automatické delonghi kávovaryPatríte k milovníkom kávy a chceli by ste si každé ráno vychutnávať silné espresso alebo sladké latté? V dnešnej dobe, kedy je na trhu veľké množstvo rôznych kávovarov, to nie je vôbec nemožné. Mnohé značky poskytujú kvalitné zariadenia, ktoré vám dokážu v priebehu niekoľkých sekúnd vytvoriť váš obľúbený nápoj. Medzi ne patria aj automatické DeLonghi kávovary, ktoré okrem štýlového dizajnu potešia aj širokými možnosťami nastavenia a jednoduchým ovládaním.

Automatické kávovary DeLonghi sú jednými z najpopulárnejších na trhu. Niet sa však ani čomu čudovať. Pomer ceny a kvality je viac ako dobrý. Nehovoriac o tom, že k dispozícii je rovno niekoľko modelov, z ktorých si môžete vybrať presne podľa svojich potrieb. Čaká vás nákup kávovaru a rozmýšľate, že by ste siahli po výrobku od značky DeLonghi? Máme pre vás zopár praktických rád.

↓ Ako vybrať ten najlepší automatický DeLonghi kávovar?

TOP automatické DeLonghi kávovary

NáhľadNázov produktuParametre
automatický DeLonghi kávovar DeLonghi Eletta Explore ECAM 450.65.S
Displej: áno
Počet druhov nápojov: 50
Kapacita nádržky na vodu: 1,8 l
Kapacita zásobníka na zrnkovú kávu: 300 g
automatický DeLonghi kávovar DeLonghi Dinamica Plus ECAM 370.95.T
Displej: áno
Počet druhov nápojov: -
Kapacita nádržky na vodu: 1,8 l
Kapacita zásobníka na zrnkovú kávu: 300 g
automatický DeLonghi kávovar DeLonghi Dinamica Plus ECAM 370.70.B
Displej: áno
Počet druhov nápojov: 14
Kapacita nádržky na vodu: 1,8 l
Kapacita zásobníka na zrnkovú kávu: 300 g
4.
automatický DeLonghi kávovar DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B
Displej: áno
Počet druhov nápojov: -
Kapacita nádržky na vodu: 1,8 l
Kapacita zásobníka na zrnkovú kávu: 300 g
5.
automatický DeLonghi kávovar DeLonghi Magnifica Evo ECAM 290.61.B
Displej: áno
Počet druhov nápojov: -
Kapacita nádržky na vodu: 1,8 l
Kapacita zásobníka na zrnkovú kávu: -
6.
automatický DeLonghi kávovar DeLonghi Magnifica Evo ECAM 290.42.TB
Displej: áno
Počet druhov nápojov: 5
Kapacita nádržky na vodu: 1,8 l
Kapacita zásobníka na zrnkovú kávu: 250 g
7.
automatický DeLonghi kávovar DeLonghi Magnifica Start ECAM 220.22.GB
Displej: áno
Počet druhov nápojov: -
Kapacita nádržky na vodu: -
Kapacita zásobníka na zrnkovú kávu: 250 g
8.
automatický DeLonghi kávovar DeLonghi Magnifica Start ECAM 220.20.W
Displej: áno
Počet druhov nápojov: 4
Kapacita nádržky na vodu: 1,8 l
Kapacita zásobníka na zrnkovú kávu: 250 g
9.
automatický DeLonghi kávovar DeLonghi Magnifica S ECAM 21.117.B
Displej: -
Počet druhov nápojov: -
Kapacita nádržky na vodu: 1,8 l
Kapacita zásobníka na zrnkovú kávu: 250 g
10.
automatický DeLonghi kávovar DeLonghi Magnifica S ECAM 22.112.B
Displej: nie
Počet druhov nápojov: -
Kapacita nádržky na vodu: 1,8 l
Kapacita zásobníka na zrnkovú kávu: 250 g
11.
automatický DeLonghi kávovar DeLonghi Magnifica S ECAM 22.115.B
Displej: áno
Počet druhov nápojov: 3
Kapacita nádržky na vodu: 1,8 l
Kapacita zásobníka na zrnkovú kávu: 250 g

↑ TOP automatické DeLonghi kávovary

1 Ako vybrať ten najlepší automatický DeLonghi kávovar?

Výber automatického kávovaru DeLonghi nie je náročný. Je však dôležité, aby ste počas neho prihliadali na niekoľko základných parametrov. Len tak si zaistíte, že výrobok vám poskytne potrebný výkon a pripraví vám chutnú kávu kedykoľvek budete chcieť.

