Vôňa rannej kávy je pre mnohých tým správnym stimulom i odpoveďou na otázku, prečo sa pustiť do každodenných povinností. Perfektne pripravená káva nám dokáže vykúzliť úsmev a ak ju niekto dokáže urobiť za nás, radosť je ešte väčšia. Ak si dokážete rannú kávu vychutnať a je pre vás rannou nevyhnutnosťou, domáci kávovar je samozrejmosťou.

Kávovary dnes umožňujú prípravu klasickej kávy i kávových špecialít, ktoré okrem dávky energie potešia i chuťové poháriky. Vybrať kávovar je jednoduché, ak presne viete, čo hľadáte. Dnes sme si pre vás pripravili článok, v ktorom vás svetom kávovarov prevedieme a prezradíme, čo všetko by mal váš nový domáci spoločník zvládnuť. Veríme, že si tak vychutnáte kávu ešte o malý kúsok viac. Nemusí byť pre vás len ranným znamením – káva vás prevedie celým dňom. Poďme sa do toho pustiť.

↓ Ako vybrať ten najlepší kávovar?

TOP kávovary

Automatické

kavovar DeLonghi ECAM370.95.T

ODPORÚČAME
Pákové

kavovar Gaggia New Classic

ODPORÚČAME
Kapsulové

kavovar Krups XN1001

ODPORÚČAME

TOP 5 najlepších automatických kávovarov

NáhľadNázov produktuParametre
kavovar DeLonghi ECAM370.95.T
Objem: 1,8 l
Kapacita zásobníka na kávu: 300 g
Príkon: 1450 W
kavovar DeLonghi ECAM 350.55.B
Objem: 1,8 l
Kapacita zásobníka na kávu: 300 g
Príkon: 1450 W
kavovar NIVONA NICR 520
Objem: 2,2 l
Kapacita zásobníka na kávu: 250 g
Príkon: 1455 W
4.
kavovar DeLonghi ECAM 22.110 B
Objem: 1,8 l
Kapacita zásobníka na kávu: 250 g
Príkon: 1450 W
5.
kavovar Saeco Lirika OTC
Objem: 2,5 l
Kapacita zásobníka na kávu: 500 g
Príkon: 1850 W

TOP 5 najlepších pákových kávovarov

NáhľadNázov produktuParametre
kavovar Gaggia New Classic
Objem: 2,1 l
Príkon: 1050 W
kavovar DeLonghi EC 685.M
Objem: 1 l
Príkon: 1450 W
kavovar DeLonghi ECOV 311 GR
Objem: 1,4 l
Príkon: 1050 W
4.
kavovar Klarstein BellaVita 3 IN 1
Objem: 1,4 l
Príkon: 1450 W
5.
kavovar Sencor SES 1710 BK
Objem: 1,5 l
Príkon: 1140 W

TOP 5 najlepších kapsulových kávovarov

NáhľadNázov produktuParametre
kavovar Krups XN1001
Objem: 0,8 l
Príkon: 1260 W
kavovar DeLonghi EN 85.L
Objem: 0,6 l
Príkon: 1370 W
kavovar Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Mini Me KP123B31
Objem: 0,8 l
Príkon: 1500 W
4.
kavovar Bosch TASSIMO Happy TAS1002
Objem: 0,7 l
Príkon: 1400 W
5.
kavovar Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Piccollo XS KP1A3B31
Objem: 0,8 l
Príkon: 1500 W

↑ TOP kávovary

1 Ako vybrať ten najlepší kávovar?

Parametre, ktoré by ste mali pri výbere kávovaru zvážiť

Pri výbere kávovaru nie je kľúčový len samotný typ (i keď bez jeho zváženia rozhodne ďaleko nezájdete), ale i parametre, ktorými bude váš nový kávovar oplývať. Dnes sme si pre vás pripravili prehľad parametrov, ktoré musíte pri výbere kávovaru poznať.

2 Typy kávovarov

Domáci kávovar – rôznorodý spoločník, ktorý sa podujme na každú kávovú úlohu

Existuje niekoľko rôznych typov kávovarov, ktoré splnia vaše očakávania. Potrebné je však hneď na začiatku vedieť, čo od svojho kávovaru očakávate. Ste priaznivcom jednoduchých riešení, alebo sa vám viac pozdáva predstava kávy ako z kaviarne? Kávovary pre vás dokážu splniť každé želanie. Dôležitým krokom je zamerať sa na kategóriu, ktorá dokáže presne splniť vaše pokyny.

