najlepsie elektrobicykleNaša doba so sebou prináša množstvo noviniek ako napríklad aj elektrobicykel. Mnohé z nich nám zjednodušujú náš každodenný život a nedokážeme si predstaviť svoje fungovanie bez nich. A potom sú tu také, ktoré znásobujú naše potešenie z bežných činností. Bicyklovanie začína byť mimoriadne obľúbenou aktivitou.

Pálime vďaka nemu nadbytočné kilogramy, udržiavame sa vo forme a samozrejme, dostaneme sa rýchlo z jedného miesta na druhé. Bicyklovanie má svoje čaro, ale nie každý sa môže pýšiť fyzickou zdatnosťou, ktorá mu umožňuje držať krok so zvyškom skupiny. Niekedy je jednoducho ten pravý čas spomaliť. Alebo siahnuť po inom stroji, ktorý vám pomôže postupne sa zlepšovať a skutočne si vychutnať radosť z jazdy plnými dúškami a práve tým je – elektrobicykel.

↓ Ako vybrať ten najlepší elektrobicykel?

TOP elektrobicykle

Mestské

elektrobicykle Leader Fox Neba 2021

ODPORÚČAME
Horské

elektrobicykle Leader Fox Acron 2023

ODPORÚČAME
Trekking/cross

elektrobicykle Crussis One-Oli Cross 8.7-M dámské 2022

ODPORÚČAME

TOP 5 najlepších mestských elektrobicyklov

NáhľadNázov produktuParametre
elektrobicykel Leader Fox Neba 2021
Určenie: pánsky
Typ: mestský
Umiestnenie motora: stredový
elektrobicykel Crussis e-Country 7.8 2023
Určenie: unisex
Typ: mestský
Umiestnenie motora: stredový
elektrobicykel Crussis e-City 1.15-S 2022
Určenie: unisex
Typ: mestský
Umiestnenie motora: zadný
4.
elektrobicykel Crussis e-Country 1.11 2022
Určenie: unisex
Typ: mestský
Umiestnenie motora: zadný
5.
elektrobicykel Crussis e-City 1.16 2022
Určenie: unisex
Typ: mestský
Umiestnenie motora: zadný

TOP 5 najlepších horských bicyklov

NáhľadNázov produktuParametre
elektrobicykel Leader Fox Acron 2023
Určenie: pánsky
Typ: horský
Umiestnenie motora: -
elektrobicykel Crussis e-Atland 9.7-S 2022
Určenie: pánsky
Typ: horský
Umiestnenie motora: stredový
elektrobicykel Crussis e-Guera 5.7 2022
Určenie: dámsky
Typ: horský
Umiestnenie motora: stredový
4.
elektrobicykel Crussis e-Fionna 5.7 2022
Určenie: unisex
Typ: horský
Umiestnenie motora: stredový
5.
elektrobicykel Crussis e-Largo 5.7 2022
Určenie: pánsky
Typ: horský
Umiestnenie motora: stredový

TOP 5 najlepších trekking/cross bicyklov

NáhľadNázov produktuParametre
elektrobicykel Crussis One-Oli Cross 8.7-M dámské 2022
Určenie: dámsky
Typ: trekking/cross
Umiestnenie motora: stredový
elektrobicykel Crussis Oli Cross 8.7-S dámské 2022
Určenie: dámsky
Typ: trekking/cross
Umiestnenie motora: stredový
elektrobicykel Crussis e-Cross 7.8 2023
Určenie: pánsky
Typ: trekking/cross
Umiestnenie motora: stredový
4.
elektrobicykel Crussis e-Cross 1.7 2022
Určenie: pánsky
Typ: trekking/cross
Umiestnenie motora: zadný
5.
elektrobicykel Crussis e-Gordo 1.7 2022
Určenie: unisex
Typ: trekking/cross
Umiestnenie motora: zadný

↑ TOP elektrobicykle

1 Ako vybrať ten najlepší elektrobicykel?

V našom dnešnom článku bude reč o elektrobicykloch, o ktorých ste už určite počuli. Ak ste ešte nestihli prepadnúť čaru tejto kategórie, je pravý čas zmeniť to a zamerať sa na ňu. Možno vás prekvapí, čo všetko vám dokážu poskytnúť.