Základom pre výber kávovarov od určitej značky je oboznámiť sa s jej výrobkami a zistiť, aké produktové série má aktuálne v ponuke a čím sú charakteristické. Niektoré sa môžu orientovať skôr na prípravu dokonalého espressa, iné zas na tvorbu cappuccina alebo latté.

Následne nezabúdajte na parametre, ktoré výrazne ovplyvnia výsledný nápoj, ako sú napríklad typ mlynčeka, nastavenie stupňa mletia kávy, tlak, príkon a doplnkové funkcie.

Na výber budú mať ďalej efekt aj menšie detaily, ku ktorým sa radí dizajn zariadenia, veľkosť zásobníka na vodu, hmotnosť či rozmery. Tieto parametre by ste pri výbere nemali vynechávať, no zamerajte sa na ne až na konci.

automatické DeLonghi kávovary

2 Prečo si vybrať automatický DeLonghi kávovar?

Na trhu dnes nájdete desiatky rôznych výrobcov, ktorí ponúkajú kvalitné kávovary s množstvom funkcií a vysokým výkonom. Prečo teda staviť práve na DeLonghi?

 • Dlhá história – značka vznikla už v roku 1973, kedy sa však orientovala na výrobu radiátorov. Jej prvý kávovar debutoval v roku 1993, pričom obľúbená produktová rada Magnifica sa začala vyrábať v roku 2003. Značka má tak dlhú históriu, počas ktorej mohla zdokonaľovať nielen svoje výrobky, ale aj služby.
 • Široká ponuka – DeLonghi má hneď niekoľko produktových rád, ktorých súčasťou sú desiatky kávovarov. Viete si tak vybrať presne podľa svojich predstáv a potrieb.
 • Štýlový dizajn – automatické DeLonghi kávovary sú nielen výkonné, ale taktiež štýlové. Stanú sa preto ozdobou každej kuchyne.
 • Skvelá cena – v porovnaní s inými značkami má DeLonghi výrobky za prijateľné ceny, vďaka čomu sú dostupné pre mnohé domácnosti po celom svete.
 • Vysoký výkon – automatické kávovary DeLonghi dokážu svojím výkonom a funkciami konkurovať drahým profesionálnym prístrojom. To vám dáva istotu, že si doma pripravíte všetky obľúbené kávové nápoje.

3 Produktové rady

Automatické kávovary DeLonghi sú rozdelené do niekoľkých produktových rád. Podľa toho viete, aké je ich hlavné zameranie a v ktorej oblasti budú vynikať. Jednotlivé rady sa ďalej delia na série, ktoré sú označené skratkou ESAM, ECAM alebo ETAM, pričom každá z nich má priradenú kombináciu čísel a písmen. Toto označenie vám bude v budúcnosti slúžiť napríklad na to, aby ste mohli zariadenie bez problémov reklamovať. Prípadne na jeho ľahšiu identifikáciu, ak po rokoch zabudnete, aký model máte doma.

K produktovým sériám, ktoré má značka DeLonghi, patria:

 • Magnifica – ide o základný typ plne automatických kávovarov, ktorý poteší jednoduchým ovládaním a cenovou dostupnosťou. K dispozícii je vo viacerých modeloch, ako napríklad Magnifica Start, Magnifica S Smart alebo Magnifica Evo.
 • Dinamica – súčasťou tejto produktovej rady sú kávovary, ktoré vám dokážu vytvoriť kávu ako profesionálny barista. Okrem klasického espressa máte k dispozícii aj rôzne mliečne nápoje. Aj tu platí, že ovládanie je jednoduché. Kávu si pripravíte jedným dotykom. V porovnaní s modelmi Magnifica ide spravidla o pokročilejšie zariadenia, ktoré môžu mať dotykový displej, vyšší výkon a širšiu ponuku funkcií. Na trhu sa aktuálne stretnete s modelmi Dinamica Black, Dinamica Silver a Dinamica Plus.
 • PrimaDonna – kávovary spadajúce do tejto série sú známe kombináciou sofistikovanej technológie pre perfektný zážitok z kávy s trvalými talianskymi tradíciami. Nechýba im ani atraktívny dizajn, vysoký výkon a možnosť pripraviť si veľa rôznych nápojov. Pri nákupe tejto produktovej rady sa stretnete s viacerými modelmi. K nim sa radia PrimaDonna Elite Experience, PrimaDonna Soul, PrimaDonna Class a PrimaDonna Elite. Jedinou nevýhodou série je vyššia cena, ktorá je často nad 1 100 eur.
 • Maestosa – predstavuje kávovary, ktoré majú nový štandard pre prípravu kávy v pohodlí domova. Vyznačujú sa najmodernejšími technológiami, nadčasovým dizajnom a vysokým výkonom. Ich jedinou nevýhodou je vysoká cena, ktorá sa pohybuje od 2 500 do 2 700 eur.
 • Eletta – sofistikované kávovary typu bean-to-cup, ktoré zaručujú jednoduché ovládanie, rýchlu prípravu akéhokoľvek nápoja a bezproblémové čistenie. Nechýba im ani viacero receptov na rôzne zaujímavé kávy, výhodná cena a praktický displej s intuitívnymi farebnými ikonami.
 • Eletta Explore – séria zaručuje tie najlepšie kávové zážitky v pohodlí vášho domova. Zariadenia, ktoré do nej spadajú, si viete nastaviť presne podľa svojich potrieb. Spolu s horúcimi nápojmi si pomocou nich vytvoríte aj tie studené, ktoré vás perfektne osviežia počas tropického leta. Jednotlivým modelom nechýba dotykový displej, nadčasový dizajn a pripojenie na Wi-Fi.

4 Typ mlynčeka

Každý automatický DeLonghi kávovar má v sebe ukrytý mlynček, ktorým melie zrnkovú kávu. Takýmto spôsobom vám odpadá nutnosť predprípravy kávových zŕn (napríklad ich mletia v samostatnom mlynčeku) alebo používania namletej kávy (väčšina modelov vám však umožní používať aj tento typ kávy).

V kávovaroch DeLonghi sa môžete stretnúť s dvomi typmi mlynčekov, a to:

 • oceľový mlynček,
 • keramický mlynček.

Oba fungujú veľmi podobne, no majú určité odlišnosti, ktoré môžu zásadne ovplyvniť výslednú kávu. Poďme sa na ne preto lepšie pozrieť.

A Oceľový mlynček

Oceľový mlynček je typ mlynčeka, ktorý v automatických kávovaroch značky DeLonghi nájdete najčastejšie. Jeho výhodou je to, že pracuje rýchlejšie a presnejšie. Káva má preto výraznejšiu chuť. Plusom je taktiež to, že oceľ znižuje produkciu kávového prachu, čo vo výsledku zvyšuje kvalitu espressa.

Medzi ďalšie benefity oceľového mlynčeka patrí skutočnosť, že sa pri práci neprehrieva, takže neprepaľuje kávové zrná a nespôsobuje príliš horkú chuť výsledného nápoja. Nehovoriac o tom, že odolnosť ocele je vyššia v porovnaní s odolnosťou keramiky. Často sa preto využíva aj v kaviarňach, kde sa na ňu spoliehajú profesionálni baristi.

Mínusom oceľových mlynčekov je len to, že ich prevádzka je pomerne hlučná. Pri príprave rannej kávy by mohla zobudiť spiacich členov rodiny.

B Keramický mlynček

Keramický mlynček je po oceľovom druhým najobľúbenejším typom mlynčeka, ktorý využíva nielen DeLonghi, ale aj mnohé ďalšie značky. Charakteristický je tým, že pri práci nie je príliš hlučný a nevytvára teplo, čoho výsledkom je príjemná chuť bez prepálenej arómy.