 1. Automatický kávovar

Automatické kávovary sú ideálnym kompromisom pre tých, ktorí chcú mať doma dokonale pripravenú kávu ako z kaviarne, ale rozhodli sa voliť zariadenie pre domáce použitie. Hoci automatické kávovary stále zaberajú viac miesta, je to neporovnateľne menej ako v prípade kávovarov v kaviarni. Automatický kávovar umožňuje získať espresso ako z kaviarne s jednoduchým ovládaním.

Automatický kávovar sa postará o celú prípravu kávy, ktorá začína namletím kávových zŕn a končí napenením mlieka. Sú vhodnou voľbou nielen do domácnosti, ale i do kancelárie, kde je spotreba kávy výrazne vyššia.

Mohlo by vás zaujímať: Ak hľadáte informácie a tipy ohľadom výberu tej najlepšej kávy, prečítajte si náš článok -> najlepšia káva

Väčšina automatických kávovarov je vybavená samočistiacim systémom a displejom, ktorý vás upozorní na potrebu výmeny filtra alebo na doplnenie zásobníku. Automatické kávovary sú mimoriadne jednoduché na ovládanie, je však potrebné podotknúť, že náklady na ich kúpu sú v porovnaní s ďalšími typmi, ktoré budeme spomínať v nasledujúcich bodoch, o niečo vyššie. Rovnako v porovnaní s nasledujúcimi typmi zaberajú i viac miesta.

kavovary1

 1. Pákové kávovary

Pákové kávovary sa na rozdiel od automatických kávovarov vyznačujú zložitejšou prípravou kávy. Na druhej strane sú však vhodné pre každého, kto si vychutnáva nielen pitie kávy, ale i jej samotnú prípravu. Káva je predovšetkým o radosti – to je dôvod, prečo je súčasťou ľudského života už viac ako 500 rokov.

Súčasťou pákového kávovaru je páka, ktorá slúži na manuálnu prípravu kávy. Do pákového kávovaru môžete umiestniť zrnkovú kávu (v prípade, že váš model disponuje i mlynčekom na kávu), mletú kávu alebo špeciálne pripravené vrecúška.

 1. Kávovary na latte a cappuccino

V našich predchádzajúcich bodoch hovoríme predovšetkým o kávovaroch, ktoré sú zamerané na prípravu espressa (samozrejme, nie je to pravidlom a väčšina z nich umožňuje i prípravu iných kávových nápojov). Pri výbere svojho nového kávovaru sa však môžete stretnúť i s označením kávovary na latte a cappuccino. Čo presne toto označenie znamená?

Súčasťou tohto typu kávovaru je i nádobka a šľahač na mlieko. Spolu sa tieto časti kávovaru nazývajú mliečny systém. Pomocou týchto kávovarov je možné pripraviť celé spektrum obľúbených nápojov. Okrem vyššie spomenutých je v mnohých prípadoch možné pripraviť i neodolateľnú horúcu čokoládu.

Ako sa delia kávovary na latte a cappuccino?

V tejto kategórií môžeme objaviť tri ďalšie členenia, z ktorých si vyberiete ten najlepší typ:

 • automatické
 • pákové
 • kapsulové (viac o nich prezradíme v našom nasledujúcom bode)
 1. Kapsulové kávovary

Máte v obľube efektívne riešenia, ktoré fungujú a nevyžadujú množstvo námahy? V tomto prípade si rozhodne zamilujete kapsulový kávovar, ktorý vám umožní pripraviť lahodnú kávu jednoduchým stlačením tlačidla. Kapsulové kávovary sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí si chcú kávu dopriať rýchlo a jednoducho. Alebo chcú svojej návšteve ponúknuť kvalitnejšiu kávu než tú, ktorú pripravíte doma zaliatím horúcou vodou.

Tajomstvo každého kávovaru spočíva v tom, že káva sa nezalieva vriacou vodou ako v prípade rýchlovarnej kanvice. Káva sa zalieva vodou nižšej teploty, a to umožňuje, že si zachováva lepšiu kvalitu i chuť.