Na začiatku je potrebné vybrať si typ elektrobicykla, ktorý by vám plne vyhovoval po všetkých stránkach. Na druhej strane, hneď ako si konkrétny typ vyberiete, je potrebné zamerať sa na parametre, ktorými sa bude vyznačovať. Chcete predsa, aby bola vaša jazda bez problémov a vychutnali ste si ju. Mal by sedieť vášmu typu postavy a mali by ste sa na ňom cítiť pohodlne. V prípade, že si už počas prvej jazdy nie ste úplne istí, doprajte si čas. Nie je nič horšie, ako siahnuť po elektrobicykli, ktorý nebudete používať s radosťou. Niekedy je čas na rozmyslenie tým najlepším krokom, ktorý môžete v danej situácii urobiť.

2 Typy elektrobicyklov

Ak vyslovíme “elektrobicykel” väčšinu ľudí napadne, že sa jedná o jeden samostatný typ, ktorý sa vyznačuje určitými technickými parametrami. I v našom predchádzajúcom článku, ktorý bol zameraný na bicykle sme spomínali, že elektrobicykel si zaslúži viac, ako len naše krátke spomenutie. A tak mu dnes venujeme samostatný článok. S plnou batériou elektrobicykla si môžete naplánovať trasu, ktorá povedie desiatkami kilometrov.

Nie je obmedzená veková kategória, pre ktorú by boli elektrobicykle určené. Vďaka nim môžete byť aktívni v každom veku a užiť si skvelú jazdu bez potu, čo oceníte najmä v prípade, že bicykel pravidelne využívate do práce. Poďme sa však už bližšie pozrieť na samotný typ elektrobicyklov, ktoré sme si pre vás pripravili.

A. Horský elektrobicykel

Možno vás prekvapí a možno nie, že elektrické bicykle sú dostupné v takom istom množstve prevedení ako klasické bicykle. Horský elektrický bicykel sa nezľakne žiadnej výzvy pred ktorú ho postavíte. Pokojne s ním zdoláte i náročný terén počas vašich výletov do prírody. Elektrický bicykel určený na hory má všetky predpoklady na to, aby zvládol náročný terén bez problémov.

Pri jeho konštrukcii sa myslí i na fakt, že bude zápasiť s bahnom, prachom a nadmernou vzdušnou vlhkosťou. Preto sú všetky citlivé časti elektrobicykla vrátane batérie dostatočne chránené pred nepriaznivými vplyvmi. Vy si môžete užívať perfektnú jazdu po horách a s vetrom vo vlasoch (resp. pod cyklistickou prilbou) zdolať každý kopec. Elektrobicykel môžete využiť na jednoduchý i zložitý terén a väčšina modelov sa pýši dojazdom, ktorý presahuje až 150 km. Nezáleží na tom, že vaša fyzická kondícia na tom momentálne nie je najlepšie – elektrobicykel predstavuje ten pravý stimul, prečo začať.

horsky elektrobicykel

B. Trekingový elektrobicykel

Trekingový elektrobicykel je ideálny partner, ak máte v pláne dlhé výlety odohrávajúce sa predovšetkým na cyklistických trasách. Zvládajú jednoduchý i stredne zložitý terén, ale veľmi dobrú rýchlosť s nimi dosiahnete i na bežnej ceste, čo však býva naopak nevýhodou u horských bicyklov. Výhodou trekingových elektrobicyklov býva bohatá výbava, ktorá má i osvetlenie alebo rôzne príslušenstvo určené na prepravu batožiny.

C. Krosové elektrobicykle

Predstavujú mimoriadne obľúbeného kríženca medzi klasickým cestným elektrobicyklom a horským bicyklom. V prípade, že sa zatiaľ neviete rozhodnúť, ktorý model využijete najviac a nemáte dostatok priestoru, aby ste volili i cestný aj horský, krosový sa pre vás môže stať tou pravou alternatívou. Vychutnáte si s nimi výlety, ktoré sa pohybujú v horizonte 10 až 100 km.

D. Mestské elektrobicykle

Jedinou nevýhodou pri používaní bicykla do práce je pot. Sú rôzne spôsoby, ako to riešiť. Niektorí zamestnanci si zvolili prezlečenie sa v práci, iní sa s bicyklom na cesty do práce rozlúčili a ďalej sa trápia s dopravnými zápchami. Elektrobicykel však predstavuje možnosť, ako si cesty do práce skutočne vychutnať bez toho, aby ste zapotili.

