024 x 768 pixelov.

Vyššie rozlíšenie znamená lepšiu kvalitu. A lepšia kvalita vo výsledku vedie k vyššej cene. Pri čítačkách sa vám ale investícia oplatí. Dôvod je ten, že do nej budete pozerať niekoľko minút až hodín každý deň. Dobre spracovaná obrazovka vám môže ušetriť zrak a nespôsobiť bolesť, únavu alebo nepríjemné rezanie očí.

Dostatočne vysoké rozlíšenie sa taktiež stará o skvelý zážitok z čítania. Práve preto by ste sa naň mali zamerať aj vtedy, keď chcete čítať knihy s obrázkami a inými vizuálnymi prvkami.

6 Podsvietenie displeja

Staršie čítačky nemali v minulosti podsvietenie displeja. To znamenalo, že večer a v noci ste mohli čítať knihy len pri zapnutom svetle. Dnes je ale všetko inak. Vďaka špeciálnym typom podsvietenia nemusíte klasickým svetlom vyrušovať partnera alebo ostatných ľudí žijúcich v dome.

Typ podsvietenia sa odvíja od toho, aký displej ste si vybrali:

 • LCD displeje – podsvietené sú všetky. Ide o základnú funkciu, ktorá je pre tento typ obrazoviek charakteristická. Svetlo je umiestnené pod displejom a aj v tme vyzerá prirodzene. LCD displej vám umožňuje čítať knihy nielen za tmy, ale aj v nevhodných podmienkach, napríklad vtedy, keď svieti slnko. Ich nevýhodou je, že unavujú oči. Veľmi podobne ako obrazovky počítačov, tabletov a mobilov.
 • E-Ink displeje – lepšou voľbou sú E-Ink displeje, ktoré sa delia na dva typy. Ten prvý osvetlenie nemá, čo znižuje jeho cenu. Keď ale nemáte externý zdroj svetla, knihy v takejto čítačke nemôžete čítať. Druhým typom sú podsvietené E-Ink displeje, ktoré sú dokonca lepšie ako LCD. Podsvietenie v tomto prípade sprostredkúvajú diódy a optické vlákna. Vďaka nim je displej osvetlený rovnomerne a tak, aby oči neunavoval.

Za podsvietenie displeja si radšej priplaťte, aby ste si zbytočne nenamáhali zrak.

7 Veľkosť displeja

Na trhu sa zvyčajne predávajú dve veľkosti čítačiek, a to:

 • 6-palcové
 • 8-palcové

Výber sa väčšinou odvíja od toho, aké máte preferencie. Ľudia čítajúci viac si zvolia skôr 8-palcový variant. Po dlhých hodinách je pre oči praktickejší. Keď ale chcete mať zariadenie neustále pri sebe a nosíte ho z miesta na miesto, menší rozmer by mohol byť lepšou voľbou.

čítačka kníh

8 Ovládanie čítačky

Čítačky kníh majú spravidla dotykový displej, ktorý uľahčuje pretáčanie strán a celkovo ovládanie zariadenia. Nie je to ale jedinou možnosťou. Lacné modely sú charakteristické tým, že na ich používanie využívate tlačidlá nachádzajúce sa po bokoch alebo pod displejom.

Tlačidlové ovládanie je najlepšie vtedy, keď chcete čítačku vziať napríklad na pláž. Mokrými rukami sa displej ovláda len veľmi náročne a často nereaguje. Prípadne ide o vhodnú voľbu pre každého, kto túži ušetriť.

Dotykové ovládanie je, na druhej strane, pre náročnejších užívateľov očakávajúcich niečo viac. Hľadanie jednotlivých kníh, zadávanie textu či listovanie je intuitívne, rýchle a takmer bezproblémové.

Na prekvapenie mnohých, existuje ešte tretí variant. Tým je hybridné ovládanie, čiže kombinácia dotyku a tlačidiel. To môže vyjsť v ústrety mnohým používateľom, ktorí sa nevedia rozhodnúť medzi prvými dvomi. Cena sa ale príliš nelíši od dotykových prevedení. Je teda vyššia.

9 Úložisko čítačky

Od úložiska čítačky sa odvíja to, koľko kníh si do nej môžete uložiť. Väčšina si prečítané knihy zálohuje na externý disk alebo cloudové úložisko, pretože nechce čítačku zaplniť. Dobrou správou však je, že takéto zálohovanie nie je vôbec potrebné. Prípadne, ak čítate veľa, nemusíte ho robiť tak často.