Výhodou kapsulových kávovarov je ich nižšia cena pri kúpe. Musíme však podotknúť, že v tomto prípade nie je všetko tak, ako sa zdá. Hoci vás môže prilákať nižšia cena, pravidelne budete musieť kupovať kapsule. Existuje množstvo kapsúl, ktoré vám umožnia pripraviť si lahodný kávový nápoj alebo horúcu čokoládu vo vašej domácnosti. Na druhej strane sú však náklady na pravidelnú kúpu kapsúl celkom vysoké, a preto vám odporúčame pri kúpe kávovaru zvážiť i tento fakt.

Nesmieme zabúdať na to, že kapsulové kávovary sú vždy kompatibilné len s určitým typom kapsúl. Na tento parameter sa budete musieť zamerať a zistiť, aké kapsule do vášho kávovaru patria a fungujú s ním. V prípade, že máte obľúbený kávový nápoj presvedčte sa, či výrobca vášho kávovaru má tento nápoj i vo svojej ponuke kapsúl.

Kapsulové kávovary fungujú na princípe čítania čiarového kódu, ktorý sa nachádza na konkrétnej kapsule. Vďaka informáciám z kódu vie kávovar vyhodnotiť, koľko vody je potrebnej pre prípravu konkrétneho typu nápoja. Zaujíma vás, ako sa napríklad pripravuje latte s vrstvou lahodnej mliečnej peny? Na prípravu tohto nápoja výrobca štandardne dodáva dve kapsule (jedna na mliečny základ a druhá v podobe kávy). Rovnaká je situácia i pri príprave cappuccina.

 1. Inteligentný kávovar

Dnes sa v mnohých oblastiach snažíme zamerať na technológie, ktoré nám uľahčia každodenný život. Inteligentný kávovar je nepochybnou súčasťou inteligentnej domácnosti. Aký je rozdiel oproti bežne dostupnému kávovaru?

Inteligentný kávovar je napojený na ostatné technológie vo vašej domácnosti. Vynikajúcu kávu si môžete jednoducho pripraviť i z vedľajšej miestnosti – stačí chcieť a využívať aplikácie v podobe Google Assistant alebo Amazon Alexa. Pomocou svojho hlasu zadáte príkaz a vynikajúca šálka kávy je pre vás o niekoľko sekúnd pripravená. Inteligentné kávovary sú budúcnosťou v prípave lahodnej kávy.

 1. Cestovné kávovary

Prísun kofeínu je v mnohých prípadoch to jediné, čo nás udrží v bdelom stave. Čaká vás dlhá cesta a netušíte, ako ju zvládnete bez svojho obľúbeného nápoja? Samozrejme, jednou z možností je vždy vyhľadať kaviareň, ale každý z nás vie, aká je kvalita kávy v zariadeniach pri ceste. Cestovný kávovar sa môže stať pre vás riešením, ako si obľúbenú kávu vychutnať bez zbytočného zastavovania alebo hľadania dobrej kaviarne.

Cestovné kávovary sú skvelé vďaka svojim kompaktným rozmerom, takže si ich so sebou pohodlne zbalíte kamkoľvek. Napájanie cestovného kávovaru prebieha predovšetkým zo zapaľovania v aute. Veríme, že si kávu užijete, kdekoľvek sa budete nachádzať.

 1. Profesionálny kávovar

Trochu netradične začneme kávovarmi, ktoré sú určené pre kaviarne. Mnoho ľudí si pri kúpe kávovaru myslí, že voľba profesionálneho kávovaru je tou pravou voľbou. Ak patríte medzi častých konzumentov kávy, rozhodne môžete túto možnosť zvážiť. Majte však na pamäti jedno – profesionálne kávovary sú vytvorené tak, aby dokázali splniť nároky podnikov.

Profesionálne kávovary sú navrhnuté tak, aby:

 • pripravili viac kávových nápojov naraz
 • dokázali zabezpečiť tú najlepšiu kvalitu nápoja
 • zvládli neustále používanie (kvalitnejšie ale i masívnejšie materiály)

Do domáceho prostredia sa vám kúpa profesionálneho kávovaru nemusí oplatiť najmä v prípade, že vaša kuchyňa disponuje stiesnenými rozmermi. Profesionálne kávovary zvyčajne zaberajú veľa miesta a ich kúpa do domácnosti býva v mnohých ohľadoch zbytočná. Využijú ich predovšetkým kaviarne alebo väčšie prevádzky (napríklad pekárne, ktoré umožňujú svojim zákazníkom vziať si kávu so sebou).