Mnohí užívatelia, ktorí dali elektrobicyklom prednosť už na začiatku, ich považujú za najlepšiu možnosť. Pohodlná jazda je zabezpečená vďaka správnej polohe riadidiel a sedla. Mnohé modely sú navrhnuté tak, aby jazdec sedel vo vzpriamenej polohe, čo minimalizuje i bolesť chrbtice. Samozrejme, hneď sa vynorí otázka, ako riešiť situáciu, keď začne pršať a vám sa nechce ísť v daždi. Odhliadnuc od toho, že každý elektrobicykel je navrhnutý tak, aby mu dážď ani zhoršené poveternostné podmienky neublížili, máte možnosť siahnuť po skladacom prevedení.

Skladacie elektrické bicykle sú navrhnuté tak, aby sa pýšili odolnou, a predsa ľahkou konštrukciou, ktorá vám umožní pohodlne ich zbaliť a nastúpiť do MHD. Rovnako ich môžete pohodlne uložiť do svojej kancelárie bez toho, aby niečomu prekážali alebo zaberali zbytočné miesto.

E. Retro elektrobicykel

Nepochybujeme o tom, že sa medzi čitateľmi nášho článku nájdu i priaznivci premysleného a nadčasového dizajnu. Retro bicykle bývajú veľkou neznámou. Oplatí sa do nich investovať? Nie sú poruchové? V skutočnosti predstavujú retro bicykle premyslený dizajn, ktorý v sebe ukrýva tie najnovšie materiály a vymoženosti. Hoci povrch je verný starej tradícii, pod ním sa ukrýva krásne premyslený model, ktorý vás rozhodne nesklame.

Nemusíte sa báť, že by predstavovali len staré modely doplnené napríklad o motor. Nie, skrýva sa v nich skutočne nový a výkonný elektrobicykel, ktorý si vás však svojim dizajnom nepochybne získa.

3 Užívateľský typ elektrobicykla

Vo väčšine prípadov sa bicykle delia na pánske, dámske a detské. Situácia nie je iná ani v prípade elektrobicykla. Nie je to len o tom, že v prípade dám by bol zákaz používať pánske elektrobicykle. To rozhodne nie. Len im jednoducho nemusia sedieť.

 • Pánsky elektrobicykel – vyznačuje sa predovšetkým tým, že riadidlá sa nachádzajú ďalej od sedla. Rovnako horná rámová časť je umiestnená o niečo vyššie. To môže v prípade dám komplikovať nasadanie a zosadenie i znižovať celkový komfort jazdy. Skôr, ako sa pre konkrétny elektrobicykel rozhodnete, odporúčame vám vyskúšať ho
 • Dámsky elektrobicykel – horná rámová časť je umiestnená nižšie a vzdialenosť medzi sedadlom a riadidlami je menšia. Neznamená to však, že niektorým dám nemôže viac vyhovovať pánske prevedenie
 • Detský elektrobicykel – vyznačuje sa skvelou odolnosťou a je dostupný s roztomilými motívmi a v žiarivých farbách. |Rozhodne nemusí byť zlou investíciou, ak celá rodina pravidelne vyráža na výlety na bicykloch

elektrobicykel

4 Výkon elektrobicykla

Pravdou je, že v prípade, ak si volíte bicykel na cestu alebo cyklistickú trasu, jeho výkon je obmedzený na 250 W. Toto obmedzenie si nevymyslel žiaden z výrobcov, je zakotvené v zákonoch nielen u nás, ale napríklad i v Českej republike. Tento výkon však nemusí byť dostačujúci pri jazde na nespevnenom povrchu a na náročných terénoch. Pre tento prípad sú však vytvorené špeciálne elektrobicykle, ktoré stanovený výkon mnohonásobne prekračujú.

V prípade, že ste sa rozhodli pre jazdu v náročnom teréne, odporúčame vám tomu prispôsobiť i výber vášho elektrobicykla. Rovnako však odporúčame staviť i na opatrnosť a nesnažiť sa prekračovať vlastné limity.