Bežný štandard úložiska predstavuje 4 – 8 GB. To je pre bežných užívateľov postačujúci priestor na všetky ich obľúbené tituly. Ak by vám po čase táto veľkosť nestačila, ale knihy z čítačky nechcete mazať alebo dávať na externé úložisko, využite pamäťovú kartu. Tá bude v čítačke neustále prítomná, takže sa ku ktorejkoľvek knihe môžete vždy vrátiť.

Pri nákupe pamäťovej karty zistite, akú veľkosť podporuje vaša čítačka. Bežné modely môžete rozšíriť do veľkosti 32 GB. Väčšia pamäťová karta nie je kompatibilná. Po vložení ju zariadenie odmietne.

10 Výdrž batérie

Výdrž batérie sa spája s veľkosťou displeja, jeho typom a časom používania. Platí, že menší a neosvetlený displej vydrží oveľa dlhšie ako ten, ktorý je osvetlený a väčší. Netreba sa ale ničoho báť. Dnešne čítačky majú silné batérie. Vedia tak vydržať od niekoľkých dní až po niekoľko týždňov.

LCD displej míňa energiu z batérie rýchlejšie, pretože ju využíva počas celého čítania. Na druhej strane, displej E-Ink je charakteristický tým, že energiu z batérie míňa len vtedy, keď listujete. Keď teda čítate, batéria sa nespotrebováva. Nehľadiac na to, koľko minút ste na vybranej strane.

11 Možnosti pripojenia čítačky

Čítačka kníh má niekoľko možností pripojenia. Väčšina modelov disponuje viacerými a navzájom ich kombinuje:

 • Čítačky sa najčastejšie nabíjajú cez klasický USB kábel, ktorý k nim dostanete. Na nabitie ich stačí pripojiť k počítaču alebo notebooku. Takýmto spôsobom im viete dodať nielen potrebnú energiu, ale môžete cez spojenie prenášať aj knihy.
 • Knihy sa do čítačky dajú dostať aj inak. Drvivá väčšina kvalitných a nových modelov má pripojenie na internet. Ich funkčnosť sa líši vzhľadom na to, aký typ ste si zaobstarali. Niektoré majú Wi-Fi len na sťahovanie zakúpených súborov z obchodu. Iné umožňujú aj surfovanie po základných webstránkach. Treba ale počítať s tým, že rýchlosť pripojenia je pomalšia ako na počítači.
 • Wi-Fi sa v niektorých variantoch mení na pripojenie cez mobilné dáta. Na takéto využitie musíte do zariadenia vložiť SIM kartu.
 • A netreba zabúdať ani na Bluetooth pripojenie, cez ktoré môžete do čítačky dostať nové knihy.

12 Špeciálne funkcie čítačiek

Okrem možnosti čítania a listovania v knihe môže mať čítačka aj ďalšie funkcie. Napríklad, niektoré disponujú funkciou MP3. Vďaka nej môžete pri čítaní počúvať aj obľúbenú hudbu. Inou možnosťou sú zábavné hry. Pomocou nich si môžete krátiť obdobie, keď sa vám čítať nechce, no čakáte napríklad u doktora.

Medzi ďalšie špeciálne funkcie sa radia:

 • písanie dokumentov – pri čítaní kníh mnohým napadnú zaujímavé myšlienky. Niektorí si radi zapisujú citáty alebo časti z kníh. Ak do jednej zo skupín patríte aj vy, čítačka by vám mala poskytnúť možnosť písania dokumentov alebo aspoň poznámok. Pero a papier nebudete mať vždy pri sebe a v mobile sa vám text môže stratiť. Preto je dobré mať informácie v zariadení. Niekedy dokonca aj na strane, kde sa informácia nachádzala.
 • prehliadanie internetu – čítačky kníh nie sú určené na to, aby ste ich využívali na surfovali po internete, no môžu vám umožniť nákup z e-shopov. Niektoré povoľujú nákup len z predvolených. Pri iných môžete prechádzať obchodmi cez Google a vyberať si obľúbené tituly za tie najlepšie ceny.
 • prevod textu na reč – nestíhate čítať alebo by ste chceli vedieť, ako príbeh pokračuje, no šoférujete, prípadne robíte niečo iné a máte zaneprázdnené ruky? Skvelým riešením je prevod textu na reč. Pri využití tento funkcie môžete previesť celú knihu alebo len určitú časť na hovorené slovo. Čítačka ale musí podporovať váš jazyk.
 • slovník – keď čítate knihu v inom jazyku, alebo sa v texte objavilo slovenské slovo, ktorému nerozumiete, je vždy dobré mať po ruke slovník. Daný pojem stačí označiť a automaticky vyhľadať.