Pri profesionálnom kávovare je dôležitá predovšetkým kvalita použitého materiálu. Vyznačuje sa naozaj veľkou odolnosťou materiálu, ktorý vydrží denne pripraviť niekoľko desiatok káv. Do domácnosti nemusí byť profesionálny kávovar ideálnou možnosťou.

kavovary2

 1. Ďalšie delenie kávovarov, ktoré môže byť pre vás pri výbere skutočne užitočné
 • Kávovary do kaviarní a prevádzok – profesionálne kávovary
 • Kávovary do domácnosti – s ich pomocou pripravíte lahodnú kávu pre všetkých členov svojej domácnosti
 • Mini kávovary – ich malé a kompaktné rozmery ich predurčujú k tomu, že ich pohodlne umiestnite do akéhokoľvek priestoru. Skvelo si rozumejú i s menšími kuchyňami, kde je každý centimeter cennou komoditou
 • Retro kávovary – sú mimoriadne obľúbenou voľbou pre tých, ktorí milujú krásny dizajn. Nenechajte sa však oklamať retro dizajnom – v každom kávovare z tejto kategórie sa ukrýva výkonný spoločník, s ktorého pomocou dokážete pripraviť kávu ako z kaviarne
 • Vstavané kávovary – ak patríte medzi skutočných milovníkov kávy, už teraz viete, že kávovar musí byť súčasťou vašej novej kuchyne. Túto informáciu môžete využiť už pri navrhovaní kuchyne a siahnuť po vstavanom kávovare, ktorý perfektne zapadne do celkového dizajnu vášho priestoru. Vychutnáte si kvalitu profesionálneho kávovaru, ušetríte miesto, ale na druhej strane už na samom začiatku musíte počítať s vyššími nákladmi na kúpu kávovaru
 • Prekvapkávač na kávu – nevyžaduje žiadne napájanie a jeho funkcia je čisto mechanická. Horúcu vodu nalejete do prekvapkávača, v ktorom pretečie cez filter s kávou. Prekvapkávače sú vhodnou možnosťou pre rých, ktorým záleží predovšetkým na veľkom množstve kávy a už menej na jej kvalite

3 Teplota vody

Ako už spomíname v jednom z našich predchádzajúcich bodov, kávovar pracuje s nižšou teplotou vody a vďaka tomu si káva zachová príjemnú arómu i chuť. Za bežných okolností (rýchlovarná kanvica) pracujeme s vodou, ktorej teplota je 100°C. Pri tejto teplote sa však zničí väčšina aktívnych látok, ktoré sa v káve nachádzajú. To rozhodne pri svojom novom kávovare nechcete, pretože prídete o výnimočnú chuť, ktorou káva za bežných okolností oplýva.

Pri výbere kávovaru sa zamerajte na to, aby váš nový kávovar pripravoval kávu maximálne pri 90°C. Tak zabezpečíte, že káva bude stále lahodná a nebude sa vyznačovať nepríjemným chuťovým podtónom, ktorý je typický pre kávy pripravované pri vysokej teplote.

4 Príkon kávovaru

Tento bod sme sa sem rozhodli zaradiť i napriek tmu, že pri výbere kávovaru nemusí byť absolútne zásadným prvkom. Napriek tomu však väčšina užívateľov príkon kávovaru mimoriadne zvažuje. Čo presne príkon kávovaru vyjadruje? Tento údaj pre vás poskytuje informáciu o tom, ako dlho sa bude kávovar nahrievať, prípadne pripravovať váš kávový nápoj.

5 Tlak

Tlak alebo sila tlaku je parameter, ktorý vyjadruje, pod akým tlakom bude káva stláčaná. V tomto prípade môžeme určiť dve hranice, ktoré vám pri výbere rozhodne pomôžu.

 • tlak 9 barov – predstavuje absolútne minimum, ktorým by mal váš kávovar disponovať. Niektoré lacnejšie prístroje klesajú pod túto hranicu a neoplatí sa do nich investovať
 • tlak 15 barov – optimum, pri ktorom dosiahnete najlepšie výsledky. Odporúčame staviť vždy na kávovary, ktoré dosahujú túto hodnotu

kavovary3

6 Nastaviteľná výška šálky alebo výpuste kávy

Ak patríte medzi milovníkov kávy, viete, že každý typ kávového nápoja sa vyznačuje iným množstvom. Silné espresso vyžaduje malú šálku, kým latte potrebuje vysoký pohár. Chápeme, ak nechcete investovať do špecializovaných šálok pre každý typ kávy. Zaberajú miesto a v mnohých prípadoch sú úplne zbytočné.