5 Nabíjanie elektrobicykla

Skôr, ako sa pustíme do ďalších parametrov, zodpovieme jednu dôležitú otázku. Mnohých záujemcov o elektrický bicykel zaujíma predovšetkým to, ako ho budú môcť nabíjať. Žiadny strach, zvládnete to pomocou nabíjačky, ktorú pohodlne zapojíte do domácej zásuvky. Vo väčšine prípadov nie je potrebné myslieť na žiadnu špeciálnu nabíjaciu stanicu, ktorá by splnila túto úlohu. Ak tomu tak pri konkrétnom elektrobicykli nie je, neváhajte sa informovať u výrobcu o ďalších špecifikáciách a dôvodoch.

VIDEO: 10 tipov – Ako správne nabíjať elektrobicykel?

6 Umiestnenie batérie

Parameter, ktorý je v mnohých prípadoch podceňovaný. I to je dôvod, prečo by ste si mali elektrobicykel skôr, ako ho kúpite vyskúšať. V podstate existujú tri rôzne spôsoby, ako môže byť batéria na elektrobicykli umiestnená. Umiestnenie má vplyv na ťažisko elektrobicykla, a tak ovplyvňuje i váš pocit z jazdy a celkový komfort.

 • Batéria umiestnená pod sedlom – umiestnenie ideálne pre elektrobicykle využívané v meste
 • Batérie na ráme elektrobicykla (integrovaná alebo voľne umiestnená) – ideálne vyváženie celého bicykla, skvelé prevedenie najmä pre elektrobicykel, s ktorým plánujete zdolávať náročný a členitý terén
 • Batéria umiestnená na nosiči – opäť typ, ktorý je vhodný pre mestské elektrobicykle, pretože narúša ťažisko bicykla. Na druhej strane však umožňuje veľmi jednoduchú manipuláciu s batériou a jej jednoduché odstránenie

7 Kapacita batérie

Pri batérii ešte malú chvíľu ostaneme. Kapacita batérie v podstatnej miere rozhoduje o tom, aký bude mať váš elektrobicykel dojazd. Vo väčšine prípadov sa kapacita batérie pohybuje od 8 Ah až po 20 Ah. Čím väčšiu kapacitu zvolíte, tým väčší dojazd budete mať. Pre lepšiu orientáciu sa však uvádza, že elektrobicykel s batériou, ktorej kapacita je 9 Ah, má dojazd v rozmedzí 40 až 70 km. Pri 15 Ah je to už 120 km.

Je však potrebné podotknúť, že len samotná kapacita batérie o dojazde nerozhoduje. Každý elektrobicykel má iné parametre, a tak je ptorebné celkový dojazd zistiť. Čím dlhšie výlety plánujete, tým vyššiu kapacitu by ste mali voliť. Musíte sa však pripraviť i na to, že so vzrastajúcou kapacitou sa bude predlžovať i doba potrebné na úplné nabitie vášho elektrobicykla.

Faktory ovplyvňujúce celkový dojazd elektrobicykla:

 • kapacita batérie
 • hmotnosť jazdca
 • štýl jazdy
 • terén (zložitý terén má na batériu pochopiteľne vyššie nároky)

Dobrým krokom môže byť i náhradná batéria pre elektrobicykel. Ak sa ocitnete na výlete bez nabíjačky a možnosti dodať tak elektrobicyklu šťavu, jednoducho vymeníte batériu a môžete si opäť užívať všetky krásy jazdy.

VIDEO: Ako predĺžiť životnosť batérie elektrobicykla?

8 Motor elektrobicykla

Motor sa postará o to, že napriek tomu, že budete šliapať do pedálov, vyviniete oveľa menšiu námahu. Pri elektrobicykloch je však dôležité, kde bude motor umiestnený.

 • Na prednom kolese – určené predovšetkým pre mestské elektrobicykle
 • Na zadnom kolese – určené pre horské modely práve z dôvodu lepšieho prenosu točivého momentu
 • Uprostred – zabezpečuje, že elektrobicykel bude veľmi dobre vyvážený

9 Priemer kolies elektrobicykla

Kým pri klasických bicykloch sa stretávame s celou škálou priemerkou, elektrické bicykle sú na tom o niečo jednoduchšie. Obecne platí, že kolesá s veľkým priemerom sú ideálne na rýchlu jazdu. Menšie kolesá sa však jednoduchšie ovládajú a je s nimi možné pokojne vyraziť i do zložitého terénu. Pri výbere priemeru kolies elektrobicykla môžete staviť na 27’’, ktoré sú vhodné predovšetkým pre ľudí s výškou postavy do 180 cm. Pre vyšších jazdcov sú určené bicykle, ktorých priemer kolies sa pohybuje už okolo 29’’. Okrem priemeru kolies je však potrebné vyskúšať i celkový model – je dôležité, aby ste sa s ním stotožnili a jazda bola príjemná a komfortná.