13 Jazyk zariadenia

Na ovládanie čítačky budete potrebovať, aby bola v jazyku, ktorému rozumiete. Mnohé typy disponujú angličtinou a zahŕňajú aj ďalšie svetové jazyky ako francúzština, nemčina či španielčina. A síce sa vám anglicky podporovaná čítačka môže používať dobre, niekedy vám bude slovenčina alebo čeština chýbať.

Tieto situácie prídu hlavne vtedy, keď budete chcieť text previesť do reči. Anglická čítačka si so slovenským textom, bohužiaľ, neporadí. Preto, ak aj túto funkciu má, nevyužijete ju.

Slovenské alebo české čítačky sú síce raritou, no nájdete ich. Ak sa vám nechce prezerať jednotlivé informácie o všetkých modeloch, informujte sa u výrobcu alebo predajcu. Ten vám poradí a uľahčí celý nákupný proces.

Ak u čítačky funkciu prevodu textu na reč nepotrebujete, angličtina vám vadiť nebude. Ovládanie zariadenia v tomto jazyku nie je vôbec ťažké. Stačí sa naučiť len zopár pokynov, s ktorými sa budete stretávať pravidelne. Vždy, keď čítačku zapnete.

Tipy pri výbere čítačky kníh na jednom mieste

 • Na začiatok si odpovedzte na základné otázky a zistite, aké sú vaše čítacie zvyky.
 • Veľmi dôležitým parametrom je formát elektronických kníh, ktoré čítačka podporuje. Uistite sa, že vami stiahnuté knihy sa budú v zariadení dať čítať.
 • Nezabudnite ani na veľkosť, podsvietenie a rozlíšenie displeja. Priamo ovplyvňujú, ako sa vám bude kniha čítať.
 • Na používanie vplýva aj ovládanie zariadenia. Dotykové je klasikou, no niektorí môžu vyžadovať klasické tlačidlá.
 • Čítačky kníh môžu mať aj špecifické funkcie, ako napríklad prehrávanie hudby. Takéto doplnky vám vedia poskytnúť vysoký komfort pri používaní.
 • Čítačky podporujú rôzne jazyky. Základom je angličtina, no niekedy sa stretnete aj so slovenčinou alebo češtinou.

Najčastejšie otázky a odpovede o čítačkách kníh

Ako dostať knihy do čítačky?
 Knihy môžete do zariadenia dostať viacerými spôsobmi. Tým najrýchlejším a najľahším je kúpenie knihy priamo cez čítačku pomocou pripojenia na internet. Druhou možnosťou bezdrôtového pripojenia je Bluetooth. Knihu kúpte cez počítač a pošlite si ju do čítačky. Treťou alternatívou je USB kábel. Proces nahrávania kníh nie je náročný. Zaberie vám zopár minút.
Aké výhody má čítačka kníh?
 Čítačka kníh má veľa výhod. K tým najväčším sa radí hlavne fakt, že je kompaktná. V jednom zariadení máte desiatky až stovky kníh, ktoré môžete kedykoľvek čítať. Modely s E-Ink displejom sú takisto šetrné voči vašim očiam. Nehovoriac o tom, že všetky čítačky majú vo všeobecnosti dlhú výdrž batérie. 
Kde sa dajú kúpiť elektronické knihy?
 Elektronické knihy kúpite v každom známom kníhkupectve na Slovensku. Stačí navštíviť ich webové stránky a vybrať si titul, po ktorom túžite. Okrem toho si môžete e-knihy kupovať aj v zahraničných e-shopoch.
elektronické knihy lacnejšie?
 Elektronické knihy sú spravidla lacnejšie o 20 – 30 %. Závisí to od titulu, autora alebo typu knihy. Vo väčšine prípadov za ne ale nedáte toľko, ako za klasické, tlačené varianty.
Ako sa starať o čítačku kníh?
 Čítačka kníh nevyžaduje náročnú alebo špeciálnu starostlivosť. Stačí, keď si na ňu kúpite ochranný obal. V ňom ju môžete bezpečne prepravovať z miesta na miesto. Dobrou voľbou je aj sklo na displej. Takýmto spôsobom sa uistíte, že sa na prednej časti nespravia zbytočné škrabance.
Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 10 Priemerne: 4.9]