V tom prípade sa však ubezpečte, že váš nový kávovar disponuje nastaviteľnou výškou výpuste kávy alebo je minimálne možné nastaviť výšku šálky. Vyhnete sa tak tomu, že káva bu striekať po celej kuchynskej linke a len určité množstvo skončí vo vašej šálke. Je výhodné mať kávu pod kontrolou.

7 Druh napájania kávovaru

Určuje, odkiaľ čerpá kávovar energiu. V praxi sa môžeme stretnúť s troma typmi:

 • Elektrický pohon – kávovar pohodlne zapojíte do domácej zásuvky (220 V). Do tejto kategórie môžeme zaradiť väčšinu kávovarov, ktoré budete používať vo svojej kuchyni. Oveľa náročnejšie je naraziť na ostatné druhy napájania, ktoré budeme spomínať ďalej
 • Napojenie do automobilovej zásuvky – kávovary, ktoré zapojíte do zásuvky 12/24 V sú predovšetkým cestovné zariadenia, ktoré môžete so sebou zbaliť pohodlne kamkoľvek
 • Mechanický pohon – alebo tiež ručný pohon. Stretnúť sa s ním môžete napríklad pri cestovných kávovaroch, ale je naozaj mimoriadne zriedkavý

8 Kapacita zásobníku

Je potrebné ho zvážiť v prípade automatických a pákových kávovarov. Naopak, tento parameter nie je uvedený a ani potrebný v prípade kapsulových kávovarov. Kapacitu zásobníka môžeme rozdeliť na dve podkategórie:

 • veľkosť zásobníka na mletú kávu – objem by sa mal pohybovať medzi 20–250 g
 • veľkosť zásobníka na zrnkovú kávu – objem by sa mal pohybovať medzi 20–600 g

9 Užitočné funkcie, ktoré môžete oceniť

 • Horúca voda – táto funkcia značí, že kávovar dokáže ohriať vodu. Funkcia je vítaná napríklad pri príprave čaju
 • Parná tryska – umožňuje napenenie mlieka a vytvorenie lahodnej mliečnej peny
 • Odvápňovanie – je výhodné predovšetkým pri oblastiach s tvrdou vodou. Niektoré kávovary umožňujú i vložiť kapsulu do zásobníka na vodu, ktorá vodu v kávovare upravuje, ale odvápnenie je potrebné aspoň raz ročne (na tento účel je možné kúpiť i špecializované čističe)
 • Automatické vypínanie – ak nepoužívate kávovar dlhšiu dobu, automaticky sa vypne a šetrí vašu energiu
 • Ohrev šálky – káva potom netečie do studenej šálky a máte lepší zážitok z pitia nápoja
 • Nádrž na mlieko – umožňuje vychutnať si lahodnú chuť mlieka v nápoji
 • Automatické prepláchnutie trysiek – umožňuje odstránenie nečistôt, ktoré by mohli ostať na tryskách zachytené
 • Mlynček na kávu – ak plánujete pripravovať kávu z kávových zŕn, táto funkcia môže byť pre vás výhodná
 • Displej – ponúka základné informácie o vašom zariadení
 • Príprava 2 nápojov naraz – na svoju kávu už nebudete musieť zdĺhavo čakať, kým si ju pripravia ostatní členovia domácnosti. Pokojne môžete pripravovať dva nápoje naraz
 • Prítomnosť časovača – ak si užívate kávu vždy v presne rovnaký čas, môžete svoj kávovar nastaviť a on sa pustí do práce za vás

