najlepsie-televizoryKto by si rád nevychutnal sledovanie svojho obľúbeného programu? Moderné televízie sú už ale viac ako len prístroje, ktoré nám umožňujú pozerať obľúbený program. Sú možnosťou, ako si vychutnať skutočný zážitok z filmu a v niektorých prípadoch mať dokonca pocit, že sme súčasťou daného predstavenia. Jednoducho – umožňujú nám prežiť zážitok oveľa silnejšie.

S príchodom služieb ako Netflix či HBO si dnes už môžeme vybrať, čo plánujeme sledovať a aký štýl je náš preferovaný. S množstvom funkcií sa však vynára otázka, na základe akých parametrov televíziu vyberať. Stane sa našou voľbou Smart TV alebo siahneme po overenej klasike? Na aké parametre sa oplatí zamerať? Na všetky otázky, ktoré súvisia s výberom televízoru Vám odpovieme v dnešnom článku. Veríme, že s našou pomocou vyberiete televízor, ktorý Vám naozaj sprostredkuje neobyčajný filmový zážitok.

↓ Ako vybrať ten najlepší televízor?

TOP televízory

Televízory nad 500 eur

televizor LG OLED65G23LA

ODPORÚČAME
Televízory do 500 eur

televizor Samsung UE55TU7092

ODPORÚČAME
Televízory do 300 eur

televizor Samsung UE32T4302

ODPORÚČAME

TOP 5 najlepších televízorov nad 500 eur

NáhľadNázov produktuParametre
televizor LG OLED65G23LA
Uhlopriečka obrazovky: 164 cm
Typ televízora: OLED
Rozlíšenie: 3840 x 2160
televizor Sony XR-55A83J
Uhlopriečka obrazovky: 139 cm
Typ televízora: OLED
Rozlíšenie: 3840 x 2160
televizor Samsung QE55Q60B
Uhlopriečka obrazovky: 138 cm
Typ televízora: QLED
Rozlíšenie: 3840 x 2160
4.
televizor Samsung QE65QN90B
Uhlopriečka obrazovky: 163 cm
Typ televízora: QLED
Rozlíšenie: 3840 x 2160
5.
televizor Samsung UE65TU7092
Uhlopriečka obrazovky: 163 cm
Typ televízora: LED
Rozlíšenie: 3840 x 2160

TOP 5 najlepších televízorov do 500 eur

NáhľadNázov produktuParametre
televizor Samsung UE55TU7092
Uhlopriečka obrazovky: 138 cm
Typ televízora: LED
Rozlíšenie: 3840 x 2160
televizor TCL 58P635
Uhlopriečka obrazovky: 147 cm
Typ televízora: LED
Rozlíšenie: 3840 x 2160
televizor TCL 55P635
Uhlopriečka obrazovky: 139 cm
Typ televízora: LED
Rozlíšenie: 3840 x 2160
4.
televizor Sencor SLE 50US800
Uhlopriečka obrazovky: 127 cm
Typ televízora: LED
Rozlíšenie: 3840 x 2160
5.
televizor LG 43UQ7000
Uhlopriečka obrazovky: 108 cm
Typ televízora: LED
Rozlíšenie: 3840 x 2160

TOP 5 najlepších lacných televízorov do 300 eur

NáhľadNázov produktuParametre
televizor Samsung UE32T4302
Uhlopriečka obrazovky: 80 cm
Typ televízora: LED
Rozlíšenie: 1366 x 768
televizor Thomson 32HE5606
Uhlopriečka obrazovky: 80 cm
Typ televízora: LED
Rozlíšenie: 1366 x 768
televizor Vivax 32LE114T2S2SM
Uhlopriečka obrazovky: 80 cm
Typ televízora: LED
Rozlíšenie: 1366 x 768
4.
televizor Thomson 32HD3306
Uhlopriečka obrazovky: 80 cm
Typ televízora: LED
Rozlíšenie: 1366 x 768
5.
televizor Sencor SLE 3261T
Uhlopriečka obrazovky: 80 cm
Typ televízora: LED
Rozlíšenie: 1366 x 768

↑ TOP televízory

1 Ako vybrať ten najlepší televízor?

Hneď na začiatku by ste si mali presne definovať, aký typ televízoru Vás zaujíma. Zháňate overenú klasiku, ktorá bude spoľahlivo plniť základné funkcie, alebo sa už obzeráte po modeloch, ktoré Vám ponúknu viac? Ak ešte netušíte odpoveď na našu otázku, nič sa nedeje. Predstavíme Vám základné typy televízorov a poskytneme základnú charakteristiku.