Na druhej strane, keramické mlynčeky majú viacero nevýhod. Z nich musíme spomenúť najmä to, že nie sú tak presné ako oceľové. Zrná melú nerovnomerne, kvôli čomu vzniká viac kávového prachu, ktorý následne preniká do pripravovanej kávy a zvyšuje jej horkosť. Navyše, väčšie množstvo prachu spôsobuje aj to, že na povrchu nápoja nevznikne prirodzená kréma.

Mínusom keramického mlynčeka je taktiež to, že nie je tak odolný ako oceľový. To však neznamená, že vám nevydrží dlhé roky. Dokonca, je možné, že pri bežnom používaní s ním nebudete mať nikdy problémy. Nižšia úroveň odolnosti zvyčajne trápi profesionálnych baristov, ktorí na kávovare pripravujú desiatky káv denne.

automatické DeLonghi kávovary

5 Mechanizmus mletia

Okrem samotného mlynčeka sa kávovary od seba odlišujú aj mechanizmom mletia. Zariadenia od DeLonghi disponujú spravidla jedným z dvoch základných typov:

 • Mlynček s trieštivými nožmi – charakteristický je tým, že zrná seká, čoho výsledkom je hrubšie mletá káva. Stupeň hrubosti sa pritom často nedá upraviť, prípadne len veľmi obmedzene a ťažko. Navyše, počas mletia sa káva mnohokrát zahrieva, čo následne vedie k nepríjemnej prepálenej chuti. Na druhej strane, výhodou tohto typu mlynčeka je to, že má dlhú životnosť a vysokú odolnosť.
 • Mlynček s mlecími kameňmi – na rozdiel od modelu s trieštivými nožmi je oveľa kvalitnejší. Známy je tým, že zrná doslova drví, pričom hrúbku mletia si viete bez problémov nastaviť presne podľa svojich predstáv. Výsledok mletia následne ešte ovplyvňuje osadenie mlecích kameňov, ktoré môže byť ploché alebo kónické. Druhá možnosť je lepšia, pretože zabraňuje zahrievaniu a zaisťuje kávu s maximálnou chuťou a arómou.

6 Nastavenie stupňa mletia kávy

Dôležitá funkcia, ktorá zaisťuje, že káva bude chutiť dobre a presne tak, ako požadujete. Najnovšie automatické DeLonghi kávovary sú vybavené 13-stupňovým mikrometrickým nastavením, čo znamená, že dokážu zomlieť zrná rôznej kvality, druhu aj stupňa praženia.

7 Systém napeňovania mlieka

Automatické DeLonghi kávovary vám vedia okrem silného espressa pripraviť aj mliečne typy káv, ako napríklad cappuccino, flat white alebo latté. Na to, aby tak však mohli urobiť, potrebujú systém napeňovania mlieka. Ten býva v dvoch prevedeniach:

 • Samostatná karafa na mlieko – o celý proces napenenia sa stará kávovar. Stačí len, aby ste naplnili karafu, ktorú ste k nemu dostali, dostatočným množstvom mlieka a zvolili vhodný typ kávy (cappuccino, latté, flat white a podobne). Tento spôsob napeňovania je najobľúbenejší, a to najmä preto, že s ním nemáte takmer žiadnu prácu. Nehovoriac o tom, že sa nikdy nestane, že by ste mlieko prepálili alebo by ste ho nenapenili dostatočne.
 • Parná tryska – spája sa s ňou viac práce, pretože mlieko si musíte napeniť úplne sami. Na druhej strane, všetko máte pod kontrolou. Mieru napenenia si regulujete sami. Plusom je tiež to, že napenenie pomocou trysky nie je tak náročné, ako sa zdá. Mlieko stačí naliať do kanvičky (ideálne je zaobstarať si džezvu) a následne začať šľahať. Prvé pokusy nemusia byť úspešné, no po krátkej dobe zistíte, ako na to, a kávu budete mať hotovú v priebehu niekoľkých minút.

8 Tlak kávovaru

Tlak je kľúčovým parametrom, na ktorý by ste pri nákupe kávovarov nemali zabúdať. Ak by bol totižto príliš nízky, káva nebude vôbec chutná. Na to, aby ste si zvolili správne, nemusíte byť žiadnym odborníkom na kávovary. Stačí len vedieť, aké bežné hodnoty majú zariadenia značky DeLonghi, a následne si podľa toho zvoliť.