Tipy a triky pri výbere kávovaru

 • Vždy zvažujte kávovar, ktorý je presne stavaný na vaše potreby
 • Profesionálny kávovar je vhodnou možnosťou do podnikov a kaviarní. V prípade, že si chcete vychutnať profesionálne pripravenú kávu i doma, siahnite po automatickom alebo pákovom kávovare
 • Kapsulové kávovary sa vyznačujú nižšou cenou, ale je ptorebné zvážiť i cenu na pravidelnú kúpu kapsúl
 • Nepodceňujte funkcie, ktorými kávovar disponuje, mnohé vám môžu v značnej miere zjednodušiť prípravu obľúbeného nápoja
 • Ak má vaša kuchyňa stiesnené rozmery, siahnite po mini kávovare, ktorý dokáže využiť i malý priestor
 • Vstavané kávovary sú vhodnou voľbou, ak viete, že chcete kávovar už na začiatku celého projektu zariaďovania kuchyne. Vyznačujú sa však vyššou cenou, ktorú je ptorebné zvážiť
 • Pákový kávovar je vhodnou voľbou pre tých, ktorí nielen milujú kávu, ale chcú si vychutnať i jej prípravu
 • Pri výbere kapsulového kávovaru sa nezabudnite zamerať i na ponuku rôznych kapsúl, ktoré má daný výrobca – každý kapsulový kávovar je kompatibilný len s jedným typom kapsúl, a preto je ptorebné vedieť, či sa konkrétna ponuka trafí do vašich preferencií
 • Automatický a pákový kávovar sa vyznačujú zásobníkom na kávu – overte si jeho kapacitu pred kúpou prístroja
 • Minimálny tlak, ktorý by mal váš nový kávovar dosahovať je 9 barov, snažte sa však zamerať na optimum 15 barov
 • Inteligentný kávovar je ideálnym doplnením domácnosti, ktorá stavia na použití inteligentných technológií – ovládať ho môžete svojim hlasom a pripravovať kávu z ktorejkoľvek miestnosti vášho domu

Najčastejšie otázky a odpovede pri výbere kávovaru

Aký kávovar pripraví tu najlepšiu kávu?
Ak patríte medzi skutočných milovníkov kávy, odporúčame vám siahnuť po pákovom alebo automatickom kávovare. S ich pomocou pripravíte rovnako lahodnú kávu, ako v kaviarni. Ideálne je, ak váš nový pákový alebo automatický kávovar disponuje mlynčekom na kávu – dosiahnete ešte lepšiu arómu.
Je pravda, že kapsulové kávovary pripravujú kávu nižšej kvality?
Rozhodne to nie je pravda. Kapsule sa dnes vyznačujú mimoriadne kvalitným základom. Je však možné, že pravému fanúšikovi kávy nebudú stačiť a neužije si ich rovnako ako kávu z čerstvo namletých kávových zŕn.
Aké funkcie sú pri výbere kávovaru užitočné?
Užitočné sú predovšetkým funkcie, ktoré zaručujú vyššiu bezpečnosť pri použití kávovaru. Príkladom je funkcia odvápnenia a automatického čistenia trysiek. Okrem toho si však obľúbite i ďalšie funkcie, ako je napríklad časovač alebo príprava 2 nápojov naraz, ktoré poskytnú jednoduchšie používanie vášho kávovaru.
Čím sa odlišuje inteligentný kávovar od bežného?
Inteligentný kávovar je možné ovládať prostredníctvom služieb, ako je Amazon Alexa. Môžete zadať požiadavku prostredníctvom systému odkiaľkoľvek zo svojho domu a váš kávovar vám pripraví šálku kávy i bez toho, aby ste sa pri ňom fyzicky nachádzali.
Je pákový kávovar náročnejší na ovládanie?
Áno, pákový kávovar je náročnejší na ovládanie a je zameraný predovšetkým na tých, ktorí si vychutnávajú celkovú prípravu kávy. Pri jeho výbere tento fakt rozhodne zvážte.
Je kapsulový kávovar skutočne najlacnejšou voľbou?
Pri porovnávaní nákladov na kúpu vychádzajú kapsulové kávovary často najlepšie. Je však potrebné zvážiť i náklady na pravidelnú kúpu kapsúl.
Sú retro kávovary menej výkonnou možnosťou?
Nenechajte sa oklamať prepracovaným dizajnom – v retro kávovary objavíte rovnako výkonného pomocníka s modernými funkciami. Retro kávovary sa pýšia zaujímavým dizajnom, ale stále sú rovnako moderné ako ostatné typy.
Je možné vybrať si i kávovar, ktorý bude výkonný a zmestí sa do malej kuchyne?
Samozrejme, mini kávovary budú perfektne vyhovovať i stiesneným priestorom.
Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 12 Priemerne: 4.8]