2 Typy televízorov

A. LED televízory

 • Tento typ je mimoriadne podobný LCD televízorom, ale vďaka tomu, že technológia jeho podsvietenia je iná, poskytuje kvalitu obrazu, ktorá je zrovnateľná s plazmovými televíziami. Rovnako LCDLED sa vyznačuje naozaj kvalitnými farbami a dlhou životnosťou, ktorá zaručí, že Váš spotrebič Vám bude robiť spoločnosť po dlhý čas.
 • Zároveň sa môže pýšiť nízkou spotrebou energie, ale na druhej strane je v tomto prípade potrebné počítať s vyššou cenou.

B. 3D televízor

 • Posledným v našom zozname je televízor 3D, ktorý umožňuje prežiť naozaj neobyčajný zážitok z filmu. Dnes je už možné vybrať si 3D obraz so špeciálnymi okuliarmi alebo úplne bez nich.
 • 3D televízory zažívajú vo svojej kategórii obrovský boom a prichádzajú stále s viac novinkami, ktoré sú pre užívateľov neodolateľné. Nevýhodou sú zatiaľ vyššie náklady na kúpu 3D televízora, ale i tie budú postupne klesať so stále väčšou dostupnosťou tejto technológie.

C. 4K televízory

 • Pri kúpe televízoru sa pravdepodobne stretnete i s týmto označením. Čo sa za ním ukrýva? Televízory 4K predstavujú vysoké rozlíšenie 3 840 x 2 160 (približne 8,3 milióna pixelov). Toto rozlíšenie je štyrikrát väčšie než v prípade bežných Full HD televízorov, a preto si získalo označenie Ultra HD.
 • Ultra HD je určené pre tých najnáročnejších zákazníkov, ktorý od televízora jednoducho očakávajú čo najviac. Pri Ultra HD môžete stáť pokojne pri televízore a obraz sa nerozpadne na jednotlivé malé body. Umožňuje pozorovať i detaily v naozaj ostrej kvalite.

D. OLED televízor

 • Hlavným poznávacím znakom OLED televízorov je, že nepoužívajú podsvietenie (rovnako ako v prípade plazmových televízorov). Vďaka tomuto kroku sa OLED televízory vyznačujú lepším obrazom z viacerých uhlov i sýtejšou čiernou farbou.
 • OLED televízory patria momentálne k najmladším medzi spomínanými modelmi, a to sa prejavuje na ich celkovom dizajne i výrazne nízkej spotrebe energie. Samozrejmosťou však je, že musíte rátať s oveľa vyššou cenou.

E. QLED televízor

 • Na rozdiel od predchádzajúceho typu používa QLED technológiu kvantových bodov, ktorá zaručuje podsvietenie celého obrazu. Čo presne to znamená? Týmto spôsobom (a pridaním hliníka, ktorý tu hrá dôležitú úlohu) bol dosiahnutý kvalitný obraz, ktorý je porovnateľný s OLED.
 • QLED televízie ponúkajú vyšší kontrast a výbornú kvalitu obrazu z každého uhlu. Pripraviť sa však musíte na to, že tmavé farby sú o niečo menej výrazné než v predchádzajúcom prípade.
💡 <em>INFO TIP:</em> Smart TV - Nedá sa klasifikovať ako samostatný 'typ televízora'
Smart TV môže byť či už LED, 3D, 4K, OLED alebo aj QLED televízor – ide o označenie televízora, ktorý má rôzne „smart“ funkcie. V porovnaní s overenou klasikou je drahšou možnosťou, jeho cena sa však odráža na funkciách, ktoré máte dostupné. Inteligentný televízor Vám umožní napríklad sledovať obľúbené služby (Netflix, HBO, …), prehrávať si videá z YouTube, pozerať si fotografie z úložísk a prehrať videá, ktoré máte uložené na ostatných zariadeniach.
Samozrejme, nemožno špecifikovať všetky možnosti Smart TV, pretože funkcie sa líšia medzi jednotlivými modelmi. Vo všeobecnosti sa však v Smart TV nachádza internetový prehliadač, ktorý Vám umožňuje prístup k aplikáciám. Niektoré modely je dokonca možné ovládať hlasom alebo gestami.