Tlak sa v popise produktu uvádza v baroch. Minimálna hodnota pre kávovary je podľa odborníkov 9 barov. Nižšie by ste ísť nemali. Väčšina moderných zariadení od značky DeLonghi disponuje parným tlakom v hodnote od 12 do 19 barov. Niekedy sa môžete stretnúť s vyššími hodnotami, no v takýchto prípadoch počítajte aj s vyššou cenou.

9 Príkon

Príkon je parameter, ktorý vám naznačí, koľko energie prístroj potrebuje pre svoju prácu. V produktovom popise sa uvádza vo wattoch (W). Príkon DeLonghi kávovarov sa pohybuje v číslach od 1150 do 1450 W.

10 Veľkosť zásobníka na vodu

Veľkosť zásobníka na vodu sa uvádza v litroch a odvíjať by sa mala od toho, koľko káv chcete za deň spraviť. Ak stroj používa jedna osoba, ktorá si robí jednu, maximálne dve kávy denne, nádržka môže mať objem do 1 litra. Na druhej strane, ak je vás doma viac a každý pije jednu či viac káv, pokojne sa poobzerajte po kávovare, ktorý bude mať nádržku s objemom 1,5 až 2 litre. Vyhnete sa tak neustálemu dopĺňaniu vody.

Automatické DeLonghi kávovary majú spravidla zásobník na vodu v objeme od 1 do 1,8 litra. Vyjdú tak v ústrety úplne každému.

11 Zásobník na kávu

V prípade zásobníka na kávu platia takmer tie isté pravidlá, čo v prípade nádržky na vodu. To znamená, že veľkosť by ste mali vyberať podľa množstva nápojov, ktoré budete počas dňa robiť. Kávovary DeLonghi zvyčajne disponujú zásobníkom od 250 do 380 gramov.

12 Možnosť použitia zrnkovej aj mletej kávy

Mnohé automatické DeLonghi kávovary poskytujú zásobník na zrnkovú aj mletú kávu. Ide o veľkú výhodu, pretože si v zariadení môžete pripraviť nápoj presne podľa svojich predstáv. Nehovoriac o tom, že toto riešenie oceníte aj v situácii, keď k vám príde niekto, kto pije len bezkofeinovú kávu, alebo keď sa vám minú kávové zrná a doma budete mať len mletú kávu.

Nezabúdajte však na to, že kombinácia zásobníkov nie je samozrejmosťou. Touto funkciou nedisponujú úplne všetky kávovary. Pred kúpou jedného z nich si to preto nezabudnite overiť.

13 Dizajn kávovaru

Kávovar je masívnym zariadením, ktoré sa bude vynímať na vašej kuchynskej linke, bare, príručnom stole či na akomkoľvek inom mieste, ktoré mu vyberiete. Práve preto sa uistite, že má pekný a nadčasový dizajn, ktorý sa bude hodiť do vášho interiéru.

Dobrou správou je, že automatické DeLonghi kávovary sú odeté do minimalistického dizajnu a univerzálnych farieb ako čierna, sivá, tmavohnedá a strieborná. Máte tak istotu, že si budú rozumieť s iným zariadením vo vašej kuchyni.

zrnká kávy

14 Dodatočné užitočné funkcie

Automatické DeLonghi kávovary môžu mať viaceré dodatočné funkcie. K tým najpopulárnejším sa radia:

 • časovač,
 • nahrievanie šálok,
 • automatické čistenie,
 • nastavenie sily kávy,
 • automatické vypnutie,
 • automatické odvápňovanie,
 • možnosť prispôsobenia veľkosti nápoja,
 • príprava dvoch káv súčasne,
 • ovládanie prostredníctvom mobilného telefónu.