10 Rýchlosť

Už v našom predchádzajúcom bode spomíname, že v prípade elektrobicykla existuje jasné obmedzenia týkajúce sa jeho výkonu. Situácia nie je iná ani pri rýchlosti. Podľa platných nariadení by elektrické bicykle mali dosahovať maximálnu rýchlosť 25 km/h s 10% toleranciou. Tým sa dostávame na hranicu 27,5 km/h. V prípade niektorých modelov horských elektrobicyklov je možné zariadenia prepnúť do režimu, ktorý sa nazýva off-road – vďaka tomu dokáže elektrobicykel v teréne vyvinú vyššiu rýchlosť. Pamätajte však, že tento režim je možné používať len mimo dopravnej premávky.

Pri kúpe môžete naraziť i na elektrobicykle, ktoré disponujú plynom – vďaka špeciálnemu akcelerátoru nie je vôbec potrebné šliapať do pedálov. Elektrobicykel vás tak dovezie priamo tam, kam potrebujete bez námahy. Funguje rovnako ako bežná motorka.

11 Nosnosť elektrobicykla

Rovnako, ako v prípade bežného bicykla, i pri elektrobicykli platí, že je potrebné počítať nielen so svojou vlastnou hmotnosťou, ale i oblečením alebo dopade pri skoku, kedy sa hmotnosť znásobuje. Maximálna nosnosť, s ktorou sa elektrobicykle vyrábajú, je 170 kg. Priemerná nosnosť je od 110 do 140 kg, ale ak plánujete so sebou voziť i záťaž v podobe batožiny, mali by ste automaticky počítať s vyššou hmotnosťou.

12 Rekuperácia

Pri výbere elektrobicykla môžete pri niektorých modeloch natrafiť na pojem rekuperácia. V skutočnosti je mimoriadne výhodné voliť model, ktorý touto vlastnosťou disponuje. Rekuperácia znamená, že váš bicykel rozhodne nemrhá energiou. Pri brzdení alebo jazde z kopca bicykel dokáže nabíjať svoju batériu, čo znamená, že váš celkový dojazd sa neustále predlžuje. Samozrejme, neznamená to, že by ste batériu nikdy nemuseli nabiť. Jednoducho však vydrží dlhšie, čo je výhodné najmä v prípade, ak sa chystáte na dlhší výlet.

Tipy pri výbere, ktoré by ste rozhodne mali poznať

 • Rozhodne nezanedbajte výber vhodného typu elektrobicykla – ak plánujete jazdiť do práce (na ceste) pravdepodobne vám bude vyhovovať iný typ, ako pri zdolávaní náročného terénu
 • Dojazd je pri každom type elektrobicykla určený len orientačne – ovplyvňuje ho mnoho ďalších faktorov. Od hmotnosti jazdca až po štýl jazdy alebo typ terénu
 • Ak plánujete s bicyklom zdolávať náročný terén, mali by ste sa pri výbere zamerať i na to, kde je umiestnená batéria alebo samotný motor
 • Možnosť rekuperácie znamená, že váš elektrobicykel sa dobíja počas brzdenia alebo jazdy z kopca
 • Nosnosť bicykla nikdy nevyberajte na hranici svojej vlastnej hmotnosti – je potrebné myslieť i na to, že budete viezť batožinu
 • Najvyššia rýchlosť, ktorú môže elektrobicykel podľa platných smerníc vyvinúť, predstavuje 27,5 km/h. Niektoré modely horských elektrobicyklov disponujú i vyššou rýchlosťou, ak ich prepnete do off-road režimu. Pamätajte však na to, že tento režim môžete využívať len mimo cestnej premávky
 • Existujú i elektrobicykle na plyn – disponujú akcelerátorom, čo znamená, že fungujú ako bežná motorka a môžete na nich jazdiť i bez toho, aby ste museli šliapať do pedálov
 • Pri výbere sa zamerajte aj na kolesá – väčšie neznamená vždy lepšie. Menšie kolesá umožňujú lepšie ovládanie vášho elektrobicykla na členitom teréne. Pri výbere priemeru kolies by ste sa mali orientovať podľa svojej telesnej výšky
 • Ak plánujete dlhšie výlety, mali by ste sa spoľahnúť na modely s väčšou kapacitou batérie. Rovnako vám odporúčame siahnuť i po náhradnej batérii, ktorú si so sebou vezmete. Nemôžete riskovať, že vám počas výletu dôjde šťava.