3 Veľkosť uhlopriečky

Uhlopriečka televízora je štandardne udávaná v palcoch. Pre rýchle prevedenie do našej jednotkovej sústavy, je vhodné zapamätať si, že je 1‘‘predstavuje 2,54 cm. Dnes už nie je také jednoduché určiť, v akej vzdialenosti by sa mal televízor nachádzať, aby ste si užili dostatočne kvalitný a ostrý obraz.

V prípade klasických televízorov táto hodnota predstavuje približne trojnásobok uhlopriečky televízora, v prípade novších modelov je situácia o niečo zložitejšia.

televizor1

Žiadny strach. I napriek tomu môžete výber televízora zvládnuť. Pripravili sme pre Vás tabuľku, ktorá kombinuje uhlopriečky s jednotlivými typmi televízorov a určuje vzdialenosť, v ktorej by ste sa mali od obrazovky televízora nachádzať.

V nasledujúcej tabuľke si môžete pozrieť odhadovanú doporučenú vzdialenosť pre veľkosť uhlopriečky televízora. Samozrejme, neberte to ako smerodajný údaj, každý preferuje inú vzdialenosť, niekomu neprekáža väčšia vzdialenosť, iní preferujú naopak veľmi krátku vzdialenosť.

Veľkosť uhlopriečky Vášho televízora Odhadovaná doporučená vzdialenosť, v ktorej by ste sa od obrazovky mohli nachádzať (v metroch)
32‘‘ HD ready 1,9
32‘‘ Full HD 1,5
33‘‘- 43‘‘ Full HD 1,9
33‘‘- 43‘‘ 4K Ultra HD 1,1
44‘‘- 50‘‘Full HD 2,2
44‘‘- 50‘‘ 4K Ultra HD 1,2
51‘‘- 60‘‘Full HD 2,4
51‘‘- 60‘‘4K Ultra HD 1,4
61‘‘- 70‘‘ 4K Ultra HD 1,5
70‘‘- 80‘‘4K Ultra HD 1,7
Viac ako 81‘‘4K Ultra HD 1,9

Na celú situáciu môžete ísť i opačne. Miesto toho, aby ste sa museli púšťať do prestavovania obývacej izby, jednoducho zmerajte vzdialenosť miesta, z ktorého budete televízor sledovať, a miestom, kde bude televízor umiestnený. Výsledná hodnota Vám umožní najlepšie určiť, aká veľkosť televízora je do Vašich podmienok najvhodnejšou voľbou. Ako už napovedá i naša tabuľka, pri výbere musíte zvážiť nielen samotnú uhlopriečku, ale i typ televízora, ktorý máte v pláne zaobstarať si.

4 Rozlíšenie televízora

Obecne platí, že čím vyššie rozlíšenie máte, tým viac informácií môžete z obrazu získať. Momentálne máte možnosť vybrať si medzi troma druhmi rozlíšení, ktoré sú na trhu dostupné. V prvom rade máte k dispozícii HD ready, ktorý predstavuje rozlíšenie 1366 x 768. Toto rozlíšenie je postačujúce, ak máte v záujme sledovať bežné televízne programy. Je dobou voľbou pre televízory s malými uhlopriečkami.

Druhým v poradí je obľúbené Full HD, ktorého rozlíšenie je 1920 x 1080. Umožňuje Vám sledovať vysielanie vo vysokom rozlíšení a užiť si skutočný filmový zážitok. Vhodnou voľbou je i v prípade, že preferujete hranie hier alebo chcete docieliť naozaj vydarený zážitok zo sledovania Blu-ray.

Šampiónom na poli televízorov je samozrejme Ultra HD rozlíšenie 3580 x 2160. Umožňuje naozaj si vychutnať filmový zážitok a prináša ostrosť i tých najmenších detailov. Je nevhodnejšou voľbou pre hranie najnovších hier a skutočne Vás svojou kvalitou ohromí.

5 Odozva televízoru a Obnovovacie frekvencia

televizor4V našom nasledujúcom bode sme sa rozhodli spojiť hneď dva parametre. Pod pojmom odozva televízoru sa skrýva schopnosť zariadenia premeniť jednu farbu do inej a za ako rýchlo je prístroj schopný túto zmenu vykonať.