Tipy, ktoré vám uľahčia výber automatického DeLonghi kávovaru

 • Ešte predtým, ako sa pustíte do výberu automatického kávovaru DeLonghi, je dôležité, aby ste sa zoznámili s jeho ponukou. Zistite, aké produktové rady má k dispozícii a ako sa od seba odlišujú.
 • Kávovary značky DeLonghi môžu disponovať oceľovým alebo keramickým mlynčekom. Každá z možností má svoje výhody a nevýhody, o ktorých by ste mali pred kúpou vedieť.
 • Mlynčeky v kávovare majú buď trieštivé nože, alebo mlecie kamene. Druhá možnosť je spravidla výhodnejšia v tom, že umožňuje prispôsobenie namletia.
 • Automatické DeLonghi kávovary vedia pripraviť rôzne typy káv vrátane tých mliečnych. Ak máte radi cappuccino, latté alebo flat white, popremýšľajte nad tým, aký systém napeňovania sa vám bude hodiť. K dispozícii je samostatná karafa na mlieko alebo parná tryska.
 • Výslednú kávu vo veľkom ovplyvní aj tlak kávovaru, ktorý by mal byť v rozmedzí od 12 do 19 barov.
 • Príkon kávovaru DeLonghi by mal byť v hodnote od 1150 do 1450 W. Modely s nižšími číslami totižto nemusia pripraviť silnú a chutnú kávu.
 • Veľkosť zásobníka na vodu a kávu sa odvíja od množstva káv, ktoré chcete pripravovať. Väčšie domácnosti, kde každý člen pije minimálne jednu kávu denne, by sa mali poobzerať po nádržke na vodu s objemom 1,8 litra a po zásobníku na kávu, ktorý pojme aspoň 380 gramov zŕn.
 • Ak chcete v kávovare používať mletú kávu, uistite sa, že poskytuje zásobník aj na ňu.
 • Kávovar je masívnym prístrojom, ktorý si všimne každý aj z diaľky. Uistite sa preto, že má moderný dizajn, ktorý zapadne do vašej kuchyne.
 • Kávovary môžu mať aj dodatočné funkcie, ako napríklad časovač, nahrievanie šálok alebo automatické čistenie. Platí, že čím je ich viac, tým bude úroveň komfortu pri príprave kávy vyššia.

Najčastejšie otázky pri výbere automatického kávovaru DeLonghi

Prečo si vybrať značku DeLonghi?
DeLonghi je jednou z najobľúbenejších značiek kávovarov do domácnosti. Okrem toho, že má dlhú históriu, poteší tiež širokým portfóliom a skvelým pomerom ceny a kvality. Na výber sú nielen drahšie kávovary za tisíce eur, ale aj lacnejšie modely, ktoré majú desiatky funkcií, vysoký výkon a štýlový dizajn. Určite si tak prídete na svoje.
Aké funkcie môžu mať kávovary DeLonghi?
Automatické DeLonghi kávovary môžu mať desiatky rôznych funkcií. K nim sa radí časovač, nahrievanie šálok, automatické čistenie, nastavenie sily kávy, automatické vypnutie, možnosť prispôsobenia veľkosti nápoja, príprava dvoch káv súčasne, ovládanie prostredníctvom mobilnej aplikácie a veľa ďalších.
Aké typy nápojov vedia pripraviť kávovary DeLonghi?
Počet a typ nápojov, ktoré vám kávovar DeLonghi pripraví, sa odvíja od zvoleného modelu. Niektoré sú určené len na espresso, iné zvládnu vyčarovať aj capuccino, latté, flat white alebo macchiato. Pred kúpou kávovaru sa preto uistite, že vám bude vedieť pripraviť nápoj, ktorý pijete najčastejšie.
Robí automatický DeLonghi kávovar dobrú kávu?
Áno, no pamätajte, že kávovar nie je všetko. Okrem toho budete potrebovať aj kvalitné a chutné kávové zrná. Tie výsledný nápoj ovplyvnia vo veľkej miere.
Ako čistiť automatický DeLonghi kávovar?
Automatické DeLonghi kávovary robia bežný preplach po každom zapnutí a vypnutí. Hlbšie čistenie od vodného kameňa však budete musieť robiť vy sami pomocou špeciálneho prípravku. O tom, kedy je tak potrebné urobiť, by vás mal informovať prístroj prostredníctvom displeja alebo kontrolky na ovládacom paneli.
Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 1 Priemerne: 5]