Najčastejšie otázky a odpovede o elektrobicykloch

Je elektrobicykel vhodnou možnosťou pre každého?
Samozrejme. Elektrobicykel si obľúbi každé veková kategória. Sú vytvorené pre ženy, mužov i deti. Vhodné je, ak má celá rodina elektrobicykle – výlety si užijete na úplne novej úrovni. Elektrobicykel je vhodný i pre tých, ktorých fyzická kondícia na tom momentálne nie je najlepšie a chcú stačiť ostatným. Obľúbi si ho každý, kto mu dá šancu.
Oplatí sa voliť elektrobicykel s možnosťou rekuperácie?
Rozhodne áno. Rekuperácia  znamená, že sa váš bicykel nabíja počas brzdenia alebo jazdy z kopca. Ani štipka energie tak nebude nazmar
Ako sa elektrobicykel nabíja?
Elektrobicykel sa nabíja pomocou špeciálnej nabíjačky. Na jeho nabitie vám stačí bežná elektrická zásuvka.
Je dojazd elektrobicykla presnou veličinou?
Nie. Dojazd vášho elektrobicykla uvádza len približné číslo, podľa ktorého sa môžete orientovať, ale na druhej strane nie je záväzné. Dojazd ovplyvňuje i štýl, akým svoj elektrobicykel riadite, vaša hmotnosť a členitosť terénu.
Čo znamená off-road režim?
Vo väčšine prípadov ním disponujú horské bicykle a bicykle určené do členitého terénu. Zákony obmedzujú rýchlosť elektrobicyklov v cestnej premávke, ale v lese je možné vyvinúť rýchlosť vyššiu. Vtedy sa prepnete do daného režimu a môžete ísť rýchlejšie ako 27,5 km/h.
Musia dámy vždy voliť len dámsky elektrobicykel?
Rozhodne nie. Vyberte si typ, ktorý vám vyhovuje najviac. Označenie pánsky a dámsky je len orientačné a odpovedá predovšetkým umiestneniu hornej časti rámu a polohy riadidiel od sedla. Aj dámy môžu riadiť pánsky elektrobicykel, ak vyhovuje ich telesným proporciám.
Môžem si vybrať nosnosť elektrobicykla presne na hornej hranici mojej telesnej hmotnosti?
Zakázané to nie je, ale rozhodne vám to neodporúčame. Do nosnosti by ste mali započítať i svoje oblečenie či batožinu, ktorú budete prevážať. Je vždy lepšie myslieť dopredu a nevyberať si nosnosť, ktorá je hraničná.
Sú elektrobicykle určené i pre deti?
Samozrejme. Existujú i elektrobicykle, ktoré sú priamo určené pre deti. Vynikajú skvelou odolnosťou a oplatí sa ich voliť, ak má už elektrobicykle celá rodina. Tak si spoločne vychutnáte tie najlepšie výlety.
Aký je orientačný dojazd bicykla, ktorý disponuje 15 Ah batériou?
Dojazd tohto modelu elektrobicykla môžeme odhadnúť na 120 km, ale môže to byť pokojne i viac. Po čase zistíte, aký má váš elektrobicykel dojazd pri vašom type jazdy a telesných parametroch.
Ako dlho sa nabíja elektrobicykel?
Túto dobu nie je možné jednoducho odhadnúť, pretože sa líši medzi jednotlivými modelmi. Niektoré typy sa nabíjajú v priemere 4 až 5 hodín. Zvlášť pri lacnejších modeloch sa však môžeme stretnúť s nabíjaním, ktoré presahuje 9 hodín.
Ovplyvňuje uloženie batérie a motora samotný elektrobicykel?
Samozrejme. Uloženie motora a batérie ovplyvňuje ťažisko bicykla. Ak plánujete jazdiť náročné terény, vyberte si elektrobicykel, ktorý je skvelo vyvážený. Najčastejšie sa batéria nachádza pri týchto modeloch v strednej časti elektrobicykla.
Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 5 Priemerne: 4.8]