Štandardná odozva dnešných televízorov je v prípade bielej farby okolo 10 milisekúnd, v prípade šedej farby sa dokonca toto číslo môže pohybovať okolo 5 milisekúnd. Ak si však vyberáte televízor, ktorý neplánujete používať na hranie hier, pokojne si vystačíte i s odozvou 10 milisekúnd.

Pri obraze ešte chvíľu ostaneme. Druhým parametrom je obnovovacia frekvencia, ktorá vyjadruje počet vykreslených snímok za jednu sekundu. Ako štandardná frekvencia je udávaná v hertzoch (Hz). V tomto prípade sa stretávame s dvomi typmi panelov: 50 Hz a 100 Hz.

Prvý panel (50 Hz) je štandardom najmä v prípade cenovo dostupnejších modelov. Jeho nevýhodou je, že poskytuje menej ostrý a menej plynulý obraz ako jeho kolega v podobe 100 Hz panelu. Rozdiel medzi oboma typmi obrazov si najlepšie všimnete pri sledovaní akčných scén vo filmoch alebo pri sledovaní športových zápasov. Rozdiel je rozhodne viditeľný.

6 Kontrast a Jas

Vo všeobecnosti vyjadruje kontrast svietivosť čiernej a bielej farby a platí, že čím je kontrast vyšší, tým viac si užijete sledovanie televízie. Kontrast je uvádzaný v luxoch. Hodnoty kontrastu pri bežných televízoroch sa pohybujú okolo 1 500:1. Ak máte záujem o skutočne kvalitný produkt, odporúčame Vám zvoliť si televízor, ktorého hodnota kontrastu predstavuje až 10 000:1

Na druhej strane jas vyjadruje svietivosť televízoru pri zobrazovaní bielej farby. Jas sa označuje jednotkami s názvom kandely (cd) – jednoducho ich môžeme označiť i jednotky svietivosti. Nenechajte sa nachytať starým známym omylom mnohých spotrebiteľov, ktorý tvrdí, že vyšší jas sa automaticky rovná kvalitnejšiemu obrazu. Toto tvrdenie môže byť pravdivé, ak televízor sledujete pri prirodzenom dennom svetle. Na druhej strane však bude takýto televízor nevhodný na sledovanie večer a v noci. Ak si vyberáte televízor, odporúčame Vám zamerať sa na hodnotu produktov s jasom okolo 1 000 cd/m2. Rozhodne Vám však neodporúčame klesnúť pod hodnotu 500 cd/m2.

7 Tunery

TV tuner alebo televízny tuner je zariadenie, ktoré sa stará o príjem a následné dekódovanie televízneho vysielania. Je to práve tuner, vďaka ktorému máte možnosť naladiť si na televízore, monitore či inom zariadení televízne programy a sledovať obľúbené relácie. TV tunery môžeme podľa typu televízneho signálu, ktorý prijímajú, na približne 4 kategórie.

Názov tuneru Typ signálu, ktorý prijíma
DVB-S/S2 Tuner je určený na príjem satelitného televízneho vysielania
DVB-C Tuner je určený pre príjem káblového televízneho vysielania
DVB-T Tuner je určený na príjem anténneho televízneho vysielania. Postupne zanikne, pretože sa prechádza na nový typ
DVB-T2 + HEVC Tuner, ktorý je určený na príjem anténneho televízneho vysielania. Postupne sa z prechádzajúceho typu bude prechádzať práve na tento typ, pretože predstavuje vysielanie v novom štandarde

Nezabudnite si pri vybranom televízore overiť, či podporuje televízne vysielanie, o ktoré máte záujem. Rovnako je pri mnohých modeloch potrebné dokúpiť kábel, ktorý Vám umožní pripojiť ho napríklad k satelitu, anténe či do zásuvky káblovej televízie.

8 Energetická spotreba televízie

televizor3Parameter, ktorý by ste rozhodne nemali brať na ľahkú váhu. Je potrebné uvedomiť si, že televízory, ktoré sa vyznačujú veľkou obrazovkou a množstvom zaujímavých funkcií, predstavujú i vyššiu spotrebu elektrickej energie, a tým pádom i o poznanie vyššie náklady na ich prevádzku.

Spotreba elektrickej energie väčšiny televízorov, ktoré sa momentálne nachádzajú na trhu sa pohybuje okolo 100 kWh. Môžete však objaviť i modely, ktoré sa vyznačujú dvojnásobnou spotrebou. Pri výbere si veľmi podrobne preštudujte energetický štítok. Objavíte na ňom nielen samotnú spotrebu, ale i energetickú úspornosť.

9 Vstupy televízora

Ďalšou súčasťou každého televízora sú vstupy. V prípade, že často pripájate k svojmu televízoru ďalšie zariadenia, je potrebné si pri výbere overiť, či nový model disponuje rovnakými vstupmi. Medzi základné vstupy patrí HDMI, ktorý umožňuje pripojiť multimediálne zariadenia, ako je napríklad Xbox. Jeho predchodcom je vstup VGA, ktorý umožňuje prepojiť televízor so staršími zariadeniami. Za zmienku rozhodne stojí i RJ-35 (LAN) umožňujúci pripojiť televízor k internetu.

Súčasťou vstupov býva i klasické USB, vďaka ktorému môžete k televízoru pripojiť svoj mobilný telefón alebo tablet, a tiež 3,5 mm jack určený pre slúchadlá a reproduktory. Na pripojenie domáceho kina zas slúži optický audio vstup.

Ak vlastníte doma starší VHS prehrávač, v tom prípade by ste sa mali porozhliadnuť po prítomnosti vstupu SCART. Väčšina televízorov však dnes ním už takmer nedisponuje z dôvodu naozaj minimálneho používania to strany užívateľov.

Nič sa však nedeje, ak nezoženiete televízor, ktorý by týmto vstupom disponoval. Vyriešiť to môžete konektorom, ktorý sa pripája do vstupu HDMI a z druhej strany predstavuje koncovku, akou disponuje i SCART. Toto riešenie je jednoduché, pohodlné a najmä finančne nenáročné.

9 Funkcie, ktoré v prípade televízora oceníte

Ako sme už naznačili v predchádzajúcich riadkoch, každý televízor sa vyznačuje špecifickými funkciami. Medzi základné patrí napríklad funkcia WiFi, ktorá Vám umožní bezdrátovo pripojiť televízor k domácej sieti. Za pozornosť rozhodne stojí i funkcia Widi, ktorá je zameraná na bezdrátové zobrazenie fotiek či zobrazenie plochy Vášho počítača na obrazovke televízora. Podobná je i funkcia Miracast, ktorá umožňuje bezdrátové prehrávanie videí z Vášho mobilu alebo tabletu.

Čo ešte podľa nás stojí za pozornosť? Rozhodne PIB/PBP/POP, ktoré umožňuje pohodlné sledovanie dvoch televíznych staníc naraz. Nestíhate obľúbený film alebo seriál a je Vám ľúto, že Vám unikne? S funkciou PVR sa nemusíte trápiť. Umožňuje Vám totiž nahrať obľúbený film alebo diel seriálu na externý disk a vychutnať si ho neskôr.

Ak máte televízor, ktorý disponuje duálnym tunerom, môžete povedať zbohom hádkam v rodinnom kruhu o tom, kto si pozrie, aký film. Týmto spôsobom môžete totiž nahrávať jeden program, počas sledovania úplne iného. Je to mimoriadne pohodlné a táto funkcia si získava čoraz väčšiu obľubu.

Je len na Vás, akým funkciám dáte pri konečnom výbere šancu. Neochudobnite sa však ani o jednu, ktorá by sa Vám mohla páčiť. Pravdou totiž je, že rozšírené funkcie oceníte až vtedy, keď ich začnete naozaj aktívne používať. Predstavujú totiž do značnej miere uľahčenie a v neposlednom rade Vám prinesú i novú dávku zábavy a zážitkov.

televizor2

Pár rád na záver pri výbere televízora

 1. Rozhodne vždy berte do úvahy rozmery miestnosti, do ktorej plánujete televízor umiestniť – príliš veľké obrazovky v malých priestoroch pôsobia rušivo a nikdy Vám neumožnia vychutnať si filmový zážitok naplno.
 2. Smart TV Vám umožní získať nový zážitok zo sledovania obľúbených filmov. V prípade, že plánujete prehrávať videá z internetu alebo sledovať Netflix, môžete tak učiniť len s týmto typom televízoru.
 3. Klasický typ televízoru je finančne menej nákladný, ale nemá v ponuke žiadne rozšírené funkcie, čomu zodpovedá i jeho nízka cena pri kúpe.
 4. Ak rozmýšľate, ako ďaleko musíte sedieť od televízoru, pri nových modeloch je potrebné zvážiť okrem uhlopriečky i konkrétny typ. Viac Vám napovie naša tabuľka, ktorá je uvedená v bode zaoberajúcom sa uhlopriečkami.
 5. Pri kúpe konkrétneho modelu zvážte i typ tunerov, ktorými televízor disponuje. Nezabudnite rovnako na kúpu kábla, ktorý Vám umožní spojenie so satelitom, anténou alebo zásuvkou káblovej televízie.
 6. Rozšírené funkcie Vám môžu pomôcť lepšie si užiť filmový zážitok i jednoduchšie manipulovať s televízorom. Premyslite si, ktoré funkcie sú pre Vás relevantné a vyberte si model disponujúci nimi.
 7. Pri výbere majte na pamäti i elektrickú spotrebu energie. Obecne platí, že čím väčšiu obrazovku televízor má, tým väčšia je jeho spotreba. Na konečnej spotrebe sa odrazí i množstvo funkcií, ktorými model disponuje.

Najčastejšie otázky a odpovede o televízoroch

Vyžaduje typ Smart TV pripojenie na internet?
Áno i nie. V prípade, že chcete využívať sledovanie Netflixu alebo niektoré rozšírené funkcie, bez pripojenia na internet sa nezaobídete. Ak ste však len bežným sledujúcim televíznych programov, zaobídete sa i bez neho. Smart TV na svoje fungovanie nevyžaduje striktne internet.
Je možné pripojiť i klasický televízor k internetu?
Nie, klasické televízory vo väčšine prípadov túto možnosť neumožňujú.
Je postačujúce pri kúpe televízoru do miestnosti zvážiť len veľkosť uhlopriečky?
V dnešnej dobe to už postačujúce nie je. Ak chcete umiestniť televízor do miestnosti a sledovať ho z optimálnej vzdialenosti, je potrebné zvážiť pri kúpe i konkrétny typ televízoru. V opačnom prípade sa pripravíte o dobrý zážitok z filmu alebo obľúbeného seriálu.
Platí v prípade rozlíšenia staré známe: čim väčšie, tým lepšie?
Rozhodne áno. Väčšie rozlíšenie Vám umožňuje získať z obrazu viac informácií. Dnešné Ultra HD televízory Vám umožňujú vidieť ostro i tie najjemnejšie detaily.
Oplatí sa vziať pri výbere televízora do úvahy i rozšírené funkcie?
Áno. Rozšírené funkcie Vám umožnia prepojiť televízor s ďalšími zariadeniami rýchlo a jednoducho. Vďaka nim si môžete zážitok z filmov a hier vychutnať ešte viac.
Je súčasťou moderných Smart TV i vstup SCART?
Bohužiaľ, tento vstup už dnes nie je súčasťou väčšiny moderných televízorov. Túto drobnú nepríjemnosť je však možné vyriešiť zakúpením konektora, ktorý umožní pripojiť SCART do HDMI vstupu. Týmto spôsobom môžete využiť i svoje staršie zariadenia, ktoré ešte stále disponujú touto koncovkou.
Oplatí sa investovať do OLED televízora?
Odpoveď na túto otázku v podstatnej miere závisí na tom, čo od televízora očakávate. Väčšinu ľudí odradí vyššia suma tohto typu televízora, je však potrebné uvedomiť si, že je to skutočný šampión vo svojej kategórii a vyššia cena sa odvíja od technológie i dostupných funkcií. Ak ste nároční na kvalitu a chcete si užiť krásne farby i detailný obraz, rozhodne Vám odporúčame tento typ.
Čo znamená označenie 4K?
Toto označenie označuje televízor s vysokým rozlíšením (Ultra HD). Jeho rozlíšenie predstavuje 3 840 x 2 160 (83 miliónov pixelov), čo je štyrikrát viac ako v prípade Full HD. Umožní Vám prežiť naozaj neobyčajný zážitok z každého filmu.
Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 15 Priemerne: 4.9]